GEM модул и централно заключване

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
заядлив змей
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 фев 2017, 00:18
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

GEM модул и централно заключване

Мнение от заядлив змей » 04 мар 2017, 21:46

Здравейте колеги ,

Имам чуденка с моята нова фиеста с 1 ключ за централното , та питанката е следната:

КОлата има един ключ с него пали защото чипа е в него.
Дистанционното не отключва и заключва врати , в режим обучение не прави нищо .
Имам усещането че най вероятно дистанционното е сложено само ей така и не от тази кола заради което ГЕМ модула не го отчита?
Ако сложа Модул от друга кола и взема дистанционото може ли да стане , ще има ли проблем с паленето или нещо друго? Трябва ли дасе препрограмира нещо ако колата е с 4 врати а аз взема модула от кола с 2?
Колата е фиеста 20072008 , мк6 1.4 автомат робот.

Нищо друго не ми идва наум , защото предишния собственик казва че никога не е работило дистанционното , което ме навежда или на проблем в модула или в ключа. Не знам може ли да се засече ключа дали подава сигнал и какво точно подава?
АКо някой може да спомогне ще се радвам да го реша този проблем , ще си платя каквото е необходимо за обучение на ключ или каквото е необходимо.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: GEM модул и централно заключване

Мнение от ЯЛТА » 04 мар 2017, 23:02

Може да се отчете дали излъчва сигнал, и какъв. Ключарите обикновенно има такъв уред. По вероятната причина и в машинката на шофьорската врата, пак според ключарите, защото тя управлява другите.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

заядлив змей
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 фев 2017, 00:18
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: GEM модул и централно заключване

Мнение от заядлив змей » 05 мар 2017, 10:05

По интересно е че с ключа си работи всичко . Колата е била крадена като нова и оттогава е според мен тази драма защото никога не са ползвани бутоните което ме навежда на мисълта че тия бутони не са от тази кола.
Нямам идея дали може по номер на модул да се нагласят копчета ?
Не знам на фейсовата фиеста дали с друг модул ше объркам екуто и паленето..четох че за старата до 2005та няма проблем , евнтуално някакви функции със софтуер да му се пуснат трябва . Отделно не нзам софтуер специален ли трябва или може с форскан или фоскон да стане?

заядлив змей
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 фев 2017, 00:18
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: GEM модул и централно заключване

Мнение от заядлив змей » 12 мар 2017, 21:11

Колата беше с модул с предпоследна цифра А която не подържа дистанционно. Смених го с такъв с буква Б с дистанционно и сега всичко е топ.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта