Fiesta Airbag смяна седалки - МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
ktborisov
потребител
потребител
Мнения: 100
Регистриран: 27 май 2008, 15:36
Модел на автомобила: Ford Sierra '84
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Fiesta Airbag смяна седалки - МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Мнение от ktborisov » 23 мар 2017, 20:38

Здравейте колеги!

Имам следния проблем.

Имам фиеста 1999г 1.25 зетек с два еър бега. (един на волана и един на жабката) Смених двете предни седалки ( от фиеста 2000 1.25 зетек с 4 еърбега).
На моята с двата еърбега под седалките имаше кабел с жълта букса който си беше свързан.( Защо има кабели под седалката при положение, че няма еър бег на седалките??) На другата фиеста имаше под седалките четири кабела с две букси (жълта и черна). Жълтата букса на едната кола е с два кабела лилаво/черен и лилаво/бял а на другата кафяв и черен. А черната букса е с черен и червен кабел (моята кола няма такава букса).
Свързах двете жълти букси а черната не съм я пипал, защото моята кола няма такава и я остваих да си виси под седалките.
Проблема е, че лампата за еърбега мига. ( Четири последователни пъти после спира за около 2-3 сек и пак 4 последователни пъти) НЕ държа еърбеците на новите седалки да работят. (аз нямам и кабели в колата за тях) Притеснявам се да няма проблем със беговете на волана и жабката и да не ми се отворят в движение ?
Откъде може да идва проблема?
Изображение Изображение

Skype: ktborisov ICQ: 572809688

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Fiesta Airbag смяна седалки - МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Мнение от ЯЛТА » 23 мар 2017, 20:44

На седалките няма ли пиропатрон на колана ? Трябва да има, и за това е и буксата.Изображение Снимката е илюстративна.
Това представлява.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ktborisov
потребител
потребител
Мнения: 100
Регистриран: 27 май 2008, 15:36
Модел на автомобила: Ford Sierra '84
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Fiesta Airbag смяна седалки - МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Мнение от ktborisov » 23 мар 2017, 21:04

Здравей, колега
Новите седалки имат, но старите не. Какво означава това? Как трябва да постъпя в този случай?

Благодаря!
Изображение Изображение

Skype: ktborisov ICQ: 572809688

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Fiesta Airbag смяна седалки - МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Мнение от ЯЛТА » 24 мар 2017, 12:45

Ще трябва жичкаджия малко да преправи инсталацията. Пиропатроните се задействат при удар заедно с възглавниците,-опъват колана за да бъде пристегнат пътникът при удар,- един вид да не се обеси на колана.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ktborisov
потребител
потребител
Мнения: 100
Регистриран: 27 май 2008, 15:36
Модел на автомобила: Ford Sierra '84
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Fiesta Airbag смяна седалки - МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Мнение от ktborisov » 24 мар 2017, 13:32

Благодаря , колега.

Видях в нета за какво са пиропатроните. Аз не държа да работят. Важни са ми само седалките.
След като лампата за бега мига четири пъти с интервал (прочетох в друга тема, че това е грешка, която казва , че няма връзка с пиропатрона) това означава ли, че air bag-а на волана и на жабката НЕ работят ? Или си работят, но просто показва, че не са свързани седалките ?
Изображение Изображение

Skype: ktborisov ICQ: 572809688

maya.bancheva
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 08 ное 2015, 18:08
Модел на автомобила: ford fiesta 1995,klimatik,lpg,s veriga,predno,s kareta
Местоположение: plovdiv
Status: Извън линия

Re: Fiesta Airbag смяна седалки - МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Мнение от maya.bancheva » 24 мар 2017, 19:06

колега,вържи новите кабели от новите седалки директно за старите кабели,на старите колани.може и да стане така.и аз имам и жълт кабел за шофьорския колан и еърбега на волана и зелен кабел за навигатора, другия колан и жабката и еърбега идвата кабела са под килим4ето до ръ4ната спира4ка и вероятно влизат във връзка със закоп4алките на коланите,както предния колега спомена.така е при мен. а червения и черния кабел за за багажника който се отваря с бутона под радиото. махни повдига4ите на багажника/ако мога така да ги нарека/които са до задната броня по4ти и ще видиш същите кабели.аз също имам фиеста 1.3/така де 1.25 е най то4но/агу климатик,1995 г.моноижекция,5 врати ел стъкла.карам е фиестата ве4е пета година.запознат съм с устройството и.в общи линии има мойта кола известнио разлики с новите и поновите фиести но те са във външиния вид-фаровете салона и купето,но като устройство на двигатели и кабели ифилтри и марку4и и други са по4ти едни и същи.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта