Дневни светлини за МК2

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
atanas-radev
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 17 авг 2015, 21:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 TDCI, 109 hp комби април 2008 г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Дневни светлини за МК2

Мнение от atanas-radev » 24 мар 2017, 13:15

Здравейте колеги,

Имам Фокус комби МК2 от 2008 г. и искам да му сложа дневни светлини. Фаровете ми са стандартни, с халогенни круши, имам и кръгли халогени в бронята. Порових във форума и прочетох доста за схеми на свързване и т.н., но не това ми е проблемът. Можете ли да ми препоръчате откъде и какви дневни светлини да си купя, така че да не се налага рязане или модифициране на бронята. Един съсед си сложи от Али експрес за 8 долара гъвкави, закрепени с двойно залепваща лента и изглеждаха и светеха много добре, но изкараха само 2.5 седмици и после някой сряза кабелите, отлепи ги и си ги прибра. Гледах и други в този сайт, ама не можах да преценя кои са подходящи. Трябва ми нещо, което да се монтира по-надеждно и да върши работа. Видях, че може да си сменя фаровете с нови с вградени дневни светлини, ама изобщо не са ми по джоба, така че ако някой може да предложи достъпно решение, ще му бъда благодарен.

П.П. Електриката не ми е проблем. Имам приятел, който с това си вади хляба и ще е негова грижа.
Атанас, Форд Фокус комби 1.6 TDCI, 109 к.с.

elkin
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 10 яну 2013, 08:53
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 бензин, 2008г.
Status: Извън линия

Re: Дневни светлини за МК2

Мнение от elkin » 24 мар 2017, 14:55

Това съм си слагал на 3 коли вече, от които 2 форд: http://cardrl.eu/

Sent from my SM-N920T using Tapatalk

Ей я моята: [url]http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=39&t=66006[/url]

elkin
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 10 яну 2013, 08:53
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 бензин, 2008г.
Status: Извън линия

Re: Дневни светлини за МК2

Мнение от elkin » 24 мар 2017, 14:55

Пардон, 4

Sent from my SM-N920T using Tapatalk

Ей я моята: [url]http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=39&t=66006[/url]

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Дневни светлини за МК2

Мнение от HACKO » 24 мар 2017, 17:24

atanas-radev написа:
24 мар 2017, 13:15
Здравейте колеги,

Имам Фокус комби МК2 от 2008 г. и искам да му сложа дневни светлини. Фаровете ми са стандартни, с халогенни круши, имам и кръгли халогени в бронята. Порових във форума и прочетох доста за схеми на свързване и т.н., но не това ми е проблемът. Можете ли да ми препоръчате откъде и какви дневни светлини да си купя, така че да не се налага рязане или модифициране на бронята. ......
Аз ползвам стандартните халогени на 100%, като за целта включвам модула директно към ключа за светлините. При включване на габаритите, модула се изключва и всички светлини работят нормално. Преустройството е минимално, трябват само няколко клипса и модул.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
atanas-radev
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 17 авг 2015, 21:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 TDCI, 109 hp комби април 2008 г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Дневни светлини за МК2

Мнение от atanas-radev » 04 апр 2017, 10:31

Това решение с халогените най ми допада. Няма рязане, лепене и т.н. Доколкото разбирам, като се включат светлините, халогените вече си работят нормално и може да се изключват, когато работят късите или дългите, а когато превключвателят е в нулева позиция и двигателят работи светят непрекъснато (халогените де). Има ли някакво значение какъв модул се използва, че на пазара има много различни. Смятам да ползвам някой български - чичко Гугъл ми предложи такива по за 20-22 лв.
И още въпрос: Ако светят САМО халогените отпред и нищо друго (понеже е изключено), това достатъчно ли е пред катаджия?
Благодаря на отзовалите се!
Атанас, Форд Фокус комби 1.6 TDCI, 109 к.с.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Дневни светлини за МК2

Мнение от HACKO » 04 апр 2017, 12:11

atanas-radev написа:
04 апр 2017, 10:31
.. Доколкото разбирам, като се включат светлините, халогените вече си работят нормално и може да се изключват, когато работят късите или дългите, а когато превключвателят е в нулева позиция и двигателят работи светят непрекъснато (халогените де)....
Точно така.
Може да ползваш всякакъв модул, аз си го правя сам.
Задължително е да свети само отпред, така че с КАТ не трябва да имаш проблем. Ако някой все пак се опита да се заяде, накарай го да ти покаже къде е регламентирано. Тъй като изискванията за дневни светлини не са регламентирани ЗДвП а в наредби на Автомобилна Администрация, няма как да го покаже (не е в тяхната компетенция). Щом не е спряна на ГТП, всичко е законно.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Дневни светлини за МК2

Мнение от aspasia » 04 апр 2017, 17:53

Моите са от този модел сложил съм и линейни изправители да видим колко ще изкарат бай Китаец дава 50000 часа работа
Изображение

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта