Налягане на горивото форд фиеста мк3

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
djeki.80
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 30 май 2017, 20:35
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Налягане на горивото форд фиеста мк3

Мнение от djeki.80 » 30 май 2017, 20:48

Здравейте колеги нов съм във форума и се извинявам предварително ако съм писал не там където трябва, въпросът ми е такъв. Колко трябва да е налягането в горивната система на форд фиеста 1.1 1993 г.моноинжекция, проблема е такъв че, пали работи на оборот но като му подадеш рязко газ глъхне, смених му вчера свещи, горивен и въздушен филтър, дюзата е почистена на ултра звук и за мен остава само помпа, измерих налягането и ми показа на манометъра 0.5 бара, понеже неможах да намеря литература за този модел незнам колко трябва да е налягането, затова пиша тук благодаря ви предварително и пак се извинявам ако съм писал не където трябва. Поздрави от мен!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Налягане на горивото форд фиеста мк3

Мнение от HACKO » 31 май 2017, 07:15

1бар +-0.1. Мери се и се регулира при изгасен двигател, на контакт със пусната принудително бензинова помпа.
Това като цяло си е проблем на всички моноинжекции на Фордовете и се оправя изключително трудно, най-ефективно се отстранява с газифициране.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

djeki.80
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 30 май 2017, 20:35
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Налягане на горивото форд фиеста мк3

Мнение от djeki.80 » 31 май 2017, 18:45

Благодаря, аз го мерих на изгасен двигател само подавам на контакт и ми отчете 0,5 бара което ми се стори малко, нормално е според мен за кола на толкова години и не се знае дали е сменяна тази помпа някога, но има едно глъхнене като и подадеш газ и затова се усъмних по положение че всичките филтри са сменени преди броени дни, свещи кабели масло, благодаря още един път.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Налягане на горивото форд фиеста мк3

Мнение от OgiDogi » 31 май 2017, 21:09

djeki.80 написа:
31 май 2017, 18:45
Благодаря, аз го мерих на изгасен двигател само подавам на контакт и ми отчете 0,5 бара което ми се стори малко, нормално е според мен за кола на толкова години и не се знае дали е сменяна тази помпа някога, но има едно глъхнене като и подадеш газ и затова се усъмних по положение че всичките филтри са сменени преди броени дни, свещи кабели масло, благодаря още един път.
Ако поддържа налягането постоянно 0.5, няма да е в помпата проблема, а в регулатора. Затапваш изходящия маркуч за момент и ако не се вдигне налягането - тогава е помпата. На Пунто/Панда от същите години, регулаторът има винт, с който се увеличава/намаля натискът върху пружината и се настройва точно налягането, не знам на Фиестата дали има - не ми е попадала за ремонт.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Налягане на горивото форд фиеста мк3

Мнение от HACKO » 01 юни 2017, 15:25

И на Форда има. Обаче е важно при меренето помпата да работи непрекъснато.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта