Възможно ли е преработка на фар?

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Възможно ли е преработка на фар?

Мнение от Иван Атанасов » 22 юли 2017, 12:06

Фаровете ми са с моторчета за регулиране на крушките. Единия ми фар, левия, пропуска вода. Понеже не можах да го уплътня да не пропуска, намерих друг фар, но той е без моторче. Дали е възможно да монтирам моторчето от единия фар на другия, без да ги потроша и двата. Ако някой е правил подобна "гимнастика", моля да помогне със съвет.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Възможно ли е преработка на фар?

Мнение от ЯЛТА » 22 юли 2017, 22:41

Естествено че става, но работата е сръткава. Върха на моторчето е кръгло като топка, и влиза в едно обло легло, та ваденето е трудно, някои имат един палец в женското легло, който се натиска за да излезе по лесно, но работата е пипкава, и обикновено две ръце не стигат, а за три място няма.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Възможно ли е преработка на фар?

Мнение от Иван Атанасов » 23 юли 2017, 13:53

Развитие на темата:
Всъщност се оказа, че "новия" фар, който е от МегаПартс, взех го евтино и мислех, че няма моторче. Та се оказа, че си има моторче, което даже работи. В началото обаче не работеше, понеже излезе, че има разлика в окабеляването- един от кабелите на моторчето отиваше на друг пин на куплунга. Промених му свързването и всичко си дойде на мястото: моторчето заработи и коригира положението на крушката. По- голямата изненада дойде от другаде: оказа се, че и десния, другия фар не му сработва моторчето. Имам колата от около 4 год., а досега не бях забелязал, че десния фар не коригира с моторчето. Както излезе, вътрешните му проводници имат същата конфигурация, както на закупения фар, а външните проводници са като на левия фар- т.е. не съответстват. Наложи се да коригирам вътрешните проводници и на стария десен фар при което вече и неговото моторче заработи.
Как се е получила тая работа нямам представа!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта