Въпрос за Ксенон

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
tubleron
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 24 апр 2011, 23:00
Модел на автомобила: eskort
Status: Извън линия

Re: Въпрос за Ксенон

Мнение от tubleron » 11 апр 2018, 16:03

hasegade написа:
04 ное 2017, 14:57
LED H1 на едносекционен фар е жив майтап(къси и дълги в 1 крушка).
Първо крушките са 36w , като светлината на късите е 18w и тази за дълги също е 18w.
т.е. докато караш на къси ползваш само 18w и светят мн слабо. Заслепяват също толкова зле, колкото ксенона.

Не се занимавай да слагаш лед на тези фарове, защото освен да си дадеш парите на вятъра, ще получиш по-слабо осветяване спрямо ксенона(35w).
Не трябва никакво преправяне. LED крушката е като обикновената крушка, само че има изкарана букса , която да включиш в буксата на фара. Директно слагаш и ползваш, но по принцип са малко по дълги и не може да се затвори капачката на фара. Тогава се прави една поправка на капачката за може си я закопачаеш на мястото иначе почва да се набива прах вътре ....

Ако е двусекционен фар тогава цялата мощност от 36w си я ползваш и осветеността е доста по-добра.
Говориш (пишеш) пълни глупости брат.Сложих лупите на едносекц. фарове,сложих и ксенон и съм супер доволен.Светят като "улави"
IMG_2969.JPG
IMG_2968.JPG

tubleron
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 24 апр 2011, 23:00
Модел на автомобила: eskort
Status: Извън линия

Re: Въпрос за Ксенон

Мнение от tubleron » 18 апр 2018, 08:48

Въобще не съм по темата,ама късно зацепих-извинявай брат

hasegade
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 12 яну 2017, 18:44
Модел на автомобила: Focus 1.8 tddi/90hp '00
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за Ксенон

Мнение от hasegade » 11 май 2018, 20:54

tubleron написа:
11 апр 2018, 16:03
hasegade написа:
04 ное 2017, 14:57
LED H1 на едносекционен фар е жив майтап(къси и дълги в 1 крушка).
Първо крушките са 36w , като светлината на късите е 18w и тази за дълги също е 18w.
т.е. докато караш на къси ползваш само 18w и светят мн слабо. Заслепяват също толкова зле, колкото ксенона.

Не се занимавай да слагаш лед на тези фарове, защото освен да си дадеш парите на вятъра, ще получиш по-слабо осветяване спрямо ксенона(35w).
Не трябва никакво преправяне. LED крушката е като обикновената крушка, само че има изкарана букса , която да включиш в буксата на фара. Директно слагаш и ползваш, но по принцип са малко по дълги и не може да се затвори капачката на фара. Тогава се прави една поправка на капачката за може си я закопачаеш на мястото иначе почва да се набива прах вътре ....

Ако е двусекционен фар тогава цялата мощност от 36w си я ползваш и осветеността е доста по-добра.
Говориш (пишеш) пълни глупости брат.Сложих лупите на едносекц. фарове,сложих и ксенон и съм супер доволен.Светят като "улави"IMG_2969.JPGIMG_2968.JPG
Това което си постнал е от фар с лупа и крушката вътре е H1. Аз също съм с такава комбинация. Преди това бях с H4 на рефлектора и беше гола вода.
Лед крушка H4 директно на рефлектора(без вградени лупи) свети слабо и заслепява и няма добра осветеност на пътя. (горе съм объркал в изписването имах предвид H4 във рефлектор).
Не ми влизай в ботонките де :D

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта