Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Borislav_Angelov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 авг 2017, 21:21
Модел на автомобила: Ford Focus MK II, 2.0 Duratec
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от Borislav_Angelov » 07 авг 2017, 21:38

Здравейте,

Нов собственик(от 3 месеца) на Фокус 2, 2.0 Дуратек....взех го с някои проблеми, но днес се появи един интерес. Прибирам се днес и на влизане в София-задръстване.Ок, обаче след 15 мин. в задръстването ми светна лампата за АBS и ESP.От нищото.Светна и акумулатор...почнаха да игрят обороти, хидравлика никава. Загасих и опитах да запаля отново...все едно няма акумулатор...пробвах отново...запалих...но лампите светеха отново...и се чува едно бучене(по-скоро виене като на перка или подобно).Прибрах я, оставих я 1 ч. да изстине..и да изсъхне(на магистралата имаше голям порой...бяхме отбили по аварийните ленти, та да не би да е намокрило нещо).Клемата на акумулатора-ок, но я разкачих за около минута, закачих, затегнах....запали нормално, но с виене, след няма и 30 сек...отново лампите...и все едно да загасне(това на свободна, не съм подавал газ). Видях темата на колегата от вчера.....кабелче за масата...добре, ще се види. Притесняваме виене-то. Ремъка си е там(видях в тема, че прави така,ако е скъсан).И, че изчезна хидравликата-много трудно навивам волана.Акумулатора е нов(на 3 месеца, 60 А).

Ще се радвам, някой да насочи за нещо друго като причина, освен кабелчето за масата на акумулатора(което ако е , не знам как се е повредило от нищото). Мисля си за алтенатор...но не знам дали това са симптомите и това виене.....

Благодаря на отзовалите се:)

Спокойна вечер,

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от synthez 3D » 07 авг 2017, 22:08

Според мен имаш проблем с генератора или акумулатора. Когато има проблем с тоците светват всякакви грешки и хидравликата на волана спира да работи за да се пести електричество. Това, което ме притеснява е виенето, защото ми прилича по-скоро на гръмнал диод на изправителя на генератора. Обикновено като даде на късо се товари цялата верига и звука е подобен на това, което описваш. Трябва да търсиш човек, който може да измери дали акумулатора е зареден и дали генератора зарежда. Така ще се разбере къде е проблема. След като се отстрани електрическия проблем всичко ще си дойде на място и дори няма да се наложи да се трият грешки.
Изображение

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от Ozzie » 07 авг 2017, 23:50

Моя алтернатор, преди да сгъне миналата година, свиреше, но съвсем за малко. За около километър, след което тотално умря, покрай него и колата. Нито даваше ток да завърти стартера, нито светваше нещо по таблото.
Беше тъмно, като отворих капака. От алтернатора хвърчаха искри и огън. :mrgreen:

@Borislav_Angelov
Съвета ми е, да не рискуваш да караш колата, 'щото не се знае къде ще умре. Натовари я на платформа и я закарай на спец по автомобилни ел. инсталации и токове. Да провери изправителния блок на алтернатора, релето дали зарежда коректно и т.н.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от aspasia » 08 авг 2017, 12:12

Ако си със електрическо серво като падне волтажа спира да работи иначе по алтернатора всичко се сменя и ремонтира. По добре да се рециклира от колкото втора ръка.

Borislav_Angelov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 авг 2017, 21:21
Модел на автомобила: Ford Focus MK II, 2.0 Duratec
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от Borislav_Angelov » 08 авг 2017, 12:49

Здравейте,

Благодаря за бързите отговори.

Започвам да търся електричар, аз съм общо взето само потребител. Видях един на бул. Климент Охридски, не знам как е, но ми е близо. Ако имате предложения, са добре дошли :)

Поздрави,

GeorgiZ
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 13 юни 2016, 21:59
Модел на автомобила: Focus MK2 1.8 TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от GeorgiZ » 08 авг 2017, 16:08

Здравей колега,
Имаме подобен ако не и еднакъв проблем... Ще се ослушам за подобно виене. При мен не се случва толкова често... изминавам по 50тина км без проблем и после хоп... ту угасне колата ту всичко на таблото светне. Добре че колата се кара интензивно та ми се случва почти всеки ден :D Проверих масата на двигателя, на купето, клемите, смених и акумулатора но продължава да има проблем. Сега съм решил да следя волтажа да видя дали ще забележа някакви съмнителни работи. Пиши ако я оправиш. Успех!

Borislav_Angelov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 авг 2017, 21:21
Модел на автомобила: Ford Focus MK II, 2.0 Duratec
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от Borislav_Angelov » 08 авг 2017, 16:32

Здравей,

Ще пиша при някакво развитие. Сега търся добър електричар(който си вдига телефона) :)

GeorgiZ
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 13 юни 2016, 21:59
Модел на автомобила: Focus MK2 1.8 TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от GeorgiZ » 10 авг 2017, 19:17

Didibao написа:
05 авг 2017, 02:06
Нямаш CAN комуникация между компютъра и таблото, скоро гледах един фокус със същия проблем и симптоми, за мен имаш проблем или с таблото или с кабели, като ти светне имобилаизера натисни таблото в средата и виж дали ще се оправи.
Това момче ще има да го черпим доста. При мен помогна за сега. Както ти написах че при мен се случва по рядко и веднага след това няколко пъти отказа. Качих видео какво горе долу се случва, виж го. Мисля че е същия проблем при теб.

Borislav_Angelov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 авг 2017, 21:21
Модел на автомобила: Ford Focus MK II, 2.0 Duratec
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от Borislav_Angelov » 14 авг 2017, 15:44

Здравейте,

От сервиза я закачиха на диагностика - алтернатор. Другаде на дава отклонения . Съмняват се за четки + някой лагер, защото вие откъм мотора. За таблото, ще го пробвам довечера. Благодаря.

Borislav_Angelov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 авг 2017, 21:21
Модел на автомобила: Ford Focus MK II, 2.0 Duratec
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от Borislav_Angelov » 21 авг 2017, 14:23

Здравйте,

Днес оставих колата в сервиз за алтернатори v Младост. На първо четене човекът kaza-диодна плочка. Чакам да се обади, да видим, но е на пари :(

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от Eastbourne » 13 май 2018, 13:42

Здравейте колеги, Колата е форд фокус ц-макс 1.8, 120 кс.

Проблемът ми е същият: виене, светване на лампата за акумулатора, в последствие светват лампите за течност за чистачки, отказва хидравликата, спирачки и т.н..... обаче, всички тези действия са съпроводени с миризма. Явно е дало на късно и мирише като отворя капака.
Най-лошото е, че стана в малък град и ще трябва тукашни майстори да го оправят.

Това, което ми препоръчаха е директно да търся алтернатор-втора употреба и да му сменя четките.

Поправим ли е моят алтернатор? Най-вероятно да, но от към финансова гледна точка, кое от двете е по-рентабилно: втора употреба със смяна на четки или пълен ремонт на настоящия?

Съвместими ли са всички алтернатори на форд или ще трябва да търся точно 1.8, 120 кс. (ако сложа 1,8, но 125 кс дали ще стане?)

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от aspasia » 13 май 2018, 14:21

Eastbourne написа:
13 май 2018, 13:42
Здравейте колеги, Колата е форд фокус ц-макс 1.8, 120 кс.

Проблемът ми е същият: виене, светване на лампата за акумулатора, в последствие светват лампите за течност за чистачки, отказва хидравликата, спирачки и т.н..... обаче, всички тези действия са съпроводени с миризма. Явно е дало на късно и мирише като отворя капака.
Най-лошото е, че стана в малък град и ще трябва тукашни майстори да го оправят.

Това, което ми препоръчаха е директно да търся алтернатор-втора употреба и да му сменя четките.

Поправим ли е моят алтернатор? Най-вероятно да, но от към финансова гледна точка, кое от двете е по-рентабилно: втора употреба със смяна на четки или пълен ремонт на настоящия?

Съвместими ли са всички алтернатори на форд или ще трябва да търся точно 1.8, 120 кс. (ако сложа 1,8, но 125 кс дали ще стане?)
Отвори го първо ако са изядени медните пръстени полза няма от нов реле регулатор по алтернатора всичко се сменя даже и да вземеш втора ръка няма гаранция че е читава. А за тези пари които ще дадеш за втората ръка може да си рециклираш този дето ти е на колата имаш два лагера диодна плочка реле регулатор и медни пръстени.

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от m_fokus » 13 май 2018, 18:12

Зависи и колко струва рециклирането. По сайтовете има денсо 120а на нормална цена.
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от Eastbourne » 13 май 2018, 18:33

За да замирише на изгоряло и за да почне такива звуци да излизат, най-вероятно ще трябва пълно рециклиране, тоест кажи речи само кожуха ще си остане стария. Идеята на майстора, до който успях да се добера, е да взема втора ръка, на който да се сменят само четките...но риска, че и втората ръка също ще е на това положение е на лице.
m_fokus написа:
13 май 2018, 18:12
Зависи и колко струва рециклирането. По сайтовете има денсо 120а на нормална цена.
На места видях, че се продават и такива, които са рециклирани...но и там възниква въпроса с какви китайски части са рециклирани и ще изкарат ли 2 години :)
Вече съм в София... а колата е в Родопите :D. Ще мисля варианти

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Focus 2 2.0 Duratec-Steering Assistant Failure,губи ток,вие, гасне

Мнение от m_fokus » 13 май 2018, 19:35

Бърза проверка показва, че цената за твоя алтернатор е по-голяма отколкото за моя 2.0tdci, което ми е странно. Може би рециклирането на твоя е по-добрия вариант.
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 25 госта