Проблем с моторчето на задната чистачка.

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Volov
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 23 май 2013, 12:31
Модел на автомобила: FOCUS
Status: Извън линия

Проблем с моторчето на задната чистачка.

Мнение от Volov » 07 окт 2017, 17:50

Здравейте! Ако вече има такава тема, моля да ме извините, но не я намерих. Ако преценят админите, да изтрият темета, но моля да ме насочат към разисвани такива проблеми. ТА... управлявам Форд Фокус комби МК II HDI, 1.6 кубука, 90 магарета. От скоро задната чистачка взе да не работи като хората. При включване чистачката тръгва моооооого тегаво и спира на средата на стъклото. Като помогна на чистачката, си се връща на мястото. Чувам, че релето си цъка за включване и изключване, ама рамото си седи. Свалих го, смених греста на зъбните колела, ама не мога да достигна под маншона, който покрива оста за рамото. Дали там, под тоя маншон, има всякаква гадост и за това не може да върти или нещо четките на моторчето са се поизносили. Ама като го отворих, не ми се стори четките да са свършили съвсем. Та ако някой има опит с тоя проблем мнения, акъл, укори, съвети и всичко, което може да ми помогне, щото не ми се дават 200 лева за ново, апа втора ръка хич не се намират. Благодаря предватително!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с моторчето на задната чистачка.

Мнение от S_C » 08 окт 2017, 12:14

ОСта може такава ръжда да хване, че да стои като заварена и да не можеш да я мръднеш. Така и така е било разглобено, що не му закачи кабелите да го пробваш на място как работи, без рамо на чистачката...щеше да ти даде отговори на много въпроси.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта