Бушон 69 - странности....

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
GeorgiZ
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 13 юни 2016, 21:59
Модел на автомобила: Focus MK2 1.8 TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Бушон 69 - странности....

Мнение от GeorgiZ » 12 ное 2017, 19:43

Здравейте,

Днес се вкарах в едно малко приключение. Раровете за мъгла отпред и отзад от известно време не работят. Потърсих информация и обвиних бушон 69(20А). Свалих го и гледам че е изгорял. Викам си лесна работа, сам ще си оправя светлините и доволен отидох в магазина да си купя бушончета. Още пред магазина реших да го поставя. Сложих го пуснах халогените всичко 6, пуснах задния и таблото угасна... замириса на изгоряло и викам бушона ще е изгорял пак.... но забелязвам че халогените светят. Погледнах отзад пак свети... само таблото го няма. Изключих задната свтлина и таблото се рестартира, всичко 6 само дето лампата на двигателя така и не угасна .... изплаших се свалих бушон 69. Двигателя пак свети. Прибрах се и колата вървеше супер въпреки съобщението за грешка и лампата за двигателя. Така и не угасна след няколко кратни запалвания... разкачих акумулатора и след второто палене лампата угасно. Към момента колата върви и всичко е наред с изключение че нямам фарове за мъгла. Бушон 69 го махнах. Забравих да спомена че като включих халогените отпред не светна лампата на таблото. А задния директно угаси цялото табло :D Някой да е имал подобен проблем?

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Бушон 69 - странности....

Мнение от S_C » 13 ное 2017, 12:02

Тая работа...вадиш-слагаш бушони, гаснат табла, смърди на изгоряло...нали се сещаш какво може да ти донесе-да изгориш като факла с все кочината някъде по джендемите ей така, както си караш. Оправи си инсталацията. Макар, че при Форд това е малко борба с вятърни мелници...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

GeorgiZ
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 13 юни 2016, 21:59
Модел на автомобила: Focus MK2 1.8 TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Бушон 69 - странности....

Мнение от GeorgiZ » 14 ное 2017, 00:28

Освен да сменя изгорелия бушон друго не съм правил... иначе съм съгласен че ще е проблем в инсталацията. До сега само с кабелите не съм имал проблем ... и идея си нямам и къде да я карам колата.

Днес ново двайсе - карам си цял ден и реших да заредя че нафтата свършваше. Пълня до горе качвам се и ми стана коледно... лампата на резервоара на 0 и изписва fuel computer data error.... сумати време карах така и след 20+ километра спрях за 10тина мин и после като запалих угасна лампата за горивото и тъпия надпис. Щом потегли пак стрелката на 0 лампата и “тревожното” съобщение пак светна. И така на няколко спирания. Ако угася и запаля не се изключва, само ако преседи няколко минутки. После като потегля пак светва...

Под задната седалка ли е датчика за резервоара? Мисля да поразхвърлям кори и мокети да проверя кабелите и буксите по пътя. Преди влизаше вода от тавана и мокреше мокета в багажника. Наскоро го оправих но все пак може да има късни последствия от наводняването... я клеясали букси я нещо на късо да дава... знам ли?

Ако някой може да ми каже от къде минават кабелите за задните свтлини или ако има някакви схеми. Окабеляването на двата стопа заедно ли върви с нивомера за резервоара?

GeorgiZ
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 13 юни 2016, 21:59
Модел на автомобила: Focus MK2 1.8 TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Бушон 69 - странности....

Мнение от GeorgiZ » 14 ное 2017, 09:48

В тест режима изкара dtc 9204 до колкото разбрах е fuel pump module short to ground...

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Бушон 69 - странности....

Мнение от S_C » 14 ное 2017, 16:46

Раздигай мокети и багажници докато е още топло. Помпата е отгоре на резервоара, нивомера е вграден в нея. Но самата грешка нищо не значи- проблемът може да е произволно място по дължината на снопа с кабели.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 38 госта