закачане на масата от акумолатора на форд фокус мк1

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
NETRICA
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 14 апр 2016, 11:52
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1998 1.6 16V Petrol
Местоположение: ВАРНА
Status: Извън линия

закачане на масата от акумолатора на форд фокус мк1

Мнение от NETRICA » 14 ное 2017, 21:33

Здравейте, прегледах темите, но не открих каквото търся. Тия дни съм се хванал да направя профилактика на форда, и без друго нямам какво да правя, освен да работя.. :lol:
Зачиствам клемите на масите в двигателния отсек. Доста мизерия се изчисти, но стигнах до тази от акумолатора... махнах въздушния филтър -
два раждясали болта ... ВД40 малко изчакване.. развивам - ртиха се на половина и след това - счупиха се! Викам си добре.. измислих го набързо, удължих със стабилна връзка едното кабелче, което отива в някаква гофра, и другия беше минуса от акумулатора. Реших да ги вържа на един болт заедно с едни други кабелчета от акумулатора в страни зад левия фар горе на лявата страна. Стана стабилно, но въпросът ми е има ли значение къде точно ще бъде кабела от акумулатора или е важно да е здраво захванат по шасито? Също така отдолу на тези болтове е само гайка захваната да не шава, нали така? Няма друг кабел. Аз ще махна подкалника и ще ги подменя гайките, но за първо четене искам да съм сигурен, че имам качествена маса, докато това стане. Прилагам снимка, къде съм захванал масата в момента.

Снимка на болта, където е закачена масата от акумулатора в момента.

Благодаря за отделеното време. Снимката е илюстративна.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: закачане на масата от акумолатора на форд фокус мк1

Мнение от HACKO » 15 ное 2017, 17:30

Трябва да има много добър контакт с метала на купето, а пък ако искаш я вържи на десния стоп, все тая.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: закачане на масата от акумолатора на форд фокус мк1

Мнение от aspasia » 15 ное 2017, 18:11

И моят се скъса беше ръждясал имаше втора дупка със резба там навих масата!

Потребителски аватар
NETRICA
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 14 апр 2016, 11:52
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1998 1.6 16V Petrol
Местоположение: ВАРНА
Status: Извън линия

Re: закачане на масата от акумолатора на форд фокус мк1

Мнение от NETRICA » 15 ное 2017, 18:47

лошото при мен е, че и двата бяха ръждясали и двата се скъсаха... но да и аз мисля, че е важно да е с добър контакт. а + това има и дебел кабел към стартера, така, че би трябвало всичко да е под контрол. Все пак ще го оправя като имам свободно време ще сменя болтовете. Те затова са няколко кабела на различни места, за да има все някаква маса.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: закачане на масата от акумолатора на форд фокус мк1

Мнение от aspasia » 15 ное 2017, 22:18

Преди да видя че болта на масата е ръждясал зареждането на алтернатора беше скочило на 15v като го оправих волтажа си дойде в нормите май и калника имаше някакви болтове за хващане на масата до колкото си спомням.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: закачане на масата от акумолатора на форд фокус мк1

Мнение от S_C » 16 ное 2017, 02:19

Контактното съпротивление зависи от контактното налягане. Контактната площ не участва, защото тя е функция на натиска между контактите, т.е. на налягането. Така, че...рецептата е здраво стягане. Проблем в колата, след като така или иначе си съсипал оригиналното място, е да намериш друго подходящо. Сложи шайби на тоя болт, подложи една федерка е така да има. Не за друго, а защото по колите многогодишен човешки опит е показал, че всичко временно всъщност остава за постоянно.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
NETRICA
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 14 апр 2016, 11:52
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1998 1.6 16V Petrol
Местоположение: ВАРНА
Status: Извън линия

Re: закачане на масата от акумолатора на форд фокус мк1

Мнение от NETRICA » 16 ное 2017, 18:34

Със сигурност няма да оставя нещата така, но иначе да, здраво съм ги стегнал за момента, а и те самите обувки кабелните си имат назъбени шайби. Ще го оправя в много скоро време. Само да спрат да ми местят смените както си поискат.. че ми бактисва вече. :) Благодаря за коректните отговори на всички.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта