Ford Focus mk3 фарове

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
cyberkid
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 27 май 2013, 14:12
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Ford Focus mk3 фарове

Мнение от cyberkid » 28 фев 2018, 21:02

Здравейте
От известно време съм собственик на Форд Фокус мк3. Не знам дали фабрично или не но е програмирано да се пускат фаровете още при подаване на контакт независимо че врътката за фаровете е на позиция нула. Може и да е удобно да ти се включват автоматично но малко ме дразни че за да ползвам нормалното превключване къси/дълги трябва да завъртя врътката на позиция къси светлини.
Та въпроса ми е дали някой знае как се програмира това.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Ford Focus mk3 фарове

Мнение от synthez 3D » 28 фев 2018, 21:31

Нормално е да се включват още с подаването на контакт, такива са изискаванията след 2013 година за всички новопроизведени автомобили в Европа. Не знам дали имаш и автоматични фарове и ако нямаш може би така е замислено, все пак когато се стъмни нали ръчно ще включиш фаровете и тогава ще имаш и къси и дълги. При мен с автоматичните фарове, ключът си стои на AUTO и това е всичко. Като се стъмни, си имам и къси и дълги, обаче не съм пробвал през деня да видя дали дългите ще се включат. Иначе късите си светят винаги.
Изображение

cyberkid
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 27 май 2013, 14:12
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Re: Ford Focus mk3 фарове

Мнение от cyberkid » 01 мар 2018, 11:34

Нямам автоматични светлини и затова изглеждаше странно да не мога да изключа късите светлини. И тъй като съм засичал в нета някакви леко абсурдни комбинации от рода на завърти ключа на контакт свали два пъти прозореца после го вдигни два пъти и т.н. за да може да настроиш прозорците да се затварят автоматично при заключване на колата и си помислих дали няма нещо такова и за фаровете.
Мерси за отговора.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта