"ESP system fault"-Focus 2, 1.8 бензин 2006г.

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

"ESP system fault"-Focus 2, 1.8 бензин 2006г.

Мнение от F Focus » 29 дек 2020, 12:42

Здравейте,
Днес не съм на работа и реших да поразчистя купето, и багажника, а и запалих двигателя, да позареди акумулатора, че нещо ме съмнява да е в отлично здраве. Дотук добре...Като привърших седнах да загася мотора и гледам, че свети въпросният надпис на дисплейченцето, самият символ, както и едно жълто малко кръгче долу в ляво. Брех-тъкмо се оправих да не ми свети чек-енджина, сега пък тВа! :evil: На
тисках клавиша за вкл./изкл. на ESP, което е на централната конзола, ама не се случваше нищо-преди, като го изключвах светваше диод над него, че е изключено. Пораздвижих назад-напред колата на паркинга, въртях волана, ама продължава да си свети и диспейченцето не показва нищо друго освен въпросният надпис. Изгасих двигателя, запалих цигара, след малко го стартирах и надписа вече го нямаше, ама докога ли?
Питането ми е може ли да се кара така, че ми предстои пътуване и да не влезна в авариен режим, а и диагностика ще хване ли от какво е възникнал проблема, или не е много сигурно?
Ако има значение вчера мих колата, сменявах преди около седмица заден спирачен апарат, заради ръчната.
Благодаря предварително на отзовалите се!
Много автомати-слаби резултати!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта