Къде се намира датчик температура вода? - Ford Transit 1990 2,5 d

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
creative
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 10 май 2021, 04:59
Модел на автомобила: Ford Transit
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Къде се намира датчик температура вода? - Ford Transit 1990 2,5 d

Мнение от creative » 10 май 2021, 05:14

Здравейте! Не съм нов във форума, но по някаква причина стария ми профил е неактивен, но и не ми позволява да си върна пароли и т.н. Както и да е.

Имам бус Ford Transit 1990-та първа регистрация, не знам кода на двигателя, но 2,5d, 56 Kw - 70 к.с.
Колата загрява нормално, маркучите са топли, но температурния датчик ту показва, ту не показва, куплунгите отзад на таблото са си там, но май не работи. Преди всичко не знам къде се намира. Гледах в "гуглето" различни версии на двигателя, като моя не успях да намеря, повечето са с пластмасов корпус и се вижда отзад датчика как стърчат двете клемички, моя е с алуминиев корпус. А двигателите, които видях с алуминиев такъв бяха с различни оформление, едни с различни разположения на перка, други с различен филтър и всмукателни колектори, но така или иначе на снимките не се вижда много за да предположа или да видя къде да търся. За това се обръщам към вас за помощ.
Та къде се намира въпросният температурен датчик?
Ще гледам да снимам двигателя утре за ориентир.

Офтопик:
Тъй да не отварям и нова тема, по-късно ще пусна снимка за един датчик, който мислехме че е температурен, но май не е той. Та да кажете за какво служи той.

Благодаря предварително!

creative
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 10 май 2021, 04:59
Модел на автомобила: Ford Transit
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде се намира датчик температура вода? - Ford Transit 1990 2,5 d

Мнение от creative » 04 ное 2021, 00:33

Така и никой не писа. Но намерих датчика. Намира се на металния корпус който е на термостата, отдолу под големия маркуч от радиатора.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта