Алтернатор

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Koreeca2
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 22 дек 2021, 17:02
Местоположение: Лом
Status: Извън линия

Алтернатор

Мнение от Koreeca2 » 22 дек 2021, 18:01

Мнение за полски алтернатор за Форд фокус 1,8тдди, мисля да закупя нов,след като ремонтирах моя два пъти и пак се прецака регулатора. Благодаря предварително,

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Алтернатор

Мнение от freeway » 23 дек 2021, 20:08

Не знам за кой полски алтернатор питаш, но аз имам добро мнение за Денсо като по-евтин вариант.За твоя двигател е около 250лв.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Алтернатор

Мнение от ЯЛТА » 23 дек 2021, 20:56

Koreeca2 написа:
22 дек 2021, 18:01
Мнение за полски алтернатор за Форд фокус 1,8тдди, мисля да закупя нов,след като ремонтирах моя два пъти и пак се прецака регулатора. Благодаря предварително,
Понеже зет ми го яде същия, смени 2 алтернатора, та да знае шче има реле, което бъзика цялата работа. Не знам къде стои при двигателя, но то бъзикаше зареждането и на два алтернатора. Ремонтираха му колата в сервиз на кръста в Надежда в София. Някой който е наясно с това реле, или със ел. схемите да се произнесе.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

dido1403
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 24 яну 2012, 13:58
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 TDDI Комби 90кс
Местоположение: Свищов
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Алтернатор

Мнение от dido1403 » 11 яну 2022, 23:03

мисля че R1 беше в двигателният отсег - лесна проба дали е ок алтернатора - откача се тройният кабел от алтернатора и ако закове на 13,80волта е ок алтернатора - търси се проблем във връзката на тоя кабел - при мен беше окис в буксата или в това реле в двигателният отсег
този кабел по спомен е троен - два от проводниците отиват дирекно в компютъра а другият минава през това реле
идея си нямам какво прави това реле - аз го отворих и му почистих контактите и спойките, също така и окиса в буксата на динамото и се стабилизира заряда
дано съм бил полезен :)

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта