Електрически проблем с Форд Фокус мк1

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Georgi7576
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 20 ное 2023, 11:30
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Електрически проблем с Форд Фокус мк1

Мнение от Georgi7576 » 20 ное 2023, 12:03

Добър ден, имам проблем с моето фордче. Автомобилът е Форд Фокус мк1 1.8 Дизел. Проблемът според мен е електрически, появи се от нищото. Първо всичко започна един ден, като се качих в колата, тръгнах да паля, дадох на контакт и изобщо не започна да върти. Естествено помъчих го няколко пъти и накрая запали. Тогава изкарвах ключа и изобщо не обръщах внимание на таблото, какво пише, докато не запали. След това започна да ми гасне в движение и за мен беше адски странно, но и преди съм имал проблем с горивната система, реших, че е нещо пак свързано с нея. Сега вече проблема се влоши, за да запали трябва да изкарам ключа около десетина пъти и пак не е сигурно, че ще ми позволи да запали. На таблото при случаите, когато не ми дава да пали излизат само чертички, вместо километрите, прикачвам снимка, за да видите. Имах проблеми с километража, лампичките ми изгоряха от едната страна, смених ги с чисто нови и пак не светят, може ли според вас да е от километража, просто да му е дошло времето и доколкото съм запознат имобилайзера се намира вътре в него, просто да не го разпознава и в движение да губи връзка с компютъра? Ако някой е имал някакъв подобен проблем или това е някаква болежка при тези фордчета, моля нека да сподели. Благодаря предварително!
1.jpg
Километраж

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Електрически проблем с Форд Фокус мк1

Мнение от ivchotr » 20 ное 2023, 14:13

И нашият започна да прави подобни проблеми, но запалва без да се вади ключът няколко пъти, а като бързо се изключи захранването и след това се завърти за палене, без да се чакат да гаснат лампите за подгрева и т.н. И аз се съмнявам в имобилайзера, но още не съм се занимавал, защото колата се ползва сравнително рядко.
Знам всички вицове за Форд :D

Georgi7576
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 20 ное 2023, 11:30
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Електрически проблем с Форд Фокус мк1

Мнение от Georgi7576 » 20 ное 2023, 15:01

Абсолютно същото е при мен, ако не чакам лампите пали веднага, но пък започна в движение да ми гасне и просто не го карам, докато не разбера какво му е точно. Чудя се дали да не пробвам с друго табло, но пък, ако го сменя с тези имобилайзери и чудесии не знам, дали не трябва да се обучава или да се изключи, не знам точно какво му се прави и за момента събирам мнения, за да не купувам излишно части, които може и да не ми трябват.

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Електрически проблем с Форд Фокус мк1

Мнение от ivchotr » 20 ное 2023, 15:53

Някъде из темите имаше координати на човек, който ремонтира успешно таблата на тези модели. Поразрови малко. Не съм сигурен дали има възможност за обучение на имобилайзера при смяна на таблото извън сервиз на официалния дилър. Другият вариант е проблемът да е в ключа.
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 77 госта