Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Отговори
bobitbg
Status: Извън линия

Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от bobitbg » 25 ное 2007, 20:00

Здравейте,
моля за съвет поради факта, че искам да променя малко колата.
Някой слагал ли е чип тунинг или пауър бокс на Фокус 1.6 ТДЦИ 109 к.с. 2006 г. и има ли идея какъв е резултатът.
http://www.pstuning.net/index_big.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://digitaltuning.bg/products.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Предварително благодаря за съветите.

radopo
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 03 юли 2009, 09:14
Модел на автомобила: форд фиеста
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от radopo » 03 юли 2009, 09:32

имам форд фиеста 1.4тдси и съм с пауър бокс това е система която лъже компа че колата е студена и е постоянно на обогатител и това я прави по пъргава за сметка на разхода качи ми се с около 0.7л. на 100

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от DigiPro » 03 юли 2009, 17:28

radopo написа:имам форд фиеста 1.4тдси и съм с пауър бокс това е система която лъже компа че колата е студена и е постоянно на обогатител и това я прави по пъргава за сметка на разхода качи ми се с около 0.7л. на 100
Никаква система не е, ами е обикновен резистор, който струва стотинки, а пък ти го продават за няколко стотин лева :lol:

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от baidido » 09 юли 2009, 21:13

Това powerbox-a е пълен майтап, досега не съм чувал добри отзиви. Особено пък това, че ти качва разхода е най-големия показател. Навсякъде където правят чип тунинг казват, че разхода ще е надолу.
Който кара Форд е горд!

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от addic7ed » 16 юли 2009, 13:53

чип тунинг му е майката! Истински чип тутинг....1000лв а не за 5 паунда от ибей :lol: - за да е качествено, понякога струва повече...
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
Major_Koenig
Администратор
Администратор
Мнения: 955
Регистриран: 20 дек 2008, 23:52
Модел на автомобила: Focus 1.6L Zetec-S/Duratec EFI (100PS); Ghia; Facelift; 2002
Mondeo Duratec HE 2.0 PFI (145PS);Titanium pre Facelift; Tango (Metallic)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от Major_Koenig » 17 юли 2009, 00:02

addic7ed написа:чип тунинг му е майката! Истински чип тутинг....1000лв а не за 5 паунда от ибей :lol: - за да е качествено, понякога струва повече...

Не е точно така колега. За да е качествено трябва да се прави с качествени матеряли и на подходящи места, а не в някое гаражче на края на София примерно. Мога да ти кажа, че реален истински чип струва около 300 лева и всичко друго отгоре е за "работа" и ако евентуално некадърника прецака компютъра да може да си избие парите за него от няколко чипа ;)
Изображение

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от addic7ed » 19 юли 2009, 23:07

Аз друго имах в предвид, че в ибей има много дето пишат, 10-15 коня а са за по 5 паунда с доставката.....да не се занимава с излишни глупости. А иначе ако ми покажеш къде има качествен чип тунинг за 300-400лв имаш 1 каса бира от мене :) - сериозен съм
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от ageorgiev » 22 юли 2009, 16:49

Колко би се вдигнала мощността на 1.6 бензин 100 к.с. 2009-та? На Фокус е мотора :D
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от baidido » 22 юли 2009, 17:26

addic7ed написа:Аз друго имах в предвид, че в ибей има много дето пишат, 10-15 коня а са за по 5 паунда с доставката.....да не се занимава с излишни глупости. А иначе ако ми покажеш къде има качествен чип тунинг за 300-400лв имаш 1 каса бира от мене :) - сериозен съм
Брато, можеш да пращаш касата, ако искаш към Варна. Аз и DTM сложихме чипове на печките точно за 300 лв. и 2 часа работа. Сега още едно момче с Фокус tdci ще слага, при него положението ще ти е по-меродавно, понеже нашите са тдди мотори. Направихме го при brezel, българин който в Германия се занимава от сума ти и години. Най-лесно можеш да видиш за какво точно става на въпрос като му пишеш или разгледаш тази тема
http://www.diesel-club.com/forum/viewto ... f=15&t=129" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; или http://www.diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=16" onclick="window.open(this.href);return false;
аз лично изчетох и VW форума и се уверих, че човека много си разбира от работата за чипосване на дизелови автомобили особено :). Като усещане Мондеото и Фокуса на колегата се промениха много, почнаха яко да вървят, ама за повече подробности мога на лични да отговарям, но колите ни вече са други.
А на колегата ageorgiev, както и доста други хора биха му казали, че на бензинов мотор без турбо е безсмислено да се слага чип, просто ефект ако има ще е минимален...Дават някъде около 10% повече конски сили, но да бъзикаш чисто нов автомобил за едни 10 умрели коня не си струва според мен :)
Който кара Форд е горд!

smirnoff
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 14 сеп 2007, 23:45
Модел на автомобила: FORD FOCUS
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от smirnoff » 20 авг 2009, 13:00

Колеги не се разчкайте за глупости. Аз сложих на фокус-а чип. Не се слага никав чип просто слагат друг софтуер на компа и ако чипа не може да се препрограмира просто го сменяват с такъв дето може и слагат различен софтуер. Според думите на "майстора" колата от 90коня трябваше да стане 119 и 50н/м нагоре... Но нищо не стана само ми взеха 350лв. Има разлика но е супер минимална за мен това не са 29коня но както и да е. Един път като се изгориш после на пипаш в оганя :) Колата е Форд Фокус 2001 1.8 TDDI 90PS
FORD -> FEEL THE DIFFERENCE

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от baidido » 22 авг 2009, 10:11

Хм, много интересно защо го няма така желания ефект, който се получи при нас обаче. Моята стана определено по-бърза, а тази на DTM също е голяма резачка. С очите си го видях, понеже цяла седмица бяхме заедно из Родопите с неговата кола, 4 човека с багаж и Фокуса не им даде на повечето да мръднат. Явно си случил на някой ментак, който не си е свършил работата. Иначе си прав за това как става при нашите коли, сваля се стария чип, чете се информацията, препрограмира се файла и се записва на нов най-добре, а стария ми го върнаха. В крайна сметка това си е чип тунинг, няма значение как става, на някои коли еку-то им е с цокли се вади единия и се слага другия, на трети се препрограмира през OBD или БДМ букси. В крайна сметка ефекта трябва да е един и същ :)
Който кара Форд е горд!

radopo
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 03 юли 2009, 09:14
Модел на автомобила: форд фиеста
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от radopo » 01 сеп 2009, 11:41

Колеги да не бъркаме все пак пауар бокса с чип тунинга. Двете нямат нищо общо. Едното е лъжец а другото смяна на софтуера на компютъра.
Последна промяна от radopo на 08 апр 2012, 15:10, променено общо 1 път.

bobitbg
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от bobitbg » 02 сеп 2009, 18:31

Ми за да не бъркаме нещата нека някой грамотен за вземе да обясни.

Потребителски аватар
nikecat
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 16 юли 2007, 12:51
Модел на автомобила: Форд Фокус II 2.0TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Чип тунинг или Пауър бокс за Фокус 1.6 TDCi

Мнение от nikecat » 30 сеп 2009, 12:34

Мога да кажа, че като си сложих чип, колата тръгна мноооого повече, а дори не съм я натоварил много. Няма начин да си купя дизелова кола с турбо и да пропусна да я чипна. За много малко пари се получава голяма разлика, а разходът може и да не пада, но си остава същия, а не е по голям. Карал съм бензинова кола с чип и определено има разлика, но е почти никаква.
За power box съм чувал че често чупи двигателя, защото пускал повече гориво и сместа става по обогатена и гърми някое бутало обикновено.

Отговори

Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта