Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

DURAtorq
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 13 фев 2009, 02:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq
Status: Извън линия

Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от DURAtorq » 13 фев 2009, 05:44

Татко купи Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби аз съм на 22 до сега съм изхъбил 1 ford sierra 2.0 бензин ,автоматик 1982 г. първата кола на татко и на мен ,много я обичяхме ,ама това задно предаване просто е голямо удоволствие неможах да се кротна постоянно се въртях,1 микробус peugeot j5 на бързо за вторични,1 Mercedes-Benz s320 w140 също издъхна в ръцете ми за 1 година юркане и преди 2 месеца взех на татко новото Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 .Mercedes-Benz винаги ще бъде любимата ми кола ,но това Ford Mondeo ми допадна много,има място за всичко и върви доста също харчи малко,естествено и тази кола обаче издъхна в мойте ръце ,бях твърдо обеден да се науча и с нея да влизъм с вратите в завоите макар ,че е предно предаване ,нищо не ме спря и така се научих да поднасям с "кораба майка" така му викаме на Мондеото ,ходовата част вече я няма , преди няколко дена и дисковете се искривиха ,а също и станаха много тънки ,колата също има някакъв проблем със запалването като дам на контакт се чува как върти стартера само , в сервиза ми разправят ,че някакви четчици се цапали и това било дефект на модела и постояно трябвало да ходя да ги чистят което не ми се вярва защото вече и бендикса почна да прави проблем ако някой знае какво е да казва ,съединителя вече го смених ,също забелязах че колата пуши много отзад като кумин е , постоянно излиза бял дим .Татко тръгна и нея да я дава на вторични обаче аз реших да си я запазя за сега .Трябва ми помощ .Ясно е ,че ходовата част ще я сменям ,също и дисковете ,дайте предловения какви части да взема ,които съответстват на моят вид каране които е доста агресивен ,а също колата ще е по-стъбилна и по-добре ще спира .Ако може някои да ми каже и за проблема с паленето и димът които излиза .Искам да знам също дали мога да и сложа 6 степенна скоростна кутия защото се усеща ,че колата има нужда от 6-та скорост,какво ще подобри тя или развали и колко ще струва ,също мисля да сложа една генерация ремус от колектора до края дали е подходящо и дали има такъв ремус които да не е много шумен и какви пари е .Мисля и спортен филтър да сложа да ми кажете и за него пари и дали е подходящо и ако е кои е най-добре.Също мисля и чип да и сложа ,ако може някои да ми каже пари и също как стоят нещата там ,трябва ли да сменям нещо когато слагам чип и също как вреди чипа .Мисля и за турбото дали да го сменям или да го остажя това ,ако го сменя какво ще стане.На външен вид само едни 17 цола джанти черни много яки с нископрофилна хубава гума ,ксенонови фарове ,хубави халогени ,затъмнени прозорци и стопове,боядисвам я бяла перла ,също да изменя малко бронята от пред да е малко по-спортна и изчистена ,прагове от страни ,от заде леко изменям пак бронята и накрайниците на аспуха да са в бронята .Какво ще кажете .Какво са вашите мнения .Ще се радвам да ги чуя всичките ,и да ми дадете информация за части,фирми,цени.

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от ffmk1l » 13 фев 2009, 07:02

Колега, къде го намери тоя баща, толкова добричък, ти да чупиш, той да купува и да няма нищо против?!
:?: Бих ти дал само един съвет-давай я по-кротко! Че от такива агресивни водачи на пътя ми е писнало! :!: :idea:

И, повечето от въпросите ти говорят за още незряло мислене. Извинявай, нищо лично, това е мое мнение. И пази себе си и останалите участници в движението! :!:

Потребителски аватар
vptgp
потребител
потребител
Мнения: 42
Регистриран: 24 окт 2008, 09:56
Модел на автомобила: Ford Mondeo '02 2.0L tddi 115ps
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от vptgp » 13 фев 2009, 13:44

Колега ако ще правиш разни изпълнения недей с тоя дизел, вземи си това http://kolatami.com/Ford/Mondeo+III+Tur ... 3+Hp).html . Иначе и аз съм съгласен с venelin1979. Пък и на такива хора,които си трошат колите по-добре да не казвам как им викам.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/368242.html" onclick="window.open(this.href);return false;

DURAtorq
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 13 фев 2009, 02:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от DURAtorq » 13 фев 2009, 23:10

и аз си мислех за тоя модел ST220 .Момчета аз нямам 1 катастрофа по моя вина 2 пъти ме блъснаха мене и то единия докато стоях на сфетофара няколко пъти съм се измъквал от кофти ситуаци предизвикани от друг правете разлика между това да караш и да незнаеш какво правиш и това да си знаеш възможностите и да си познаваш колата и да се съобразяваш поне малко с обстановката за мен най-безопасното място е когато съм зад волана там ми е най-добре също да татко има пари но за разлика от повечето ми приятели които са колкото мене и все още не работят и искат пари от родителите си аз се въртя покраи моя баща и гледам да се уча защото тои няма винаги да може да работи пък и това което е създал трябва някои да го продължи не всеки които има пари глези децата си защото ние не винаги сме имали знам какво е да имаш и какво е да нямаш

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от Cougar » 14 фев 2009, 01:55

Да бе, и аз така си мислех, че си познавам колата адски добре (1 година я карах), и сега повечето колеги знаят в какво състояние е...

+ това точно това Мондео не е направено за такива изпълнения. По-истинските спортни серии на всяка марка са снабдени с по-твърдо и естествено стабилно окачване, с по-издържливи двигатели, по-големи дискове, по-големи притискателни дискове, и като цяло са по-идиото устойчиви.

Като ти се правят такива експерименти с живота ти и сверки на хороскопа, си вземи един Проб - окачването (оригиналното) е на ниво(маздово куадралинк), седалките са рекаро, спирачките са спирачки и мотора (също маздов) си знае работата.

Ако не държиш на марката, колкото и да не ми харесват БМВ 320 са доста здрави коли, и с това задно могат да ти доставят голямо удоволствие.
Продавам си колата !

DURAtorq
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 13 фев 2009, 02:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от DURAtorq » 14 фев 2009, 20:49

абе мислих на скоро дали да не си взема едно БМВ 320 купе Е36 или еднин Опел Астра GSI 150 коня ,ама незнам това Мондео много ми харесва знам че не е направено за такива неща пък и всеки си взима БМВ или Опел искам да съм малко по-различен карах едно Субаро WRX STI 2005 мисля че беше много ми хареса но пък и нямам чак толкова пари на веднъж да дам а татко няма да се съгласи трябва сам да събирам а това няма да стане бързо пък и аз неискам да правя нещо кои знае какво искам да изглежда добре и да върви малко повече и да е по-стъбилна искам да направя нещо леко и да се усеща: спирачки,укачване и малко двигателя даже искам някои ремус които не вдига много врява

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от evg2 » 15 фев 2009, 07:53

Докато "мислиш" :roll: :?: , вземи се смили над семейния Форд,че на нас татковците със смилащи автомобилите ни синковци, свят ни се повива в тия кризисни времена.
Вашия Форд е много добра кола найстина, абсолютно не става за екстремно каране......успех :!:
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

Потребителски аватар
didon80
потребител
потребител
Мнения: 1929
Регистриран: 19 ное 2007, 20:38
Модел на автомобила: Мондео МК3 GHIA X 2.2 TDCI 2005г.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 74#p545238
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от didon80 » 15 фев 2009, 15:33

Добре си го намислил, като цяло ще има положителен ефект върху динамиката на двигателя, ако му сложиш чип, спортен филтър и спортни крайни гърнета (2) 8) ! За съжаление незнам някой от форума да е правил това на Мондео 3, така че имаш шанс да си първия и да споделиш с нас какъв е резултата от преди и след промяната.....
Колко коня е двигателя? Писал си само Дураторг 2000 ТДЦИ......но тъй като казваш че е с 5 скорости най-вероятно е 115 коня.
Ако искаш да стане по-мощна и пъргава смятам че горните 3 промени ще ти донесат като краен резултат 40 коня отгоре, което никак не е малко предвид размера на инвестициите за тях!
Няма ли да покажеш кораба да го видим? Пусни снимки в "Моята кола".....

DURAtorq
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 13 фев 2009, 02:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от DURAtorq » 15 фев 2009, 18:34

мисля че е 115 или 130 не съм сигорен точно ама върви доста добре бащата вече ми я преписа на мен тая кола сега вече мога да я правя каквото пожелая и да пробвам каквото си поискам само да мога да си го позволя зашото тунинга аз ще го плащам с мои пари чип ,филтър ,гарнета ,спирачки и укачване е ясно че ще слагам ама ми се иска да сложа гарнета които не вдигат много шум дали има такива ако може да ми кажите какви пари ще ми струват тези неща и кои ще са най-подходящи също да ми кажете дали мога да сложа 6 скоростна котия и какво ше промени тя

Потребителски аватар
didon80
потребител
потребител
Мнения: 1929
Регистриран: 19 ное 2007, 20:38
Модел на автомобила: Мондео МК3 GHIA X 2.2 TDCI 2005г.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 74#p545238
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от didon80 » 15 фев 2009, 22:40

По-принцип съм чувал че на дизел спортните гърнета не дават тоя звук като при бензина, така че едва ли колата ти ще стане по-шумна. Колкото до скоростната кутия, предполагам че може да се смени с 6 степенна, но вероятно ще е доста пари, а разликата ще бъде в подобрена динамика и намален разход на гориво!

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от Cougar » 16 фев 2009, 01:26

При турбо дизела чипа на първо място :D
Продавам си колата !

DURAtorq
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 13 фев 2009, 02:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от DURAtorq » 16 фев 2009, 22:27

това Мондео ме учуди много преди малко се подгоних с едно БМВ троика с 2 врати дръпнах го с около 1-2 метра доста се гонихме макар че закъснях леко с тръгването го стигнах с `кораба майка` лошото на тея момчета с БМВ че си мислят че като са с 2 врати и карат БМВ и няма кои да ги бие поузорих се малко но на края аз бях отпред а за тунинга нетрябва ли първо да сложа филтър и ремус и после чип а 6 скоростна котия колко може да ми излезе бих се зарадвал да ми дадете идей за укачването и спирачките защото това първо ще сменям и то ще е скоро да ми кажите подходяща марка също да са по спортни

DURAtorq
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 13 фев 2009, 02:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от DURAtorq » 16 фев 2009, 22:41

ако може и някои сайт да дадете да разгледам горе доло какво има и какво няма

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от angel.krasimirov » 18 фев 2009, 15:04

DURAtorq написа:ако може и някои сайт да дадете да разгледам горе доло какво има и какво няма
Посети темата "Сайтове за тунинг в България"! Три реда по-нагоре е :?

doktorra
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 24 мар 2009, 12:39
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от doktorra » 11 май 2009, 14:19

Привет колега!
Аз имам същото Мондео и подобни идеи за него.
Ето ти моето виждане за оптичният тунинг дано да ти хареса.
Като събера парички тове ще е :D

http://www.bodykitsuk.com/en/products/f ... umper.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bodykitsuk.com/en/products/f ... apron.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Успех!

Потребителски аватар
mitakinen
потребител
потребител
Мнения: 426
Регистриран: 04 фев 2005, 22:07
Модел на автомобила: S-Max 2.0 TDCI Titanium X
Местоположение: Карнобат
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от mitakinen » 07 юни 2009, 01:05

.
Последна промяна от mitakinen на 10 юли 2013, 01:27, променено общо 1 път.

DURAtorq
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 13 фев 2009, 02:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от DURAtorq » 10 юни 2009, 03:51

Това и аз го харесах ,и мисля да направя моито така .Ама незнам каде могат да ми направят такива брони както трябва .Ако знае някои ,да казва от каде мога да си ги купя .Mondeoto вече се здоби с нови спирачки на Brembo и окачване FK-Germany и нови гуми и джанти 17 цола .Наи-скоро ще направя снимки да видите как изглежда ,само да се сетя .Следва да почна ,да правя двигателя :филтър,REMUS,чип и скоростна котия 6 степена .Някой ако може да помогне със скоростната кутия ,да даде един съвет и също за чипа .Каде да отида да ми сложат .Разбрах ,че има чипове ,които като ти го сложат и само залъгвали компютъра ,и не е хубаво .Имало чипове ,които са си истенски .Да кажете каде може да ми сложат от вторите .
Мерси предварително.

bull3t
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 17 фев 2009, 16:43
Модел на автомобила: Focus 1.6 ZETEC Ghia 2000
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от bull3t » 10 юни 2009, 20:48

Абе ти остави тая работа,купи си зетек с 2.0 и него прави! не слагай на тоя дизел нищо, след една година ако го натискаш ще го пращаш на основен ремонт!
Focus ZETEC Power!
Dont mess with me!
You wont survive!!!

DURAtorq
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 13 фев 2009, 02:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от DURAtorq » 20 юни 2009, 02:00

Незнам ,много се превързах към тая кола ,неискам да я сменям ,влубих се в нея точно в тази .Искам да я направя така както съм решил .

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Tuning на Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq 2001 комби

Мнение от chefo_ukr » 22 юни 2009, 20:34

DURAtorq написа:Незнам ,много се превързах към тая кола ,неискам да я сменям ,влубих се в нея точно в тази .Искам да я направя така както съм решил .
Важна е тръпката.Успех
Изображение

Отговори

Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта