chip tdci

Отговори
BIK
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 14 авг 2009, 20:27
Модел на автомобила: ford mondeo 2.0tdci - 130hp - 330Nm
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от BIK » 22 авг 2009, 18:56

Никoй ли не слагал чип на tdci да каже какъв е резултата и има ли проблеми и къде са му слагали чипа или е power box

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от MapTo_D » 24 авг 2009, 14:44

BIK написа:Никoй ли не слагал чип на tdci да каже какъв е резултата и има ли проблеми и къде са му слагали чипа или е power box
Аз съм слагал на моя фокус тук във Варна чип (има в по-долните теми писано за човека който го слага) . Т.е. на мен нищо ново не ми сложиха просто на стария чип му ъпгрейднаха линдолса :lol: :lol: Резултата е че почна да пуши по-качествено при натиснат на 100 % педал на гаста :lol: :roll: , осезателно по-добре набира в ниските обороти. По принцип фокуса си вървеше добре и без чипа, сега като че ли с 2 идеи по-добре, не съм го изкарвал на магистрала да видя дали ще мога да му напълня скоростомера щото преди не можех, но преди и не можех на 3-та с повече от 105-110, а вече мога и до 120 + . Преди новия софт когато беше студена вървеше като изтървана, сега това не го наблюдавам, трябва да е в нормална работна температура и тогава си показва мускулите 8) За разхода не мога да кажа нищо поради простата причина че не съм я засичал след ъпгрейда, като ми се отдаде възможност и това ще направя, но при нормално каране би трябвало да падне заради вече по-големия въртящ момент. Дано съм ти бил полезен!

BIK
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 14 авг 2009, 20:27
Модел на автомобила: ford mondeo 2.0tdci - 130hp - 330Nm
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от BIK » 28 авг 2009, 09:22

Колега мерси за информацията. :drink:
Аз се чудех дали да слагам power box или смяна на софта на чипа, но понеже смяната на софта е 350лв по-евтино май няма да има power box.
А след чипа имал ли си някакви ядове с колата(вследствие на чипа)

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от MapTo_D » 28 авг 2009, 09:43

BIK написа:Колега мерси за информацията. :drink:
Аз се чудех дали да слагам power box или смяна на софта на чипа, но понеже смяната на софта е 350лв по-евтино май няма да има power box.
А след чипа имал ли си някакви ядове с колата(вследствие на чипа)
Не, нямал съм никакви ядове или проблеми, хората ми казаха че е настроен така че да не се налагам да сменям турбини и бутала заради него. Общо взето нямам никакви оплаквания, единствения минус за сега е по-голямата доза черен дим която виждам в огледалото за задно виждане при сериозно мачкане на педала на гаста :lol: _friends_

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от baidido » 28 авг 2009, 09:52

Е, да ама върви пък доста повече, аз с моята като им дам малко пушек и бързо се отдалечавам. Моята също е правена там, всъщност аз бях 1-я, който повлече крак с чиповете и наистина не е надута на макс, за да няма неприятни изненади после. Това power box си го избийте от главата, по-голяма простотия не може да съществува...
Който кара Форд е горд!

BIK
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 14 авг 2009, 20:27
Модел на автомобила: ford mondeo 2.0tdci - 130hp - 330Nm
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от BIK » 28 авг 2009, 23:30

Мерси много за информацията. :drink:
И аз реших да слагам чип (смяна на програмата де) не power box.
Дават че ще ми вдигне 25 коня, но ще видим. Вие с какви двигатели сте?

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от baidido » 29 авг 2009, 12:36

BIK написа:Мерси много за информацията. :drink:
И аз реших да слагам чип (смяна на програмата де) не power box.
Дават че ще ми вдигне 25 коня, но ще видим. Вие с какви двигатели сте?
Моя е 2.0 tddi, предния мотор преди твоя, 115 коня беше, сега предполагам, че е около 140, нямам излишни 80 лева за дино тест, че да разбера със сигурност...
Бих ти препоръчал човека, при когото го правихме ние с Мартин и DTM... Пича си разбира от работата, ако искаш отвори и http://www.diesel-club.com/forum" onclick="window.open(this.href);return false; и там може доста да прочетеш. Цената от 300 лв. е предобра и то наистина качествено. Иначе сайта на фирмата е http://www.powerchip-germany.de" onclick="window.open(this.href);return false; . В дизел клуб форума, пишеш на brezel и след това ти казва какво следва. Тука във Варна са сложили много чипове и досега няма оплаквания. Може би му правя малко реклама, но когато миналата година исках да слагам, всички се надуваха и искаха между 700 и 1000 лв за чип и то в крайна сметка не се знае пак какво ти слагат...
Който кара Форд е горд!

SIR SLAYTON
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 16 май 2009, 18:29
Модел на автомобила: форд фокус 1.8 tdci 100h.p.
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от SIR SLAYTON » 24 сеп 2009, 19:13

Аз съм с 1.8 tdci 100 коня, сложих чип на brezel и съм много доволен. Имах проблеми заради спукан кулер но сега е фъртуна. Много върви а разхода не е мръднал.

RaHzElChO
потребител
потребител
Мнения: 114
Регистриран: 29 окт 2009, 23:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от RaHzElChO » 17 яну 2010, 00:51

Потвърждавам, че се получи добре и при мен на TDCi 115 коня, за пропушването при здраво натискане вече споменаха колегите, няма начин.
Изображение

Потребителски аватар
disco
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 04 фев 2007, 23:10
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0TDci 115KW Ghia X MK4
Местоположение: Хасково
Контакти:
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от disco » 02 мар 2010, 23:12

Аз също съм със чип от Богомил (brezel) и съм многоо доволен нито пуши нито гори ама върви и то като луда. вече имам около 10000 км. с чипа масло съм сменял няма горене абе мисля че си свърщиха добре работата. Просто съветвам който е решил да прави чип тунинг само при brezel. Става нова кола. а моята си е и нова :)
Ford това е колата.

RaHzElChO
потребител
потребител
Мнения: 114
Регистриран: 29 окт 2009, 23:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от RaHzElChO » 04 мар 2010, 16:06

disco написа:Аз също съм със чип от Богомил (brezel) и съм многоо доволен нито пуши нито гори ама върви и то като луда. вече имам около 10000 км. с чипа масло съм сменял няма горене абе мисля че си свърщиха добре работата. Просто съветвам който е решил да прави чип тунинг само при brezel. Става нова кола. а моята си е и нова :)
За пушенето не съм съгласен, докато е светло пробвай да натиснеш газта хубаво от 1200-1300 оборото докато не усетиш турбината и погледни в страничното огледало, което е от страната на ауспуха. Пак ми кажи дали не пуши.
Изображение

SIR SLAYTON
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 16 май 2009, 18:29
Модел на автомобила: форд фокус 1.8 tdci 100h.p.
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от SIR SLAYTON » 04 мар 2010, 19:11

Пуши си и то сериозно. Аз сложих на фокуса спортен панелен филтър k&n и сега доста намаля.

DURAtorq
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 13 фев 2009, 02:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от DURAtorq » 09 мар 2010, 20:31

и аз сложих чип филтър и ремус на мондеото и они ден си замина героиски дизела нестава за гонене няма смисал от тея неща поне хубавата страна на нещата е че сега ще си взема FORD MONDEO ST 220 кофти за старото доста пари вкарах за да изпуши

RaHzElChO
потребител
потребител
Мнения: 114
Регистриран: 29 окт 2009, 23:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от RaHzElChO » 10 мар 2010, 01:10

DURAtorq написа:и аз сложих чип филтър и ремус на мондеото и они ден си замина героиски дизела нестава за гонене няма смисал от тея неща поне хубавата страна на нещата е че сега ще си взема FORD MONDEO ST 220 кофти за старото доста пари вкарах за да изпуши
Става перфектно, нещо при теб работата куца, явно някой си е правил експерименти на колата.
Изображение

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: chip tdci

Мнение от MapTo_D » 12 мар 2010, 14:33

Еми то човек като види как се кара обикновенно колата според мен най-нормалото е да сдаде багажа...жалко за мондеото.
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=26100" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта