Диагностика за xr2i ?

Отговори
Потребителски аватар
exotique
потребител
потребител
Мнения: 72
Регистриран: 19 сеп 2008, 22:17
Модел на автомобила: xr2i
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Диагностика за xr2i ?

Мнение от exotique » 28 мар 2010, 04:12

Бих искал да направя една добра диагностика на фиестата а именно 1,6л 103 коня ефи механична инжекция,обиколих няколко сервиза - отговора че нямат софтуер за този двигател.....Давайте съвет че искам да проверя ламда сондата и дебитомера как са :roll:

Потребителски аватар
Danchev
потребител
потребител
Мнения: 647
Регистриран: 09 фев 2008, 02:47
Модел на автомобила: 89' B-road sleeper
Status: Извън линия

Re: Диагностика за xr2i ?

Мнение от Danchev » 28 мар 2010, 19:31

Приятел, само поясни точно какъв е мотора. Писал си EFI и механична инжекция, ама тия двете думички нямат място в едно изречение :) или е EFI (electronic fuel injection) или е механична, такова животно, което си описал няма. Ако си със стандартнит за Фиеста XR2 МК3 мотор, а именно 1.6 CVH, той е EFI, тук абаче идва следващият въпрос, а именно къде го намери на тоя мотор тоя МАФ (писал си дебитомер), като той е със МАП, който мери налягането в колектора. Уточни се и ще ти бъде помогнато.
Tuned and performed by
Изображение
The people who once spent on the Mk3 have grown up and moved on, there's only a few nutters like us who still work on them

Потребителски аватар
exotique
потребител
потребител
Мнения: 72
Регистриран: 19 сеп 2008, 22:17
Модел на автомобила: xr2i
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Диагностика за xr2i ?

Мнение от exotique » 06 апр 2010, 22:49

е тука вече ме хвана на тясно :oops: явно ич не знам къф ми е мотора затова предполагам че е споменатия от теб 1,6 cvh EFI мотор (да станdarten si e moqt) или поне пише EFI под капака :oops: . А дебитомер само преполагах че има щото е пълна инжекция *banned* Технически не съм много грамотен :roll: . Та,зимата започна да ми харчи около 12-13 на сто градско като общо взето тази стойност се запазваше и без да я ръчкам(лятото не минаваше 10/100 в София) и другото което е че придърпва от време на време като е в ниски обороти и трябва да подам малко газ да изчисти...ще съм ти благодарен ако имаш представа на какво се дължи това _friends_

Потребителски аватар
eskort
потребител
потребител
Мнения: 334
Регистриран: 30 ное 2006, 19:50
Модел на автомобила: Бялата стрела
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Диагностика за xr2i ?

Мнение от eskort » 04 май 2010, 02:20

От много неща зависи,според мен просто толкова си харчат тези мотори.И моя ги гони тези стоиности.За оборотите вазможно е да е вакуми да ти дъпат въздух,огледаи всички маркучета добре.Филтара които задържа картерните газове и ги връща,пробваи да ги отведеш надолу и да запушиш отвора.При мен много се промени работата на мотора след това.
Ex XR2i...кара Alfa Romeo 145 1.9 JTD+Remap.
Изображение

Потребителски аватар
naskoto
потребител
потребител
Мнения: 1041
Регистриран: 26 фев 2007, 19:23
Модел на автомобила: RS
Местоположение: varna
Status: Извън линия

Re: Диагностика за xr2i ?

Мнение от naskoto » 20 май 2010, 00:09

Разхода си е напълно нормален,придърпването е или от някои вакуум,или от моторчето за празния ход(намира се вляво от дроселовата клапа).

Потребителски аватар
exotique
потребител
потребител
Мнения: 72
Регистриран: 19 сеп 2008, 22:17
Модел на автомобила: xr2i
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Диагностика за xr2i ?

Мнение от exotique » 24 юни 2010, 00:19

Мерси на всички за отговорите >:D<: надявам се в скоро време да я почвам ,че вече и дискове имам за смяна и други дреболии _friends_

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Диагностика за xr2i ?

Мнение от vargala81 » 24 юни 2010, 20:47

exotique написа:Мерси на всички за отговорите >:D<: надявам се в скоро време да я почвам ,че вече и дискове имам за смяна и други дреболии _friends_
Ако искаш прочети тази тема и се опитай сам да си прочетеш грешките, друг начин няма. http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 1%82%D0%B5" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта