Чип...

Отговори
Kn0xViLl3
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 02 юни 2011, 14:11
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Чип...

Мнение от Kn0xViLl3 » 05 авг 2011, 12:53

Здравейте,

първо се извинявам, ако не е това правилния форум... Искам да Ви попитам дали на тази кола http://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=39&t=48333" onclick="window.open(this.href);return false; - Форд Мондео 1.8 125 к.с. ТДСИ може да се сложи ЧИП без колата нещо да се разбъзика и т.н... Някой правил ли го е? Има ли приятел, който го е правил на този модел и т.н. Ще се радвам, ако ми кажете. :) Разходът ще скочи ли... А бе като цяло малко да ме светнете, защото не съм много на "ти" с такива неща. ^^

Също така искам да ми кажете какво ниво на оборудване се води? Аз в темата съм написал какви неща има, пропуснал съм само блутут модула с гласовия контрол... Аз като гледам титаниума, на нашата липсва само круиз контрола и подгрева на седалките... Обаче пък ние за сметка на това имаме адаптивно окачване, а титаниума няма.

Ще съм Ви много благодарен, ако отговорите на въпросите ми.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Чип...

Мнение от Pyrhel » 05 авг 2011, 23:51

Баш това е форума. Може да се сложи и нищо няма да мръдне. ECU-то ти е Siemens и най-хубавото е, че не се сваля от колата за четене/запис. Правил съм го, няма грижи. За разхода... Какво да ти кажа, има една много яка мъдрост по форумите за чипосването - първият месец разходът ти на гориво е рязко над нормалната граница, после като й се накефиш спада под предното потребление :D С такива работи се занимавам, ако имаш интерес - драсни ми едно ЛС да ти дам повече инфо за цени и т.н., че Лъчо ми изтри подписа с рекламата :)

Иначе някакъв Титаниум е твоето ниво...

Kn0xViLl3
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 02 юни 2011, 14:11
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Re: Чип...

Мнение от Kn0xViLl3 » 06 авг 2011, 10:37

А бе то аз до колкото разбрах то май не било точно чип, ами се свързва лаптоп с още някаква машинка с компютъра на колата и се прехвърляли някакви файлове на колата... И така ставала цялата работа... А като го дигна на 20-25 % има ли някаква вероятност турбината нещо да й стане при такова голямо натоварване. А иначе... Може ли да ми кажеш ти това с лаптопа и машинката можеш ли да го правиш, от кой град си и на каква цена горе долу го правиш. :) (Ако искаш можеш на ЛС да ми отговориш :) )

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Чип...

Мнение от baidido » 06 авг 2011, 13:03

Чип му викат, щото на по-старите коли сменят чип-а, разбирай самата интеграла. Но на тази интеграла са записани нови файлове. Дали ще ти сменят чипа или директно през буксата ще ти ремапнат колата е абсолютно едно и също. Ремап може да си го обясниш предполагам :)
П.С. Нищо няма да и стане на турбината, да чукам на дърво, нашите май са доста корави, да видиш ваг-ините как реват постоянно, клапана, вакуумите, геометрията се зацапала и т.н.
Който кара Форд е горд!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Чип...

Мнение от ЯЛТА » 09 авг 2011, 13:59

Ето малко за дообразоване :
http://www.diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=16" onclick="window.open(this.href);return false;
_________________________________________________________________
Ако модераторите го сметнат за реклама, може да го изтрият .
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Чип...

Мнение от Pyrhel » 09 авг 2011, 14:15

Мдааа, на Богомил темите. От време на време чатим с него. Хубави цени праска за х17-ките :D:

Отговори

Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта