Турбо на Fоcus MK2.5 2.0 бензин

Отговори
nvrmnd
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 20 окт 2011, 23:03
Модел на автомобила: Ford Focus 2.0 Titanium 2009
Status: Извън линия

Турбо на Fоcus MK2.5 2.0 бензин

Мнение от nvrmnd » 22 окт 2011, 20:13

Колеги, бихте ли споделили линкове/фирми с квалитетни хора, които могат да сложат турбо на този модел. Също така ако знаете и примерни проекти с цени ще е добре. Доколкото знам Focus ST е със същият двигател, но доста барнат, не знам обаче някой тук в Бг може ли да го направи. Мерси предварително.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Турбо на Fоcus MK2.5 2.0 бензин

Мнение от synthez 3D » 23 окт 2011, 09:08

Фокус ST е с 5 цилиндров 2,5 литров двигател.Няма нищо общо с 2.0.Според мен ако не си направиш сам подобренията,които искаш,няма смисъл да започваш.Инсталирането на турбо компресор не е проста работа и не може да се направи за един ден,както да кажем газова уредба.В повечето случаи е свързано с много усложнения и допълнителни замени на доста детайли(спирачки,съединител и т.н.)Няма как някой да ти прави тези промени в продължителен период от време и да си струва.Така,че ако мощността на двулитровия ти двигател не ти стига(учудвам се,но ти си знаеш)тогава е по-добре да се заемеш сам.След като проучиш как се прави,може и да не ти се види толкова лесно.Тук на форума имаме колега,който го е правил.Ето я и темата му http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... &sk=t&sd=a
Изображение

Отговори

Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта