Проект на сиерра ХР4

Отговори
big_pimp
потребител
потребител
Мнения: 141
Регистриран: 19 окт 2005, 18:35
Модел на автомобила: БАНГИЯ, ТОТАЛКА, СКРАПЕР.. :)
Местоположение: СОФИЯ- БАНИШОРА!!
Status: Извън линия

Проект на сиерра ХР4

Мнение от big_pimp » 24 окт 2007, 21:44

Чудих се дали да пусна тема,но реших че ще има фенове които ще оценят всичко това което искам да постигна от тази кола 8)
Та нека започнем :D повечето хора сигурно са я видяли в раздел М.кола 8) Колата е Форд сиерра ХР4 84 набор т.е. по голяма от мен :D Двг 2.8 в6 150 коня задно предаване :roll: Това което искам от нея е да не бъде повлекана да завива както си трябва и да ми доставя удоволствие в завойте :roll: Но нека започнем със същественото:

Иначе това кое ще и слагам е :
1. Комплект конита на 200-300км най-много задните прожинита не са кони,но са оригинални за сиерра косфорт регулират се
2.Спирачки 283 предни (както е написал тома) и те са на толкова км също така и задните и накладките малко ръжда има ама ще ги оправа !!Като тези дискове са най-големите монтирани на косфорт серийно Апаратите както се вижда са 4-тири бутални Още мисля дали да слагам абс! А хр4-ката е на барабан и сега ще има малко преправяне за да сложа дискчетата
3.Джанти сиерра гр.А които ще бъдат обути с гуми 205/40 р 16 4.Шпер от косси само трябва да видя дали ще стане но предполагам че ДА
5.Права тръбица долу без резонатори
6. Съединител от коси като хвърли тоя и двата са 240мм
И това са нещата които сега ще правя този и др. месец
Иначе след нова година януари :
1.Раздувки сиерра рс 500
2.Капак рс 500
3.Решетка рс 500
4.Броня друга,но на мен ми харесва как седи
5. споилер косфорт рс 500
6.Разпънка предна
7.Ролбари са просто задължителни
8.Боя цялостно
И това е общо взето ...като живот и здраве ако всичко върви по план и направа всичко от описаното по горе мисля да премина към двг или основен въпреки,че е в добро състояние ... или двг от скорпио 2.9 косфорт мотора 197 коня май беше но едва ли ще намеря ...
И спецялни БЛАГОДАРНОСТИ НА КОССИ (ТОМА) за оказваната помощ при свалянето и качването на частите
Това е за сега утре ще ви покажа снимки на нещата който съм направил естествено с помоща на косси (тома) :wink:
cosworth наш, който си на небето да се свети името ти,както на пътя така и в сервиза!!!!

Потребителски аватар
doctordre
потребител
потребител
Мнения: 1664
Регистриран: 13 апр 2007, 20:53
Модел на автомобила: Sierra '90 Turnier 2.0 GL
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от doctordre » 24 окт 2007, 22:47

:shock: *00134* само мога да кажа еваллла :lol: малко са маниаците като теб 8)

big_pimp
потребител
потребител
Мнения: 141
Регистриран: 19 окт 2005, 18:35
Модел на автомобила: БАНГИЯ, ТОТАЛКА, СКРАПЕР.. :)
Местоположение: СОФИЯ- БАНИШОРА!!
Status: Извън линия

Мнение от big_pimp » 25 окт 2007, 21:54

Снимка на воланчето от косфорт http://www.picvalley.net/v.php?p=u/40/9838_694.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Киометражчето от косси пак http://www.picvalley.net/v.php?p=u/40/9841_812.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Бях си поръчал нови шпилки за да мога да сложа новите джанти :D че иначе старите не стигаха :? ето и разликата м/у стари нови :shock: http://www.picvalley.net/v.php?p=u/28/6928_054.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; 83 мм са :roll: !
Снимки на новото окачване КОНИ жълто както се вижда http://www.picvalley.net/v.php?p=u/28/6931_308.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/28/6932_361.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Това е шенкела от косфорт за да могат да ми станат 4-тири буталните апарати И както се вижда новите шпилки http://www.picvalley.net/v.php?p=u/54/13384_502.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Големите шпилки и конито http://www.picvalley.net/v.php?p=u/54/13387_855.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Тук може да се види как седи новата джанта но за съжаление гумата седи като балон и опира да му ебеш ,но това вече е почти оправено с новти мишалинки пилот 205/50 р 16 :? http://www.picvalley.net/v.php?p=u/54/13389_906.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
И това е в общи линии сега остана диффа да кача ( с шпер е )!!
И малки промяни в плана нови тампони по натам и распънка ..преди това мисля колата да отиде за кърпене по пода и т.н. ролбар и боя с новите раздувки капак решетки и т.н. 8)
cosworth наш, който си на небето да се свети името ти,както на пътя така и в сервиза!!!!

Потребителски аватар
SIERRA_COSWORTH
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 26 мар 2005, 23:32
Модел на автомобила: Koраба Майка
Местоположение: Банишора
Status: Извън линия

Мнение от SIERRA_COSWORTH » 25 окт 2007, 22:21

за богааа... ..Следим ситуацията от близко.. Автомобила върви по стъпките на малката си сестра Сиси Коси 8)...

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от jojo » 25 окт 2007, 22:30

Жорка,тая кола за състезания ли ще бъде,ако не е тайна за това преобурудване с какви парички си се разделил :D

big_pimp
потребител
потребител
Мнения: 141
Регистриран: 19 окт 2005, 18:35
Модел на автомобила: БАНГИЯ, ТОТАЛКА, СКРАПЕР.. :)
Местоположение: СОФИЯ- БАНИШОРА!!
Status: Извън линия

Мнение от big_pimp » 25 окт 2007, 22:44

Мне за кеф и за завой :lol: Това което искам да постигна най вече е да бъде перфекна окачване тампони носачи абсолютно всичко :shock: :? 8) Ролбари табло т.н. Външен вид като на косси пък за двг ще мисля за сега той е добре 8)
cosworth наш, който си на небето да се свети името ти,както на пътя така и в сервиза!!!!

Потребителски аватар
doctordre
потребител
потребител
Мнения: 1664
Регистриран: 13 апр 2007, 20:53
Модел на автомобила: Sierra '90 Turnier 2.0 GL
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от doctordre » 25 окт 2007, 23:11

:shock: еее страшна работа! браво браво 8)

dodi
потребител
потребител
Мнения: 436
Регистриран: 17 фев 2007, 21:42
Модел на автомобила: форд сиера,форд фиеста(Мк2 турбо),форд мондео 2.0 16V
Местоположение: Гео Милев
Status: Извън линия

Мнение от dodi » 27 окт 2007, 00:32

колега браво и съм насреща за помощ и идеи пък като я направиш може де се дръпнеме :D

Потребителски аватар
cossie
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 17 мар 2006, 22:35
Модел на автомобила: SIERRA 1992 2.0i DOHC EFI 125hp.
Местоположение: sofiq
Status: Извън линия

Мнение от cossie » 27 окт 2007, 20:33

От сега ви казвам че колата ще стане уникална, само не мога да се сетя кой е тоя идиот който се наема да ти помага :oops:
Изображение

dodi
потребител
потребител
Мнения: 436
Регистриран: 17 фев 2007, 21:42
Модел на автомобила: форд сиера,форд фиеста(Мк2 турбо),форд мондео 2.0 16V
Местоположение: Гео Милев
Status: Извън линия

Мнение от dodi » 27 окт 2007, 20:46

cossie написа:От сега ви казвам че колата ще стане уникална, само не мога да се сетя кой е тоя *ЦЕНЗУРИРАНО* който се наема да ти помага :oops:
колега недеи с лошо ,за клетката питаш и успехи пожелаваш аз съм тоя с оная фиеста та пак помисли за каква помощ става въпрос ,все пак сме съфорумци недеи с лошо предлагам си услугите ти ме псуваш ,утре ще питаш пак :evil:

big_pimp
потребител
потребител
Мнения: 141
Регистриран: 19 окт 2005, 18:35
Модел на автомобила: БАНГИЯ, ТОТАЛКА, СКРАПЕР.. :)
Местоположение: СОФИЯ- БАНИШОРА!!
Status: Извън линия

Мнение от big_pimp » 28 окт 2007, 18:24

Моля без офф в темата ми :evil:
cosworth наш, който си на небето да се свети името ти,както на пътя така и в сервиза!!!!

dodi
потребител
потребител
Мнения: 436
Регистриран: 17 фев 2007, 21:42
Модел на автомобила: форд сиера,форд фиеста(Мк2 турбо),форд мондео 2.0 16V
Местоположение: Гео Милев
Status: Извън линия

Мнение от dodi » 17 ное 2007, 23:30

колега до къде стигна ,аз с моят проект имам чувството че никога няма да го свърша все нещо измислям да слагам и подобрявам :)

big_pimp
потребител
потребител
Мнения: 141
Регистриран: 19 окт 2005, 18:35
Модел на автомобила: БАНГИЯ, ТОТАЛКА, СКРАПЕР.. :)
Местоположение: СОФИЯ- БАНИШОРА!!
Status: Извън линия

Мнение от big_pimp » 18 ное 2007, 14:54

Ми комплект конита ...Дискове 283 мм преден капак косфорт решетка косфорт ... Др. седмица диференцял от косфорт и задните дискове 273 мм 8) и после взлиза за боя и ролбар :wink: но остават стршно много неща като нова спирачна помпа с регулиране на спирачките предни задни кои да ловят повече :roll: Тампони с носачи и стабилизираща 28 мм като тампоните ще бъдат може би powerflex :wink: Носачите и стабилизиращата пак са от косси :roll:
cosworth наш, който си на небето да се свети името ти,както на пътя така и в сервиза!!!!

dodi
потребител
потребител
Мнения: 436
Регистриран: 17 фев 2007, 21:42
Модел на автомобила: форд сиера,форд фиеста(Мк2 турбо),форд мондео 2.0 16V
Местоположение: Гео Милев
Status: Извън линия

Мнение от dodi » 18 ное 2007, 15:39

регулатор за спирачно усилие и аз взех,от EBAY UK за полимерните втулки ми се виждат скъпи 130 лири пулният комплект,правя двг то много пара ми отива,ти двг ще пипаш ли :)

big_pimp
потребител
потребител
Мнения: 141
Регистриран: 19 окт 2005, 18:35
Модел на автомобила: БАНГИЯ, ТОТАЛКА, СКРАПЕР.. :)
Местоположение: СОФИЯ- БАНИШОРА!!
Status: Извън линия

Мнение от big_pimp » 18 ное 2007, 19:26

130 лири всичко и аз знам за толкова и ще си поръчам ...пробва ли я как спира сега лесно ли се слага знам че е елементарно :roll: :roll: !! Ми до като не оправа купето и не сложа абсолютно всички части по окачването няма да права нищо за мен това е на първо място сигурността в една кола :wink: Иначе имам една идея за лятото косфорт мотор :wink:
cosworth наш, който си на небето да се свети името ти,както на пътя така и в сервиза!!!!

dodi
потребител
потребител
Мнения: 436
Регистриран: 17 фев 2007, 21:42
Модел на автомобила: форд сиера,форд фиеста(Мк2 турбо),форд мондео 2.0 16V
Местоположение: Гео Милев
Status: Извън линия

Мнение от dodi » 18 ное 2007, 20:04

чакам да престигне ,но мисля да обединя двата кръга в един с троиник,после регулатора,троиник и спирачните апарати за да имам контрол и на двата кръга сега чакам и радиатор за маслото на двг че моят изби :(

Потребителски аватар
adrian73
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 26 дек 2007, 15:19
Модел на автомобила: FORD SIERRA 3dr
Местоположение: Свиленград
Status: Извън линия

Проект на сиера XR4

Мнение от adrian73 » 26 дек 2007, 17:31

Хареса ми началната фаза на подготовка.Аз също подготвям сиера.Подобренията,които направих са следните: визия RS500,ROLLBAR group A, диференциал cosworth,двигател в момента V6 2.8 turbo /моя версия/.Вариант имам и 4x4.Нуждая се от амортисьори комплект GROUP A /предни и задни/.Може да обсъдим някои варианти относно подготовката.Готов ли си с rollbar-a i боята?До къде си стигнал със звяра?Публикувай и други снимки ако имаш.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Отговори

Върни се в “Визуален тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта