Ефектно претапицирване на тавана....

Отговори
Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Ефектно претапицирване на тавана....

Мнение от FordSierra1.6L » 18 юни 2008, 19:59

Понеже стария таван беше увиснал и беше сив но беше толкова мръсен,че не си личеше какъв му е цвета реших да си го претапицирам :lol: Купих си черна еко-кожа(изкуствена) и една кутия лепило което лепи дърво,кожа и т.н и съхне бързо и горе долу сносно на цена....Та захванах се аз...сложих кожата отгоре и почнах по дължина от около 20 см да мажа с лепило и да притискам с кърпа и да изглаждам и изпъвам за да няма гънки.....после дойде по трудната част-облите части които станаха много лесно,повече лепило и опъване на кожата което доста улеснява цялото лепене....
Крайния резултат е фотографиран и съответно снимките са с телефон и са с отвратително качество но като го сложа на тавана на колата ще го снимам с апаратче да се види по добре...
Реших също така да премахна дръжките които стоят на тавана и сенниците....единствено ще има щипките(4 на брой) които държат тавана,плафона и едно мъничко през което се слага антената на тавана понеже ще го използвам като опора за тавана :oops:
Ако някой се чуди дали да си прави тавана да действа няма нищо сложно...изисква се просто дребна инвестиция и 2-3 часа занимавка за лепене и сваляне на кората на тавана:) Ако има някой въпроси ще помагам :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ефектно претапицирване на тавана....

Мнение от FordSierra1.6L » 19 юни 2008, 13:27

Eто как изглежда и монтиран на колата...
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
askoTAS
потребител
потребител
Мнения: 282
Регистриран: 03 юни 2008, 10:09
Модел на автомобила: fiesta1.3/lexus is 600 hi
Местоположение: софия
Status: Извън линия

Re: Ефектно претапицирване на тавана....

Мнение от askoTAS » 19 юни 2008, 15:32

м то мну убаво ба. браво доста добре.
продавам си фиестата 0877960765

нищо земно неми е чуждо!

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ефектно претапицирване на тавана....

Мнение от FordSierra1.6L » 20 юни 2008, 09:26

Вчера реших да пробвам и с страничните кори...направих задната дясна която стана прилично добре,доста с мъка защото има много гънки но като цяло е добре,днес ще направя и другата задна и мисля да почвам и предните които са доста по лесни от задните и нямат толкова чупки което ще улесни цялата процедура :D ето няколко снимки на задната кора :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
askoTAS
потребител
потребител
Мнения: 282
Регистриран: 03 юни 2008, 10:09
Модел на автомобила: fiesta1.3/lexus is 600 hi
Местоположение: софия
Status: Извън линия

Re: Ефектно претапицирване на тавана....

Мнение от askoTAS » 20 юни 2008, 11:44

става добре само да нестане много"студено".
продавам си фиестата 0877960765

нищо земно неми е чуждо!

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Ефектно претапицирване на тавана....

Мнение от bateto_toshko » 01 ное 2009, 23:22

От мен да добавя по темата , че за материал ползвах изк.кожа, а за лепило C450,дават го за по силно от c200 . :roll: За сега мина 1 година не се е отлепило още,въпреки високата влажност и жеги през лятото в Бургас.Недостатъка е , че трябва да се изчака няколко дни да изсъхне хубаво преди да се монтира тавана , защото после ще ви мирише 1 седмица колата :P.Ще пусна снимки при първа възможност.Чакам малко по слънчев ден , защото телефона ми е с кофти камера.
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ефектно претапицирване на тавана....

Мнение от addic7ed » 06 ное 2009, 14:51

Добре, на мен не ми отваря снимките, но много ми се иска да си направя моя на Фокус 2007ма - тавана и страничните колонки с черна алкантара намерих плата 100лв за 2м х 1.5, но се чудя дали няма да е много трудно цялото сваляне и връщането му обратно. Иначе като цяло не изглежда чак толкова сложен процеса, мойта няма шибидах или разни по странни гънки.А в разните сервизи ми искат по 600лв само за труда.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ефектно претапицирване на тавана....

Мнение от FordSierra1.6L » 08 ное 2009, 10:47

addic7ed написа:Добре, на мен не ми отваря снимките, но много ми се иска да си направя моя на Фокус 2007ма - тавана и страничните колонки с черна алкантара намерих плата 100лв за 2м х 1.5, но се чудя дали няма да е много трудно цялото сваляне и връщането му обратно. Иначе като цяло не изглежда чак толкова сложен процеса, мойта няма шибидах или разни по странни гънки.А в разните сервизи ми искат по 600лв само за труда.
колега изобщо не е трудно само трябва да отделиш повече време всичко ще се получи.колкото по малко гънки има толкова по хубаво ще стане.няма смисъл да даваш такиви огромни цифри за нещо което може и сам да направиш.Свалянето и качването на тавана е елементарно.ако искаш мога да ти обесня как става..аз мисля скоро и на мондеото да му сваля тавана да си го направя кожен понеже смених салона с такъв и малко по малко всичко ще направя кожено.....

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ефектно претапицирване на тавана....

Мнение от addic7ed » 17 апр 2010, 14:24

Аз намерих едни момчета които го направиха за 70лв претапицирането на тавана с труд и материал - но обикновен плат за таван, не е алкантара или кожа. За съжаление нямам снимки. Но момчетата работят перфектно, който иска да пише да му дам координати.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Отговори

Върни се в “Визуален тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта