Някой правил ли е такъв опит ?

Отговори
Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Някой правил ли е такъв опит ?

Мнение от the_killer » 20 юни 2008, 20:17

Здравейте .

Интересува ме някой дали е пробвал да сложи фарове от МК6 на МК5 като моя , но без да сменя решетката и капака , или аз ще съм първия ? Ако някой има фар със счупено стъкло за МК6 да го даде да премеря колко преправка трябва на капака ,за да сложа фарове ангелски очи на МК5-цата , че съм се хванал сериозно с тунинг.
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Потребителски аватар
Kocko
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 01 дек 2005, 23:28
Модел на автомобила: Ford Orion MK5
Mercedes CLK W209
Seat Ibiza J
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Някой правил ли е такъв опит ?

Мнение от Kocko » 23 юни 2008, 02:13

Не става брат. Капака и маската са различни... не че е невъзможно, но не е разумно.
Сменяш всичко отпред и става играта, аз преди 2-3 години мислех за подобна интервенция, но нямаше особен смисъл. Освен това на МК5 муцуната е къде-къде по-злобна :)

Все пак ако решиш да го правиш, успех и да покажеш как е станало.

P.S. Опааа... момент... МК6 кое е? С овалната маска или муцуната на последния Ескорт (мина ми през ума, че може той да е МК7)? Ако МК6 е овалната маска, става работата без грижи, но мигачите са по-малки.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Някой правил ли е такъв опит ?

Мнение от the_killer » 23 юни 2008, 22:41

Mk6 е с овалните фарове , днес мерих фарове от МК6 на око пасват мисля много добре на МК5 , преправката е много малко . Плюс това имам вежди на МК5 фаровете които ще прикрият част от преправката и пак ще остане намръщена . Мисля че си струва , защото като сложа фаровете ангелски очи от МК6 ефекта ще е поразителен , а и ще остане намръщяна. Остава само да събера парата и да правя промените. Хванал съм се яко с оптичния тунинг. Смятам да я направя страшна красавица, а и с новите джанти вади яко вид. Остават само кристалните фарове и стопове . купил съм и праговете само малко пара още и свободно време ми трябва.
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Някой правил ли е такъв опит ?

Мнение от vargala81 » 23 юни 2008, 22:52

the_killer написа:Mk6 е с овалните фарове , днес мерих фарове от МК6 на око пасват мисля много добре на МК5 , преправката е много малко . Плюс това имам вежди на МК5 фаровете които ще прикрият част от преправката и пак ще остане намръщена . Мисля че си струва , защото като сложа фаровете ангелски очи от МК6 ефекта ще е поразителен , а и ще остане намръщяна. Остава само да събера парата и да правя промените. Хванал съм се яко с оптичния тунинг. Смятам да я направя страшна красавица, а и с новите джанти вади яко вид. Остават само кристалните фарове и стопове . купил съм и праговете само малко пара още и свободно време ми трябва.
колега от каде купи праговете и на каква цена такива като на RS ли са

Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Някой правил ли е такъв опит ?

Мнение от the_killer » 24 юни 2008, 20:38

праговете не са от RS, а са от друга кола. Ето този модел са http://www.snimka.bg/album.php?album_id=252758&photo=4" onclick="window.open(this.href);return false;
но пасват перфектно на ескорта важна е дължината на прага която при ескорта комби и хечбек е 180 см.
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Потребителски аватар
dedomras
потребител
потребител
Мнения: 258
Регистриран: 13 фев 2007, 15:06
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.6 EFI-CVH, RS 2000
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Някой правил ли е такъв опит ?

Мнение от dedomras » 19 сеп 2008, 12:04

Kolega ... az ne sum probval do sega tursih da namerq takiva farove za MK5, no samo za MK6 ima ne6to po razli4no ot originalniq si far. Namerih i razli4ni ot oniq kristalni stopove za MK5. za jalost farove nqma ma... mu http://www.motorspeed.com/store_main.as ... ct_id=2804" onclick="window.open(this.href);return false; tova e linka .... 4akam da mi gi dokarat sega ... ako uspeesh s farovete drasni nqkoi red :)
Изображение

Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Някой правил ли е такъв опит ?

Мнение от the_killer » 22 сеп 2008, 20:51

за съжаление съм закъсал малко с парите така че за тази година толкова , за другата ще продължа по тунинга. сега точно правя музиката. днез взех един 12 инча басс каса блаупункт и искам да ви кажа звука е различееен момчета
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Някой правил ли е такъв опит ?

Мнение от cossy » 04 апр 2011, 13:06

Някакво развитие ? :)
Изображение

Отговори

Върни се в “Визуален тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта