Кристално стъкло за фар-закупуване или изработка?

Отговори
Потребителски аватар
balhara
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 04 яну 2009, 13:41
Модел на автомобила: Fiesta 98 16v 1.25
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Кристално стъкло за фар-закупуване или изработка?

Мнение от balhara » 30 юли 2009, 15:55

Някой знае ли от каде може да се купи кристално стъкло за фар за форд фиеста мк4. Интересува ме само стъклото, а не целия фар. Търсих на много места, но не намерих. Ако някой знае каде може да се изработи, също би ми свършило работа, но знам че не става с плексиглас... >:D<:
Айде хора давайте идеи :)
Изображение

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Кристално стъкло за фар-закупуване или изработка?

Мнение от S_C » 30 юли 2009, 17:49

Само със стъкло няма да мине тая доработка.
Т.нар. "стъкло" при стандартните фарове играе ролята на разсейвател.Разпределя светлинния поток из различните зони.Там рефлектора е най-обикновен...такъв,каквто се е ползвал още 40-те години.

На новите фарове няма разсейвател в стъклото.Тая работа се изпълнява от самия рефлектор.Още в него са си очертани зоните,разпределя се светлината и това позволява стъклото да е "кристално"-без разсейвател.Другия вариант е с лупи и за мен поне това е по-интелигентния вариант.

Като смениш стъклото на стандартен фар...нищо не правиш...оставаш без фарове.Влошаването ще е значително.А на другите...им е все тая...те и без стъкло ще си работят пак така докато не гръмне крушката.Това с "кристалното" стъкло е просто поредната тунинг идиотия,излязла на мода в бившия соц.лагер.Загледай се в някоя кола с такива светлини и ще видиш...не е номера в стъклото...рефлектора им е друг.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
balhara
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 04 яну 2009, 13:41
Модел на автомобила: Fiesta 98 16v 1.25
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Кристално стъкло за фар-закупуване или изработка?

Мнение от balhara » 30 юли 2009, 18:05

Еми точно защото смятам да слагам лупа ми трябва кристален фар... Иначе знам каква роля изпълнява. Все още очаквам предложения
Изображение

Отговори

Върни се в “Визуален тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта