Въпрос за XENON

Отговори
hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Въпрос за XENON

Мнение от hunter » 18 фев 2010, 19:52

Здравейте, някой монтирал ли си е сам XENON на Фиеста, като моята 1997г. Значи вчера се возих в колата на един колега (Мерцедес А класа) и си е сложил XENON крушката му е същата, като моите къси H7 и е страшна разликата :shock: , въпреки че е за 100 лв. китайски :? . При мокър път се вижда осезаемо по-добре :D , а не като с моята кьорава колица на къси докато видя дупка и съм скочил в нея :( . Ако някой има инфо лесно ли се прави монтажа и как е след това видимуста моля да сподели _friends_ .
Благодаря предварително.
P.S. Темата е прехвърлена от "ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ" тук защото мисля, че тук е правилното място _friends_

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Въпрос за XENON

Мнение от cossy » 08 мар 2010, 19:51

Общо взето готвите кит-ове са тип plug and play. Всичко е направено гранмотно и ако имаш съвсем белги технически познания ще си я сложиш без проблеми ;)
Изображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Въпрос за XENON

Мнение от paci » 08 мар 2010, 22:11

Изображение

Телефона и на светло не снима много хубаво.
Това е възможно най-осветния участък който е хванал телефона.
Това са ми късите с възможно най-евтините крушки NARVA от бензиностанция.
Доволен съм си от фаровете!!!

Сложи ксенон на тоя фар и вдигни да "хвърлят" още по-надалече и да не ти дреме за тия пред теб или с/у теб :twisted:

Проверете си рефлекторите, идете при кадърни хора да ви регулират фаровете.
НЕ СЛАГАЙТЕ КСЕНОНИ като малоумни, не сте сами на пътя!!!

koi4o25
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 03 мар 2010, 21:50
Модел на автомобила: ford
Status: Извън линия

Re: Въпрос за XENON

Мнение от koi4o25 » 08 мар 2010, 22:25

Решил съм някой ден като ми дойде до гуша от глупаци с некадърни фарове каращи срещу мен да направя един челен удар че имам пълно каско и бая възглавници.

Ecstazy
потребител
потребител
Мнения: 108
Регистриран: 27 авг 2008, 23:12
Модел на автомобила: Сиера
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за XENON

Мнение от Ecstazy » 10 мар 2010, 10:17

колега аз съм със ксенон и разликата е огромна.. аз съм за ксенона няма да сбъркаш.. но сложиш ли го на 100 % да ти регулират фаровете със лупа !!!

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за XENON

Мнение от PcMan » 10 мар 2010, 16:48

И не слагай най-евтиния! Моя е свален от по-нова служебна кола и не е от евтините - "мерихме си ги" пред блока една нощ с още 3-4 коли с ксенонки и какво се оказа - моя е 5 нива над другите по различни параграфи. Най-евтините светят във всички посоки, рядко се регулират и подобрението не е голямо. Ако няма средства за хубави - и най-евтинтие варианти не са безмислени. :)

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Въпрос за XENON

Мнение от dimkar » 10 мар 2010, 20:25

Както и да регулираш фаровете, все ще заслепява. Фаровете, които са предвидени за ксенонови крушки са доста по-различни. На моята Фиеста фаровете са трепач и без китайски ксенон. За да светят добре на дъжд трябва крушките да са обикновени, а не сини. Например, аз в началото бях сложил Osram Cool Blue. При дъжд почти изчезваше светлината, но бяха гъзарски. Е, скоро ги смених с Osram All Season. Сега вече е съвсем друго. А иначе си умирам от смях всеки път, като видя някой циклоп на пътя с ксенон. Голям кеф.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за XENON

Мнение от PcMan » 10 мар 2010, 20:34

От 1 нефабричен до друг има разлика. Моя е с магнитни превключвачи и не знам дали има лупи, но въобще не заслепява след сравнението с други евтиони ксенонки пред блока, както и при пътуване с две коли. Сините за мен стоят ужасно(колеги с такива да не се засягат) и карам с бял ксенон - красота отвсякъде. :)

Ecstazy
потребител
потребител
Мнения: 108
Регистриран: 27 авг 2008, 23:12
Модел на автомобила: Сиера
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за XENON

Мнение от Ecstazy » 10 мар 2010, 22:59

и аз съм с белия .. незнам колега .. ако има хубав реглаж и както колегата каза да е хубав ксенона няма проблем.. лично съм се убедил... давал съм си колата на приятели и сме се разминавали и вярвай ми не те заслепява изобщо.. ще кажеш че е фабрично

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за XENON

Мнение от hunter » 21 мар 2010, 22:44

Ами за сега леко съм в изчакване, гледам цените падат а и в момента карам по светло до работа и обратно, на есен ще бъде корекцията :lol: . Ако ще слагам няма да е от най-евтиния, защото евтиното излиза скъпо, а и евтините XENON правят проблем през зимата със запалването на лампата. А за тая лупа какво трябва да значи ? Стъклото ми е от матовите, а не е с лупа или не е това ?

Ecstazy
потребител
потребител
Мнения: 108
Регистриран: 27 авг 2008, 23:12
Модел на автомобила: Сиера
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за XENON

Мнение от Ecstazy » 21 мар 2010, 23:18

лупа лупа най-лесно да ти го кажа като гледаш едно ново бмв виждаш че фара е като с топче вътре .. тва е лупа .. а на останалите е рефлектор .. колега взимай си хубав ксенон... да не правя реклама ама си вземи луксима .. аз съм с техен и съм мн доволен ;)

Отговори

Върни се в “Визуален тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 9 госта