Фокус 1: оригинални ксенонови фарове

Отговори
Потребителски аватар
angel
потребител
потребител
Мнения: 104
Регистриран: 10 дек 2005, 22:20
Модел на автомобила: '03 Focus Turnier 1.8tdci 100ps
Местоположение: Благоевград
Контакти:
Status: Извън линия

Фокус 1: оригинални ксенонови фарове

Мнение от angel » 05 апр 2010, 08:40

Здравейте,

намерих си за продан оригинални ксенонови фарове за Фокус 1, но са без баласт и крушки.
Някой може ли да ми каже дали на тея фарове могат да се сложат китайски баласти и крушки, тоест кабелите вътре във фара стават ли за монтаж на обикновена халогенова крушка?

Фаровете са като на тази снимка: http://sites.google.com/site/achoxenon/

Мерси много за отговорите!!!

Потребителски аватар
TURBOTO
потребител
потребител
Мнения: 644
Регистриран: 01 май 2007, 13:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo'94 1.8 16V
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Фокус 1: оригинални ксенонови фарове

Мнение от TURBOTO » 05 апр 2010, 12:43

Да,не би трябвало да има абсолютно никакъв проблем
Изображение

Потребителски аватар
angel
потребител
потребител
Мнения: 104
Регистриран: 10 дек 2005, 22:20
Модел на автомобила: '03 Focus Turnier 1.8tdci 100ps
Местоположение: Благоевград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус 1: оригинални ксенонови фарове

Мнение от angel » 05 апр 2010, 12:55

TURBOTO написа:Да,не би трябвало да има абсолютно никакъв проблем
Притеснява ме дали като липсва оригиналния баласт от фара няма към/от него да излизат някакви кабели с несъвместими букси с китайските HID Conversion сетове...

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус 1: оригинални ксенонови фарове

Мнение от Alexi » 05 апр 2010, 15:05

какво те притесняват буксите ,ти ще си сложиш китайски ксенон който си е пълен комплект с всички кабели и букси

Потребителски аватар
angel
потребител
потребител
Мнения: 104
Регистриран: 10 дек 2005, 22:20
Модел на автомобила: '03 Focus Turnier 1.8tdci 100ps
Местоположение: Благоевград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус 1: оригинални ксенонови фарове

Мнение от angel » 05 апр 2010, 16:49

Alexi написа:какво те притесняват буксите ,ти ще си сложиш китайски ксенон който си е пълен комплект с всички кабели и букси
Ами да, но нали все пак и в китайския компллект се включват кабелите дето по принцип се включват в обикновената халогенова крушка. Мен ме притеснява, че може би като са извадени оригиналните баласт и крушка може би няма да има какво да включа в китайските HID.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус 1: оригинални ксенонови фарове

Мнение от Alexi » 05 апр 2010, 17:01

аз честно казано не мога да ти разбера въпроса.. във фара вътре няма кабели .. купуваш си ксенон за същия цокъл ,а кабела захранвал оригиналния баласт ще захранва и китайския - сега вече ако мислиш че ще пасне без една кабелна обувчица да сложиш това го забрави ,ще има малко преправяне ,важното е че няма да се наложи да пипаш по високото напрежение то си идва с всичко необходимо

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус 1: оригинални ксенонови фарове

Мнение от addic7ed » 26 апр 2010, 22:32

Значи да ти кажа аз какво направих, като взех моя фокус 2 - 2007ма беше с черни рефлекторни фарове http://www.hillsmotorparts.co.uk/ebay_i ... /34104.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; - и не ме кефеха, разкарах ги и взех angel eyes с ксенон, който купих от HID.bg http://www.european-parts.net/catalog/i ... C01154.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; - естествено фаровете освен за красота без правилния реглаж, не вършат работа, за това ги продадох, когато успях да намеря от ST лупите със завиване http://www.nicedeals.co.uk/images/ford- ... 05-bp.jpg-" onclick="window.open(this.href);return false; заводското си е заводско! Бяха с обикновенна халогенна крушка, от старите Angel eyes взех баластите и окабеляването и си купих едни H7 крушки ксенонови от HID.bg отново и заспаха, трябваше да взема нови крушки, защото на китайските стандарта и на къси и дълги е H1, а на заводските Hella - Ford фарове при Фокуса са H7 къси и H1 за дълги.

Стига да нямаш завиване на фаровете няма да имаш проблем, защото съм чувал че се късат понякога не заводските кабели на крушката. Но Pr1s0n3R, твърди че няма проблеми с това на неговия фокус :) .
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Отговори

Върни се в “Визуален тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта