Пумица

Отговори
Потребителски аватар
uBcaHa
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 25 яну 2014, 17:04
Модел на автомобила: Ford Puma 1.7i 16v zetec S 125konq 1997 / Ford Fiesta 1.3 avtomatik / mercedes c180 122hp /
Контакти:
Status: Извън линия

Пумица

Мнение от uBcaHa » 02 яну 2015, 02:17

Колеги...абе чуда се кфо да направа по пумата и искам да питам дали ако си биядисам рефлекторите на фаровете които заводски са черни,да ги боядисам промерно сив металик каквато е и колата ? Дали ще има проблем с о осветлението,с лупи съм на къси и дълги заедно с ксенон на къси/дълги ...

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от ffmk1l » 02 яну 2015, 08:26

Не пипай рефлекторите, събери пари за окачване и свали колата надолу като за начало (ако не си го направил вече) ;):

Потребителски аватар
uBcaHa
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 25 яну 2014, 17:04
Модел на автомобила: Ford Puma 1.7i 16v zetec S 125konq 1997 / Ford Fiesta 1.3 avtomatik / mercedes c180 122hp /
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от uBcaHa » 02 яну 2015, 13:30

човече немога да пипам окачването с 16-цолови джанти съм ... няма накаде надоло
http://prikachi.com/images.php?images/635/7668635t.jpg

малко да ги сваля и почва да опира в подкалниците ( : _friends_

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от martin1977 » 02 яну 2015, 13:39

Разбира се, че има накъде да се свали. Пумата фабрично е грозно вдигната и едно снижаване я прави неустоимо красива. Проблемите да ти опира при теб са 2. Първо - джантите ти са с неподходящо ЕТ - вземи с по-голямо ЕТ да се приберат малко навътре. И второ - избрал си неподходящи гуми. Когато на Пума слагаш 16-ки, неизбежно е да сложиш нископрофилни гуми, а тези на снимката определено не са никак нископрофилни. С правилни джанти и гуми и снижена направо ще е трепач. Сега малко на бъги прилича.

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от ФордБългария » 02 яну 2015, 17:13

И аз му казах че изглежда като бъги, но той каза че си я харесва. Това е малка кола, не изглежда добре като се прави толкова висока/широка(лично мнение) _friends_

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от bateto_toshko » 02 яну 2015, 17:25

Като му предлагате да я свали надолу казвате ли му , че ще си откърти картера на половината шахти и бордюри? За България трябва да имаш поне 20 см от земята за да си горе долу спокоен.Висока кола не е задължително да значи грозна.Вярвайте ми , гаджетата няма да оценят това , че сте набили хиляда лева за ниски пружини , купете им по 1 букет цветя и ги заведете на вечеря
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от ФордБългария » 02 яну 2015, 17:42

Еми дайте тогава да караме Лади и готово. Аз колата не я правя заради гаджетата, а си я правя заради мен - да ми е удобна, красива и приятна за каране. Ивсана си знае какво да прави, просто му даваме съвети.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от bateto_toshko » 02 яну 2015, 17:58

ГордСФорд написа:Еми дайте тогава да караме Лади и готово. Аз колата не я правя заради гаджетата, а си я правя заради мен - да ми е удобна, красива и приятна за каране. Ивсана си знае какво да прави, просто му даваме съвети.
не виждам кое му е удобното , да слизаш на всеки легнал полицай и да си търсиш бронята и ауспуха....особено зимата в студа
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от ФордБългария » 02 яну 2015, 18:06

Аз лично също заради това не съм си свалил колата, защото през половината легнали полицаи няма да мина. Идеята беше друга - може би с едни 15-ки ще стои по-добре, с малко по-тънки гуми. Като цяло аз мисля че пумата си е ниска и без това, с тези големи гуми просто не й отива. _friends_

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от S_C » 02 яну 2015, 18:25

Не знам какво сваляте....ама у нас стандарта за "легнали полицаи" е 7,5 см. Към това трябва задължително да се добавят още поне 5 за нормален ход на окачването...и то ако е достатъчно твърдо.А тия гумените са по 10 см.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от HACKO » 02 яну 2015, 18:54

S_C написа:Не знам какво сваляте....ама у нас стандарта за "легнали полицаи" е 7,5 см. ....
И къде ги има тези стандартните "легнали полицаи"?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от S_C » 02 яну 2015, 19:04

Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от ffmk1l » 02 яну 2015, 19:14

Колега, имаше едно-две полезни мнения в темата ти, към Батето Тошко - с излишен спам не му помагаш много. Явно момчето не е много в час с параметрите на джантите и гумите, ако я свали приемливо (30/30) с подходящи джанти и гуми ще придобие съвсем друг вид. Това му е 60% от тунинга. Ако пък му се занимава се боядисване на фарове, светещи пръскалки и диодни ленти, никой в тоя форум не ще успее да го спре. :D:
Не разбрах какво общо има свалянето с воденето на вечеря... Айде всички, които обичат тунинга не глезят и половинките си ли?

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от martin1977 » 02 яну 2015, 22:50

Не става въпрос екстремно да се сваля - 30, макс 40 мм. и едни хубави гумета 195/45 или 50/16 и ще стане доста привлекателна и не мисля че ще опира в легнали полицаи. Въпрос на вкус, но винаги една ниска кола изглежда по-добре... друг е въпроса, че ако снижаването е направено правилно, е и по-стабилна в случай на малко по-екстремно шофиране.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от bateto_toshko » 03 яну 2015, 11:46

ffmk1l написа:Колега, имаше едно-две полезни мнения в темата ти, към Батето Тошко - с излишен спам не му помагаш много.
Не разбрах какво общо има свалянето с воденето на вечеря... Айде всички, които обичат тунинга не глезят и половинките си ли?
Може би не се изразих правилно.Не съм против тунинга и снижаването на автомобила , но ако живеехме в Англия или Германия.Там хората имат гладки пътища , няма такива неравности и се уважава частната собственост.Т.е. като налееш пари за тунинг , после ще им се радваш.Тук в България всяко снижаване на автомобила е безрасъдно и носи само разходи(счупени , брони ,картери, носачи , генерация и т.н.).Дори да я опазиш от това , някой тиквеник ще ти счупи за кеф огледалото .За това говорех , просто бъркате държавата момчета.Ако имах излишни пари щях да ги запазя за някакви наложителни ремонти или за любимите си хора, не за тунинг , за това говорех....относно стабилността , всички автомобили и джипове със стандартното си окачване , дори и високите при нормално шофиране и скорости до 130 км/ч са достатъчно стабилни , ако има и психически стабилен шофьор зад волана.
Ниските автомобили за България са и опасни.Като си откъртиш гърнето на някоя неравност , тогава то се блъска в човека който кара зад тебе.До колко безопасно е това?
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от ffmk1l » 03 яну 2015, 12:09

bateto_toshko написа:....
Колега, създай си собствена тема, като например - "Има ли смисъл от тунинг в България?" и си пиши на воля в нея. Не помагаш по никакъв начин на колегата.

Мод: Колега, и ти не си много продуктивен в темата, всеки има собствено мнение, Тошко отговори на твоите нападки, така че предупреждението е и към двамата, съобразявайте със спама!

Потребителски аватар
uBcaHa
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 25 яну 2014, 17:04
Модел на автомобила: Ford Puma 1.7i 16v zetec S 125konq 1997 / Ford Fiesta 1.3 avtomatik / mercedes c180 122hp /
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от uBcaHa » 03 яну 2015, 17:43

Колеги не се карайте.Като цяло питах само дали ще пречи на светлината някои които е в час с тия неща да сподели смение...колкото до окачването докато неоправят пътищата в моя град няма да мисля да го свалям и с сантиметър _friends_

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от ФордБългария » 03 яну 2015, 18:20

Според мен едва ли зависи от цвета, след като повечето са със сив рефлектор, стига да ти го нанесат правилно. Иначе нали мислеше да слагаш накрайник на гърнето отзад ? _friends_

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от S_C » 03 яну 2015, 20:32

Матовото не се отразява, стига да не е съвсем матово. На повечето коли, при които фаровете са с лупи, отпред пластмасите са матирани.Нямам идея каква е реалната полза от това или е само за визуален ефект. На фиата гледам са по същия начин-сиви,матови, а не вярвам предишния и собственик да ги е "тунинговал".Явно фабрично са си така.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
uBcaHa
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 25 яну 2014, 17:04
Модел на автомобила: Ford Puma 1.7i 16v zetec S 125konq 1997 / Ford Fiesta 1.3 avtomatik / mercedes c180 122hp /
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пумица

Мнение от uBcaHa » 03 яну 2015, 22:41

Ето го колега :) сложен е _friends_
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Отговори

Върни се в “Визуален тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта