Спортно гърне при Ford Focus MK1, възможно ли е?

Отговори
beshevika
потребител
потребител
Мнения: 54
Регистриран: 02 дек 2015, 18:39
Модел на автомобила: ---
Местоположение: ---
Status: Извън линия

Спортно гърне при Ford Focus MK1, възможно ли е?

Мнение от beshevika » 03 фев 2016, 20:26

Здравейте! Имам Ford Focus MK1 (фейслифтовия) 2003 гoдина, 1.6 бензин - 100 к.с. Понеже крайното/задно гърне е за смяна, реших да слагам спортно, за да видя как ще се получат нещата, дали ще има добър плътен звук или ще "реве" и "надува" главата само. Имам и средно гърне, което донякъде ме успокоява, че може да не е толкова шумно със спортно. И сега съществения проблем: Знаете, че задните/крайните гърнета на Фокусите МК1 са малко по-специфични от на останалите коли (формата им е малко странна поне за мен), купих спортно гърне тип "пура" с обща дължина: 46см, обаче нямаше никакво място да се монтира, опира в пружината на задна лява гума. Хубаво добре, върнах го, всичко както трябва. Обаче повечето спортни гърнета, които се продават тук са около тази дължина (45-42-40 см). Има и оригинални спортни гърнета, където са същите като стоковите, но в България въобще не ги продават. Намерих едно (отново "право", тип "пура" с една цев, което пишеше, че цялата му дължина е 33см, обаче пак не се знае дали ще стане работата, а няма как на място да го проверя, защото се поръчват онлайн и ги чакам с доставка. Идва въпроса ми към вас, знаете ли колко е цялата дължина на едно стоково задно/крайно гърне на бензиновеите Фокуси МК1 или другото ми питане е ако някой от вас има спортно задно гърне, как го е направил, преработвал ли го е, какво гърне е купил? Благодаря Ви, колеги! :)

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Спортно гърне при Ford Focus MK1, възможно ли е?

Мнение от HACKO » 04 фев 2016, 10:41

Добре де, в момента колата ти не е ли достатъчно шумна, защо ти е специално гърне?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

NoraPavlova
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 06 фев 2016, 18:00
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Спортно гърне при Ford Focus MK1, възможно ли е?

Мнение от NoraPavlova » 06 фев 2016, 18:21

Е че защо да не стане? Всичко си става с напасване ;)

kartingman
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 15 ное 2014, 00:01
Модел на автомобила: Форд Фокус
Status: Извън линия

Re: Спортно гърне при Ford Focus MK1, възможно ли е?

Мнение от kartingman » 11 фев 2016, 23:12

Здравей, колега! Малко късно пиша, но тези дни докато карах в студентски видях пред мен един фокус мк1, който беше със спортно гърне. Нямам идея как е успял да го сложи колегата. Не беше насочено право назад, а беше под ъгъл подобно на гърнетата на фиат купе. Дано съм бил полезен.

Отговори

Върни се в “Визуален тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта