ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от tropper » 06 сеп 2011, 14:20

nikolovvd написа:...DVD-плеяра работи ли в движение или се изключва сам?
Някъде тука из форума наскоро някой си монтираше подобно устройство....
Та тогава стана въпрос че има една жица, която по упътване я дават да се свърже за бутончето за вдигната ръчна спирачка. Сигналът по тази жица изключва ДВД-то за да не можеш да гледаш докато си в движение, а само когато си спрял и с вдигната ръчна. За да прескочиш тази защита, жицата се връзва на маса.
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от vzhivkov » 07 сеп 2011, 21:47

tropper написа:
nikolovvd написа:...DVD-плеяра работи ли в движение или се изключва сам?
Някъде тука из форума наскоро някой си монтираше подобно устройство....
Та тогава стана въпрос че има една жица, която по упътване я дават да се свърже за бутончето за вдигната ръчна спирачка. Сигналът по тази жица изключва ДВД-то за да не можеш да гледаш докато си в движение, а само когато си спрял и с вдигната ръчна. За да прескочиш тази защита, жицата се връзва на маса.
Няма такава жица. Радиото се вързва към CanBus за да може да засича сигналите на колата, които му трябва за да бъде управлявано от копчетата на волана, за да включва камерата отзад и т.н., така че няма отделни кабелчета.

Потребителски аватар
freon
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 фев 2011, 16:43
Модел на автомобила: форд фокус 1.6 16V Ghia 2000g.
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от freon » 08 сеп 2011, 12:51

за този модел от снимките незнам, :) но за моето китайче ще се учудиш колко жици има отзад и повечето са грешно маркирани :) и има такава за ръчната спирачка но дори не съм я връзвал двд-то си бачка и в движение и покой нима мислите че двд с навигация от порядъка на 300$ ще е читава и отговаряща на стандарти :) поне моето не е това от снимките доста по добре изглежда но и фордака си е по нов модел от моя

innuendo
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 28 яну 2011, 20:29
Модел на автомобила: ЯМКС
Местоположение: София, кв. Дианабад
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от innuendo » 09 сеп 2011, 23:53

И аз се чудя и май ще взема едно, само че като си направих простата сметка това тук: http://bgcaraudio.com/component/virtuem ... lypage.tpl май излиза по изгодно, а и си спестяваш ходене и висене по митници.

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от vzhivkov » 12 сеп 2011, 15:03

innuendo написа:И аз се чудя и май ще взема едно, само че като си направих простата сметка това тук: http://bgcaraudio.com/component/virtuem ... lypage.tpl май излиза по изгодно, а и си спестяваш ходене и висене по митници.
С около 200 лева е по-скъпо това, от колкото на мен ми дойде след заплащането на митото, пък и нямаше висене по митниците, а разходка до там, но всеки си решава сам.

Потребителски аватар
motry
потребител
потребител
Мнения: 137
Регистриран: 09 ное 2007, 11:46
Модел на автомобила: Ford S-Max 2.5 / 219hp 2007
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от motry » 04 окт 2011, 12:27

Има колега такава жица - розовичка! Връзва се към масата , защото има защита която не позволява да се гледа видео по време на движение ! За безопастност !!
-_- ...Ти ли мЪ бутна или сам паднЪх... -_-

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от vzhivkov » 04 окт 2011, 15:48

Не съм вързвал нищо към маса пък нямам проблем с гледането.

Имам обаче друг въпрос. Ако някой друг си е купувал подобно устройство да каже дали е подкарал цифровата телевизия. Не че ми е важна и затова досега не питах, а и не знам дали проблемът не е, че в Пловдив ефирната цифрова примерно е проблемна или я няма, тъй като нямам как иначе да тествам.

Все пак ако някой знае, моля да каже дали е тествал и дали става.

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от DigiPro » 04 окт 2011, 15:53

vzhivkov написа: Не че ми е важна и затова досега не питах, а и не знам дали проблемът не е, че в Пловдив ефирната цифрова примерно е проблемна или я няма, тъй като нямам как иначе да тествам.

Все пак ако някой знае, моля да каже дали е тествал и дали става.
Все още нещата с цифровата са на тестов етап (до към 2013)
http://www.cifronim.com Избираш Излъчване/Покритие и региона който те интересува.

Потребителски аватар
freon
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 фев 2011, 16:43
Модел на автомобила: форд фокус 1.6 16V Ghia 2000g.
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от freon » 04 окт 2011, 19:29

Благодаря за инфото за покритието :) и аз за жалост няма как да я пробвам в Шумен антената съм я метнал зад жабката но на моето китайче едва ли ще е нещо велико :)

innuendo
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 28 яну 2011, 20:29
Модел на автомобила: ЯМКС
Местоположение: София, кв. Дианабад
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от innuendo » 04 окт 2011, 20:04

vzhivkov написа:Да кажа и аз. Купих си го за 280 долара + 40 долара за CANBUS (за да работят копчетата на волана) + 70 долара доставка от DHL - общо 390 долара. Допълнително платих 200 лева на митницата - мито и ДДС и 20 лева на агенция за да ми направи документите. DHL обаче са много зле и НЕ ГИ ПРЕПОРЪЧВАМ НА НИКОЙ. Въпреки 70-те долара и не достатъчно бързата доставка, обслужването в България е ужасно, а и поискаха допълнително 30 лева (за транзит на пратката до Пловдив и някаква допълнителна застраховка, въпреки че пратката си беше предназначена за Пловдив). Самият двоен ДИН си го монтирах сам, но камерата за обратно виждане ще ми я сложат в МП (надявам се всичко да е наред, утре би трябвало да я монтират). Много съм доволен от функциите и от самото устройство. Даже съм изненадан от качеството за тази цена. И навигацията и блутуута и плейването на видеа и т.н., всичко е 6. Единственото кофти е че дистанционното е на китайски :D: но аз така или иначе едва ли щях да го използвам и без това. Така че ако някой се чуди, да не се чуди. Цветът му малко се различава от сребристото на фашата на колата, но се преживява. Ето го и самото устройство: Изображение След като приключи монтажа, ще дам и реални снимки, че сега колата не е за снимане :) махнал съм фашата и другите пластмаси на конзолата, за да може утре по-лесно да пуснем кабелчето на камерката.

Нарочно търсех такъв с врътки за усилване/намаляне на звука, както и да има USB и четец за карти отпред. Удобството е много по-голямо и съм много доволен, пак да кажа :).
Би ли споделил сайта от който си го купил? От ebay.co.uk са с около $60 скъпи.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от nikolovvd » 05 окт 2011, 09:19

vzhivkov написа:Не съм вързвал нищо към маса пък нямам проблем с гледането.

Имам обаче друг въпрос. Ако някой друг си е купувал подобно устройство да каже дали е подкарал цифровата телевизия. Не че ми е важна и затова досега не питах, а и не знам дали проблемът не е, че в Пловдив ефирната цифрова примерно е проблемна или я няма, тъй като нямам как иначе да тествам.

Все пак ако някой знае, моля да каже дали е тествал и дали става.
От опита ми стигам до извода, че на куплунга за "музиката" на всички нови автомобили излиза сигнал от VSS сензора или ABS-а (данни за скоростта), който аз ползвам за сигнал в таксиметровите апарати. На практика при стандартното му използване подава сигнал на мултимедийният център (двоен DIN) или други "музики" с DVD за спиране на възпроизвеждането в движение.
Що се отнася за цифровата ефирна телевизия може да си тествате джаджите в София. Не си спомням кой, но на една среща на OMW преди около година направи демонстрация на мултимедията в колата си на цифровата телевизия.
Както се казва - "Сега в София, а скоро и в другите градове на страната!"

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от vzhivkov » 05 окт 2011, 13:42

innuendo написа:
vzhivkov написа:Да кажа и аз. Купих си го за 280 долара + 40 долара за CANBUS (за да работят копчетата на волана) + 70 долара доставка от DHL - общо 390 долара. Допълнително платих 200 лева на митницата - мито и ДДС и 20 лева на агенция за да ми направи документите. DHL обаче са много зле и НЕ ГИ ПРЕПОРЪЧВАМ НА НИКОЙ. Въпреки 70-те долара и не достатъчно бързата доставка, обслужването в България е ужасно, а и поискаха допълнително 30 лева (за транзит на пратката до Пловдив и някаква допълнителна застраховка, въпреки че пратката си беше предназначена за Пловдив). Самият двоен ДИН си го монтирах сам, но камерата за обратно виждане ще ми я сложат в МП (надявам се всичко да е наред, утре би трябвало да я монтират). Много съм доволен от функциите и от самото устройство. Даже съм изненадан от качеството за тази цена. И навигацията и блутуута и плейването на видеа и т.н., всичко е 6. Единственото кофти е че дистанционното е на китайски :D: но аз така или иначе едва ли щях да го използвам и без това. Така че ако някой се чуди, да не се чуди. Цветът му малко се различава от сребристото на фашата на колата, но се преживява. Ето го и самото устройство: Изображение След като приключи монтажа, ще дам и реални снимки, че сега колата не е за снимане :) махнал съм фашата и другите пластмаси на конзолата, за да може утре по-лесно да пуснем кабелчето на камерката.

Нарочно търсех такъв с врътки за усилване/намаляне на звука, както и да има USB и четец за карти отпред. Удобството е много по-голямо и съм много доволен, пак да кажа :).
Би ли споделил сайта от който си го купил? От ebay.co.uk са с около $60 скъпи.
От http://www.aliexpress.com" onclick="window.open(this.href);return false; си го поръчах, но то както и в ebay има доста различни продавачи, така че е въпрос да намериш най-добрия към момента на поръчката.

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от vzhivkov » 07 окт 2011, 20:00

Колеги, ако тръгнете да купувате подобно нещо ВНИМАВАЙТЕ МНОГО !!! за цифровата ТВ. Стандартно ги продават с MPEG2 декодери, а в България ефирната цифрова телевизия е на MPEG4. Не че кой знае колко ще се гледа ТВ в колата (аз поне де) ама все пак е хубаво като се купува така и така се дават пари, поне да е нещо работещо.

Потребителски аватар
freon
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 фев 2011, 16:43
Модел на автомобила: форд фокус 1.6 16V Ghia 2000g.
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от freon » 07 окт 2011, 20:33

за по старите фикусчета и това става :)
http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.ph ... 08542t.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.ph ... 08760h.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.ph ... 08785d.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.ph ... 08805p.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от vzhivkov » 08 окт 2011, 23:13

Честито, колега :) Да го ползваш с кеф и удоволствие :)

Потребителски аватар
freon
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 фев 2011, 16:43
Модел на автомобила: форд фокус 1.6 16V Ghia 2000g.
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от freon » 09 окт 2011, 19:11

аа далече съм от тая идея изобщо не съм доволен ако някой даде 500лв го давам веднага и си връщам заводското CD

kaneff
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 03 ное 2011, 07:34
Модел на автомобила: FORD MONDEO 2.0 TDCI
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от kaneff » 03 ное 2011, 09:27

Колега FREON още ли важи офертата за двойният дин?И още нещо ме интересува-става ли за Мондео-2005г

Потребителски аватар
freon
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 фев 2011, 16:43
Модел на автомобила: форд фокус 1.6 16V Ghia 2000g.
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДВОЕН ДИН ЗА FORD MONDEO/FOCUS/S-MAX

Мнение от freon » 03 ное 2011, 11:22

незнам колега аз имам фокус от тая година мондео не съм имал мога видя размерите какви бяха но по добре питай някой дето има сервиз за аудио техника дали ще стане

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта