Задни колони за фиеста

Отговори
Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Задни колони за фиеста

Мнение от pantata » 28 сеп 2006, 04:04

В каталога на Pioneer няма толкова стари модели, на новите не са същите, не искам да режа кората. Пробвах всички размери и форми, нищо не пасва. От магазина ми казаха, че може би има нещо като фуния в която се слагат (евентуално 10см) и тя на предназначеното място (не е нито кръгло, нито елипса) :?

acj
потребител
потребител
Мнения: 457
Регистриран: 31 яну 2005, 13:40
Модел на автомобила: сега: ISUZU RODEO LX, 4x4, 3.2l, V6, 24V, 205к.с., 2000г.
преди: Ford Fiesta 1.6 Si 16V
Местоположение: Colorado
Status: Извън линия

Re: Задни колони за фиеста

Мнение от acj » 29 сеп 2006, 16:57

pantata написа:В каталога на Pioneer няма толкова стари модели, на новите не са същите, не искам да режа кората. Пробвах всички размери и форми, нищо не пасва. От магазина ми казаха, че може би има нещо като фуния в която се слагат (евентуално 10см) и тя на предназначеното място (не е нито кръгло, нито елипса) :?
Да има пластмасови адаптори за монтаж на оригиналните говорители, които са 12см, кръгли и без уши за захващане. Този размер е не съвсем стандартен и силно намалява избора от една страна, а от друга да си намериш адаптори е кауза пердута.

Ето защо решението, което аз съм намерил е изрязване от по-мека дуралуминиева ламарина на адаптор за 10 см. стандартен говорител с огъване от външната стана и изрязване, за да имитирам оригиналния монтаж, изолациа за уплътняване. Но си е играчка не особено приятна.

От друга страна, купи си една кора втора употреба за 15 лв. и я дупчи на воля. Така ще си имаш и ненадупчена оригиналната кора в къщи, за успокоение на съвестта.

И това направих, като на кората за по-добър бас, сложих субвууфери с н.ч. филтри (бобини).

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Мнение от pantata » 30 сеп 2006, 00:09

Проблема не е толкова в това че ще се реже кората, а че доста често се налага свалянето на задните облегалки. Кората като я сваля я слагам в краката на задните седалки, с говорители хич няма да е приятно. Благодаря за отговора, ще продължа да търся още малко по моргите и ако не намеря другия месец един приятел ще ми подари неговите, щото ще купува за кората :lol: :oops:

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 30 сеп 2006, 00:39

Освен това резнеш ли си кората, след това някой ще се огледа в колоните и някоя хубава вечер ще се разделиш с тях /дори и това със заменянето на оригиналните декоративни мрежи с такива от евтини ментета с големи надписи на куче марки не помага/!

Потребителски аватар
gad
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 11 авг 2006, 00:38
Модел на автомобила: Fiesta 1.1mi '92
Местоположение: Пловдив/Ботевград
Status: Извън линия

Мнение от gad » 30 сеп 2006, 02:16

Аз съм сложил 17ки на задните врати (дето ги няма :) ) точно под мястото за поставяне на лакътя. Направиш ли дупките обаче, няма връщане назад, така че трябва да се планира внимателно. Като каза за свалянето на седалките се сетих, че не съм проверил дали няма да закачат говорителите :o Иначе и с едни 13ки на вратите и се получава горе-долу свястна музика, не много лесна за гепене.
АКО СПОРИШ С И.Д.И.О.Т , МНОГО ВЕРОЯТНО Е И ТОЙ ДА ПРАВИ СЪЩОТО!!

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Мнение от pantata » 30 сеп 2006, 02:23

gad написа:Аз съм сложил 17ки на задните врати (дето ги няма :) ) точно под мястото за поставяне на лакътя. Направиш ли дупките обаче, няма връщане назад, така че трябва да се планира внимателно. Като каза за свалянето на седалките се сетих, че не съм проверил дали няма да закачат говорителите :o Иначе и с едни 13ки на вратите и се получава горе-долу свястна музика, не много лесна за гепене.
Това е добра идея, ще я обмисля. Дрънчи ли пластмасата? Вътре цялото ли е кухо?

Потребителски аватар
gad
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 11 авг 2006, 00:38
Модел на автомобила: Fiesta 1.1mi '92
Местоположение: Пловдив/Ботевград
Status: Извън линия

Мнение от gad » 30 сеп 2006, 02:43

Цялото е кухо, обаче е стабилно (поне на мойта де) и не дрънчи. Аз съм много доволен.
АКО СПОРИШ С И.Д.И.О.Т , МНОГО ВЕРОЯТНО Е И ТОЙ ДА ПРАВИ СЪЩОТО!!

Потребителски аватар
sharo_baro
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 02 авг 2006, 17:38
Модел на автомобила: ford focus 2.0 16V на части ;( FORD PUMA 1.4 16V
Местоположение: pleven
Status: Извън линия

Мнение от sharo_baro » 01 окт 2006, 02:11

аз си поръчах коръ от некжо си дарво ша видим ко ша стане
ще пиша

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта