Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Отговори
ivasim
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 22 дек 2012, 06:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI
Контакти:
Status: Извън линия

Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от ivasim » 28 дек 2012, 19:01

Здравейте,
Скоро си купих Мондео 2007г. От Мото Пфое. Нивото на оборудване е тутаниум. Въпреки, че на аудиото има изведени зелена и червена слушалка, се оказа, че е без блутут модул. Помолих ги да ми сложат и те сложиха някакъв модул, койти си работи добре, но от бутоните мога само да вдигам и затварям. Не мога да виждам кой ми звъни на дисплея, не мога да ползвам указателя си....нищо. На въпроса ми не могат ли да ми сложат фабричен, отговориха, че няма начин, щом колата вече е поръчана така. Та въпросът ми е може ли да се сложи фабричен (или поне някакъв съвместим с хардуера и софтуера на колата) блутут и да се ъпдейтне софтуера на колата, така че да мога да използвам всички тези функции. Ако кажете и къде може да стане това (ако може де) ще съм искрено благодарен!
[url]http://prime-dst.com[/url] - канцеларски материали, офис техника и консумативи

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от synthez 3D » 28 дек 2012, 22:05

Има начин да се сложи оригинален модул,но е малко сложно,защото освен да се набави самия модул и микрофона,трябва да се смени и част от окабеляването.Цената само на модула е около 600-700лв.(говоря по памет),микрофона и кабелите около 200лв. Предполагам,че и за труд и конфигуриране ще искат още,така че не знам дали си струва.Ако разбираш руски,ето тук http://ffclub.ru/topic/131146/ е описано как се прави.Още на първата страница има информация за най-важните компоненти и монтирането им.На този линк информацията е за Фокус,но и при Мондео не е много по-различно.
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от nikolovvd » 29 дек 2012, 01:13


kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от kito » 29 дек 2012, 11:09

Здравейте,
имам същия проблем като на колегата! И аз нямам Bluetooth. Интересното е, че там между сенниците до лампичките за осветление, имам сякаш поставен микрофон или поне пластмаса, която предполагам, че е за това!
Колега може ли да споделиш колко пари ти излезна поставянето на този модул, който ти позволява да говориш, но да не си виждаш абонатите! Аз си мисля, че няма да ми е такъв проблем да си избирам абоната от телефона или да поглеждам кой ми звъни. Така или иначе с handsfree пак го правя! По-важното ми е да ми работи системата за говорене! :)
Благодаря!
П.С. Кого мога да попитам да ми каже според VIN Code ми какви са ми екстрите на колата?

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от synthez 3D » 29 дек 2012, 11:43

Ако искаш изпрати ми на л.с. VIN-а на колата и ще ти изпратя всички данни за твоята кола.А това,че имаш решетката за микрофона,не означава,че има и микрофон.Просто пластмасата е стандартна и в зависимост от оборудването се инсталира това,което е необходимо.
Изображение

ivasim
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 22 дек 2012, 06:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от ivasim » 01 яну 2013, 10:57

kito написа:Здравейте,
имам същия проблем като на колегата! И аз нямам Bluetooth. Интересното е, че там между сенниците до лампичките за осветление, имам сякаш поставен микрофон или поне пластмаса, която предполагам, че е за това!
Колега може ли да споделиш колко пари ти излезна поставянето на този модул, който ти позволява да говориш, но да не си виждаш абонатите! Аз си мисля, че няма да ми е такъв проблем да си избирам абоната от телефона или да поглеждам кой ми звъни. Така или иначе с handsfree пак го правя! По-важното ми е да ми работи системата за говорене! :)
Благодаря!
П.С. Кого мога да попитам да ми каже според VIN Code ми какви са ми екстрите на колата?
От Мото Пфое, с монтажа ми излезе 340 лв. И аз мислех, че не е проблем указателя, но всъщност почва да те дразни още първия ден. А какъв е тоя vin код и за какво се ползва? Къде да го видя? Мога ли по него да разбера какво имам като екстри и как? Питам щото инфото за автомобила, което ми дадоха беше доста оскъдно.
И благодаря за отговорите и идеите.
[url]http://prime-dst.com[/url] - канцеларски материали, офис техника и консумативи

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от kito » 01 яну 2013, 13:09

Номера който е на прозореца пред шофьора! :)
Това е кода, който трябва да дадеш на колегата!
340 лева, ужас, това са адски много пари за подобно нещо. По-добре да си купя 2-ра употреба някакво радио, в което го има стандартно.
Отказвам се от тази екстра в такъв случай, неоправдано много пари ми се струва! :(

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от divxstore » 11 яну 2013, 22:00

Може да се монтира оригинален блутут модул с части втора употреба закупени от ebay, така ми излезе комплекта към 450 лева за модул с USB поддръжка, кабели и лоста на волана. След монтирането му получавате не само блутут свързаност, а и гласов контрол(не, че го ползвах много, но в някои ситуации е доста удобно).

ivasim
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 22 дек 2012, 06:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от ivasim » 14 яну 2013, 22:48

divxstore написа:Може да се монтира оригинален блутут модул с части втора употреба закупени от ebay, така ми излезе комплекта към 450 лева за модул с USB поддръжка, кабели и лоста на волана. След монтирането му получавате не само блутут свързаност, а и гласов контрол(не, че го ползвах много, но в някои ситуации е доста удобно).
Благодаря. А сам ли си го монтира или в сервиз? В темата, за твоето мондео видях, че и допълнителната навигация, и блутут модула ти излизат на дисплея. Това става авоматично при включването им (нещо като plug and play) или трябва ъпдейт. Питам защото видях някъде, че си писал, че а Мондео преди 2008 няма ъпдейт за софтуера.
[url]http://prime-dst.com[/url] - канцеларски материали, офис техника и консумативи

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от divxstore » 15 яну 2013, 11:32

ivasim написа:
divxstore написа:Може да се монтира оригинален блутут модул с части втора употреба закупени от ebay, така ми излезе комплекта към 450 лева за модул с USB поддръжка, кабели и лоста на волана. След монтирането му получавате не само блутут свързаност, а и гласов контрол(не, че го ползвах много, но в някои ситуации е доста удобно).
Благодаря. А сам ли си го монтира или в сервиз? В темата, за твоето мондео видях, че и допълнителната навигация, и блутут модула ти излизат на дисплея. Това става авоматично при включването им (нещо като plug and play) или трябва ъпдейт. Питам защото видях някъде, че си писал, че а Мондео преди 2008 няма ъпдейт за софтуера.
За самия монтаж си го правих сам, той е лесен, всичко е плъг енд плей. Само за активация ходих в МП. Софтуера на Convers + дисплея за мондео преди 2008 не може да се ъпдейтва, или по точно се ъпдейтва, но до едно положение, след това не приема последните ъпдейти. При мондеота преди 2008-2009 има особеност за блутут модула - ако е с USB вход може и да не работи, трябва да се провери с кой софтуер е Сони-то.

ivasim
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 22 дек 2012, 06:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от ivasim » 15 яну 2013, 20:01

Благодаря колега. Ама сега пак се върнах на изходно положение. Блутут модул ми сложиха в Мото Пфое, но не ми го вързаха към коверс дисплея.
Блутута е Парот, без УСБ. Сега какво трябва да направя ? Само да ги накарам да активират функцията ли?
[url]http://prime-dst.com[/url] - канцеларски материали, офис техника и консумативи

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от divxstore » 15 яну 2013, 21:41

ivasim написа:Благодаря колега. Ама сега пак се върнах на изходно положение. Блутут модул ми сложиха в Мото Пфое, но не ми го вързаха към коверс дисплея.
Блутута е Парот, без УСБ. Сега какво трябва да направя ? Само да ги накарам да активират функцията ли?
Това не е оригинален Блутут за Форд. Няма как да ти го вържат към дисплея. Eто това е оригинален блутут модул и се монтира зад лайсната пред пасажера - http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-BLUETOOT ... 1c2f454e21

ilincho
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 19 юни 2007, 11:17
Модел на автомобила: Sierra 2.0 il
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от ilincho » 01 мар 2016, 12:23

Здравейте, Честита Баба Марта :) Ще рестартирам малко темата. При мен проблема е малко по-различен. Моето е Мондео МК4 е излязло от завода декември 2007 година, има си блутут модул, работи си, но си взех по-нов, който има USB и функция A2DP, но... чак след като го купих и получих, погледнах някои изисквания, че Convrs+ трябва да е поне версия 1007, а моята е 0803. Питането ми е, дали някой е ъпдейтвал и съответно къде и колко струва приблизително. И дали има шанс да се ъпдейтне до толкова нова версия, че по разни форуми изчетох, че не може... официално.

Благодаря предварително.

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от divxstore » 01 мар 2016, 18:56

ilincho написа:Здравейте, Честита Баба Марта :) Ще рестартирам малко темата. При мен проблема е малко по-различен. Моето е Мондео МК4 е излязло от завода декември 2007 година, има си блутут модул, работи си, но си взех по-нов, който има USB и функция A2DP, но... чак след като го купих и получих, погледнах някои изисквания, че Convrs+ трябва да е поне версия 1007, а моята е 0803. Питането ми е, дали някой е ъпдейтвал и съответно къде и колко струва приблизително. И дали има шанс да се ъпдейтне до толкова нова версия, че по разни форуми изчетох, че не може... официално.

Благодаря предварително.
Здравей, до колкото съм чел не може а се ъпдейтне до този софт който ти трябва. Имаше обаче един руснак дето доста добри функции им вкарва и може би той може да ти го ъпдейтне - но не беше много евтино...

ilincho
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 19 юни 2007, 11:17
Модел на автомобила: Sierra 2.0 il
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от ilincho » 08 мар 2016, 12:26

Да, това и аз съм го чел, Алекс от английския форум. По-скоро искам да попитам тук колегите дали някой е ъпдейтвал, къде, от коя на коя версия и колко струва. Чисто ориентировъчно.

Потребителски аватар
bodurov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 29 юли 2007, 11:46
Модел на автомобила: FORD C-MAX 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115 hp)2009г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Въпрос относно добавяне на блутут модул в Мондео 2007

Мнение от bodurov » 07 май 2016, 22:07

Здравейте,днес поразглобих пластмасите по колата и установих ,че си има окабеляване за блутут модула ,а именно 54 пиновата букса под жабката и кабела с буксата за микрофона в плафона за осветление.Проверих софтуера на радиото е 05.04.01.Четох за бутона voice на джойстика на волана,че се добавя и отворих днес джойстика и наистина си има място и само трябва да се запои бутона което за мен не е никакъв проблем.Та въпроса е дали ако взема модул с USB/и какъв да е той,че са доста модели/ и микрофон и ще се радвам на тази екстра?Изтеглих и ъпдейта на софта ,ако с моя не тръгне,защото четох,че трябва да е 5.4.2 и нагоре.Ето и малко снимки на радиото и буксите.
IMAG1172.jpg
IMAG1143.jpg
IMAG1170.jpg
IMAG1155.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Изображение

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта