Въпрос за фабрично окабеляване на CD

Отговори
Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Въпрос за фабрично окабеляване на CD

Мнение от addition » 09 май 2016, 10:42

111.jpg
Здравейте!

Наскоро си взех digital CD changer-a от снимката, но като го свържа работи както си поиска - сменя песните и папките не при всяко натискане на бутон/лостче, а при което натискане реши той. Освен това когато е свързан и има отворена врата, подходните ми светлини в огледалата не светят, а постоянно примигват докато не го разкача, и копчето на багажника работи когато си поиска :lol:

Явно има някакви електрически смущения. При вадене на CD-то открих някакво допълнително окабеляване от буксата. CD-то е 6000CD от тъмносивите ръбестите, с бутон CDDJ вместо AUX.

Ще се опитам да обясня: оригиналната букса е голяма и разделена на 4 "зони". Едната от тези зони е предвидена за CD changer и в нея има щракната отделна буксичка (като тази бялата част на снимката), която вече се включва в CD-то заедно с голямата. Забелязах, че от бялата буксичка излизат кабели в отделен сноп и заминават някъде в таблото. Както се вижда на снимката, CD changer-a се включва между оригиналната букса и музиката с едно удължително кабелче и разклонение, а кабелите от това разклонение отиват към тази бяла буксичка.

Колата е Ghia и сигурно има всевъзможни предвидени окабелявания. Въпросът ми е някой знае ли какво е това окабеляване, което го има за CD changer и не знам къде отива, и дали е свързано някъде и не внася някакви ел. смущения и да пречи на командването на changer-a? Мисля, че бялата буксичка може да се откопчи от голямата и да махна тоя сноп кабели.

Ако никой не знае нищо, единият вариант е да сваля жабката (трудно, много разглобяване) и да пробвам да проследя тия кабели, а другият е ако някой иска да то тества при него и ако работи да се спазарим и да спря с експериментите :)

Благодаря на отзовалите се! (Пък и на другите, не може всеки да знае всичко :) )
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Въпрос за фабрично окабеляване на CD

Мнение от addition » 16 май 2016, 11:39

Свалянето на жабката се оказа доста по-лесно и бързо, отколкото предполагах. Нищо интересно не открих зад нея, освен тази букса, може би за фабричен CD changer:
Buksa.jpg
Отворих моя changer и му монтирах едно ключе, с което да го пускам само когато го ползвам :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта