2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Отговори
Потребителски аватар
Vilito
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 26 окт 2015, 12:09
Модел на автомобила: Ford S-max 2.0 Duretac-HE (2006)
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Мнение от Vilito » 02 юни 2016, 18:02

Здравейте,
Реших малко да се поглезя, а и имам 100 устройства в колата (S-Max'06) и вечер като се прибирам съм като подвижен техномаркет. А проблема ми се решава с една такава мултимедия и се спрях на този модел: Мултимедия за Ford PF75QSFA-B, Android 5, GPS, 7 инча. Лошото, е че навсякъде из нета водят този модел за S-Max година 2007-2009. Всички казват, че евентуално може би ще работи, но има и малка възможност да не работи.. какво и да значи това. Мултимедията пак ще свири, пак ще показва GPS къде съм, но въпросът ми е какво НЕ би работило?
До колкото разбирам мултимедията се свързва с колата посредством CANbus адаптер, зада работят контролите на волана. Някой може ли да каже със сигурност каква е разликата в управлението между двата модела от 2006-та и от 2007-ма? Наистина ми се иска да си взема такова устройство заради опцията всичко в едно. Всякаква информация е добре дошла :)

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Мнение от aspasia » 02 юни 2016, 21:40

Не трябва Can-bus адаптер самата мултимедия има функция за разпознаване на бутоните и ти определяш кой бутон за какво ще служи. А иначе ако си поръчаш от Aliexpress ще си спестиш едни 200 лева!
http://www.aliexpress.com/item/free-shi ... 441378be48

Потребителски аватар
Vilito
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 26 окт 2015, 12:09
Модел на автомобила: Ford S-max 2.0 Duretac-HE (2006)
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: 2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Мнение от Vilito » 03 юни 2016, 08:51

aspasia написа:Не трябва Can-bus адаптер самата мултимедия има функция за разпознаване на бутоните и ти определяш кой бутон за какво ще служи. А иначе ако си поръчаш от Aliexpress ще си спестиш едни 200 лева!
http://www.aliexpress.com/item/free-shi ... 441378be48
Здравей,
Ако не ми трябва CANbus адаптер как се включва мултимедията към колата? Да не би да е ISO кабел който гледам, че в някои комплекти го има? А от Aliexpress джаджите наистина са по-евтини, но ги пращат с DHL което е почти 100% сигурно, че ще мине през митницата което значи +20%. Отделно гаранцията не е ясно как се случва. Затова предпочитам да дам едни парички отгоре ама като нещо стане да не го пращам до Китай и с куриерски главоблъсканици :)

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Мнение от aspasia » 03 юни 2016, 12:15

Колега ще ти трябва can bus адаптер сутринта ходих до един познат с такава мултимедия адаптера го взимал пак от китайски сайт за около 60 лева.

jo_jo
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 01 юли 2014, 20:19
Модел на автомобила: mondeo mk4
Status: Извън линия

Re: 2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Мнение от jo_jo » 03 юни 2016, 16:13

има фирми, които предлагат доставка от Европа, за да няма мито/ддс (обикновено цената е малко по-висока), но не е 20%+ . Отделно, че идва за 3 дена от Германия. Аз имам can bus адаптер, който освен с копчетата по волана се занимава да превключва за камерата (дори и когато самата навигация не е заредила), също като пуснеш фаровете пуска светлината на копчетата.

Потребителски аватар
Vilito
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 26 окт 2015, 12:09
Модел на автомобила: Ford S-max 2.0 Duretac-HE (2006)
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: 2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Мнение от Vilito » 03 юни 2016, 22:02

jo_jo написа:има фирми, които предлагат доставка от Европа, за да няма мито/ддс (обикновено цената е малко по-висока), но не е 20%+ . Отделно, че идва за 3 дена от Германия. Аз имам can bus адаптер, който освен с копчетата по волана се занимава да превключва за камерата (дори и когато самата навигация не е заредила), също като пуснеш фаровете пуска светлината на копчетата.
Здравей,
Това означава ли, че "димва" т.е. управлява яркостта на дисплея? Определено има фирми които се нанимават с това... само, че не са много популярни :)
Колега ще ти трябва can bus адаптер сутринта ходих до един познат с такава мултимедия адаптера го взимал пак от китайски сайт за около 60 лева.
Благодаря за инфото ще си го търся тия адаптер :)

jo_jo
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 01 юли 2014, 20:19
Модел на автомобила: mondeo mk4
Status: Извън линия

Re: 2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Мнение от jo_jo » 03 юни 2016, 22:54

Vilito написа: Определено има фирми които се нанимават с това... само, че не са много популярни :)
лошо го написах, исках да кажа, че има китайци със складове в Европа. Моята ми я изпратиха от Германия, за да не се занимавам с митници/ддс.

Потребителски аватар
Vilito
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 26 окт 2015, 12:09
Модел на автомобила: Ford S-max 2.0 Duretac-HE (2006)
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: 2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Мнение от Vilito » 18 юни 2016, 23:30

Здравейте,
След дълги кореспонденции с китайски производители и техните бг "партньори" си поръчах китаеца :) Въпреки, че на всички сайтове които открих пише, че е за 2007-2010 година. Голям майтап, на въпроса "Ще работи ли този модел на S-max 2006?" всички заедно и даже китайците отговарят като по команда с клишето: "Ами същите размери са, трябва да работи!" ?!?!?!??! По този повод се сещам вица за програмиста:
Жена на програмист го праща до магазина:
- Иди да купиш хляб. Ако има яйца - вземи 10.
След малко мъжът се връща с десет хляба. Жена му го пита:
- Какво си направил?! Защо си купил 10 хляба?
- Как защо - имаше яйца…
Таа сега ще се чака... като дойде време за слагането ще постна и снимки :) Стискайте палци да тръгне всико smileys-car

Потребителски аватар
Estefanos
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 30 авг 2016, 20:21
Модел на автомобила: Ford S-max
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: 2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Мнение от Estefanos » 10 сеп 2016, 09:14

Привет колеги,

Въпроса ми е дали някой е ползвал долната мултимедия, също от DOUBLE DIN:

http://double-din.bg/Navigacia-Dvoen-Di ... TV-DD-M003

Това е най-високият им клас към момента и питането ми е дали всичко по нея работи добре: GPS, Bluetooth hansfree, софтуера за камерата, радиото и като цяло.

От 2din твърдят, че всичко е супер и е много по-функционална от ориганалната, но не ми се иска да сменя сегашното си аудио, да платя висока цена, да монтирам камери и накарая да се окаже, че мултимедията не става.

Vilito, ти доволен ли си от твоята?

Благодаря ви предварително за отговорите!

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: 2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Мнение от antipower » 10 сеп 2016, 09:32

Estefanos написа:Привет колеги,

Въпроса ми е дали някой е ползвал долната мултимедия, също от DOUBLE DIN:

http://double-din.bg/Navigacia-Dvoen-Di ... TV-DD-M003

Това е най-високият им клас към момента и питането ми е дали всичко по нея работи добре: GPS, Bluetooth hansfree, софтуера за камерата, радиото и като цяло.

От 2din твърдят, че всичко е супер и е много по-функционална от ориганалната, но не ми се иска да сменя сегашното си аудио, да платя висока цена, да монтирам камери и накарая да се окаже, че мултимедията не става.

Vilito, ти доволен ли си от твоята?

Благодаря ви предварително за отговорите!

Колега това са грешни пари.
http://www.aliexpress.com/item/2-Din-An ... 32ea3d0c26
Намери някой да ти го поръча от Китай. За тези пари 2 ще си купиш.

Потребителски аватар
Estefanos
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 30 авг 2016, 20:21
Модел на автомобила: Ford S-max
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: 2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Мнение от Estefanos » 10 сеп 2016, 12:33

Благодаря, но аз ползвам ДДС, а ми минава и за разход. Когато го купя от тук имам гаранция на място, монтират го, ще ми предоставят много информация и други разни ползи.

Основният ми въпрос е дали тези устройства работят добре и конкретно това, ако някой го е ползвал. Функциите им са забележителни, но дали са надеждни и дали си струват занимавката.

Линка който съм дал е за мултимедия от най-добрият производител с който работят, цената му в ebay и aliexpress с доставка е 360 - 400 долара, ДДС отделно ще се плати тук, плюс цялата разправия на митницата.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 2 DIN Android Мултимедия в Ford S-Max'06

Мнение от aspasia » 10 сеп 2016, 13:37

Estefanos написа:Благодаря, но аз ползвам ДДС, а ми минава и за разход. Когато го купя от тук имам гаранция на място, монтират го, ще ми предоставят много информация и други разни ползи.

Основният ми въпрос е дали тези устройства работят добре и конкретно това, ако някой го е ползвал. Функциите им са забележителни, но дали са надеждни и дали си струват занимавката.

Линка който съм дал е за мултимедия от най-добрият производител с който работят, цената му в ebay и aliexpress с доставка е 360 - 400 долара, ДДС отделно ще се плати тук, плюс цялата разправия на митницата.
Никаква разправия няма има служители за десет лева ти попълват всичко и си готов плащаш 20% мито на стоката щом искаш да ти мине за разход кажи на търговеца да ти пратят фактура. Преди два месеца поръчах 5 телефона Meizu от Vickmall точно за 20 минути всичко свърши!

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта