Поставяне на мултимедия.

Отговори
Потребителски аватар
robber
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 31 авг 2014, 19:37
Модел на автомобила: Ford Focus C-Max 2004. 136 коня, дизел.
Status: Извън линия

Поставяне на мултимедия.

Мнение от robber » 18 юли 2016, 11:52

Колеги, харесал съм си ето тази мултимедия:
http://www.aliexpress.com/item/Quad-Cor ... 88548.html
Въпроса ми е дали е подходяща за моята кола Ford focus C-max 2004 година, модел от 2003 до 2007 и дали освен нея ще ми трябва още някакво устройство за да може да работи и мултимедийния волан?
Ако знам казвам, ако не знам питам! Лична мъдрост :D
Ford Focus C-Max 2004. 136 катъра!

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Поставяне на мултимедия.

Мнение от Tsurinski » 18 юли 2016, 12:53

Колега мисля че модела който си посочил е за директна инсталация (стига да не съм пропуснал нещо че я разглеждам от телефон) т.е. махаш твоето и слагаш това като единствено трябва да монтираш антената на GPS и кабела за USB. За дистанционното също не трябва да е проблем. Моята е универсална и тръгна дистанционото без проблем просто от менюто избрах ford mondeo(понеже нямаше cougar). Проблема при някой от тези китайски мултимедий с Android е че в режим на изчакване мачкат акумулатора затова аз преди време моята я взех с Windows CE 6.0 но проблема може се са го отстранили вече.
PS Сега го разгледах по обстойно и за съжаление за дистанционното иска can-bus за още 20$. Дано не съм те заблудил вече! Разгледай хубаво обявата има по надоло описани допълнителни екстри срещу заплащане!
Изображение

Потребителски аватар
robber
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 31 авг 2014, 19:37
Модел на автомобила: Ford Focus C-Max 2004. 136 коня, дизел.
Status: Извън линия

Re: Поставяне на мултимедия.

Мнение от robber » 18 юли 2016, 13:07

Аз ночно за can-bus питах трябва ли... За акумулатора пише, че се изключва автоматично минута след като се изгаси колата. Но аз и друго чух, че китайските имат проблем когато температурата в колата е висока. Размазвали били. Затова питам хора с опит да кажат.
Ако знам казвам, ако не знам питам! Лична мъдрост :D
Ford Focus C-Max 2004. 136 катъра!

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Поставяне на мултимедия.

Мнение от Tsurinski » 18 юли 2016, 13:51

Ами моето е Roadstar RD8200n и за три години проблем не съм имал.
Градски, защо не си го вземеш от тук? По-скъпо ще ти излезе но ще имаш и гаранция поне година, което не е малко! Колега преди година си поръча от същия сайт и като плати мито и ДДС далаверата му беше 50-60лв + ден разправия по митницата. Точно неговото е директен заместител за VW Golf V и мачкаше акумулатора. А иначе can-bus ще ти трябва за да си ползваш копчетата на волана, но дали е отделно устройство или е вградено в мултимедията в случая - не знам. Просто видях че е допълнителна платена екстра. Моето дистанционо не използва can-bus а е на друг принцип за това се обърках от началото!
PS виж товаhttp://iskamgps.com/article/4865/Мултим ... DVD-7-инча

Колега сега разгледах темата за колата ти и видях че си със Sony. За тях нямам представа дали подържат can-bus! Съжалявам ако съм те заблудил!
Изображение

Потребителски аватар
robber
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 31 авг 2014, 19:37
Модел на автомобила: Ford Focus C-Max 2004. 136 коня, дизел.
Status: Извън линия

Re: Поставяне на мултимедия.

Мнение от robber » 03 сеп 2016, 22:01

Та така :) Мултимедия си купих и пристигна. Взех и камера за задно виждане. Въпроса ми е, откъде е най-добре да се прекарат кабелите на камерата от багажника до таблото? През тавана, по прагове, или някъде другаде? Някой окабелявал ли е да сподели опит?
Ако знам казвам, ако не знам питам! Лична мъдрост :D
Ford Focus C-Max 2004. 136 катъра!

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Поставяне на мултимедия.

Мнение от Tsurinski » 06 сеп 2016, 09:31

Колега, смятах че ще ти отговори някой колега който е монтирал камера на c-max или focus, и за това не бързах! Познавам бегло този автомобил, но си мисля че ако поставяш камерата над номера, при теб по-лесно ще е да прекараш кабела през тавана. Огледай хубаво и прецени! Само като съвет захранването за камерата и входа за автоматично превключване на мултимедиата (за + имам в предвид) ги вземи от едно място - например светлините за заден ход, за да не стават грешки.
Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
robber
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 31 авг 2014, 19:37
Модел на автомобила: Ford Focus C-Max 2004. 136 коня, дизел.
Status: Извън линия

Re: Поставяне на мултимедия.

Мнение от robber » 08 сеп 2016, 14:03

Благодаря на всички за мненията! Медията е поставена и вече работи :) Можете да я видите в темата за моята кола ето тук:

http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 43#p549843
Ако знам казвам, ако не знам питам! Лична мъдрост :D
Ford Focus C-Max 2004. 136 катъра!

stef7
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 18 апр 2011, 15:34
Модел на автомобила: Opel Astra
Status: Извън линия

Re: Поставяне на мултимедия.

Мнение от stef7 » 10 сеп 2016, 18:09

Отдавна се заглеждам по тази мултимедия и твоето положително мнение колега ме убеди окончателно да си я купя. Единствено ме притеснява да не разбият някоя стъкло да я крадат, че колата стои навън а по нашите квартали това са редовни номера. Кой ти я монтира, че ще я поръчам но не знам къде да ида да ми я монтират ?

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта