Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Потребителски аватар
Estefanos
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 30 авг 2016, 20:21
Модел на автомобила: Ford S-max
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от Estefanos » 12 сеп 2016, 12:28

Привет колеги,

Случайно попаднах на долната мултимедия за Ford S-max / Mondeo и въпроса ми е дали някой е ползвал същата или подобна:

http://double-din.bg/Navigacia-Dvoen-Di ... TV-DD-M003

Това е най-високият клас на магазина към момента и питането ми е дали всичко по нея работи добре: GPS, Bluetooth hansfree, софтуера за камерата, радиото, бързо ли работи и прочие ...

От 2din твърдят, че всичко е супер и е много по-функционална от ориганалната, но не ми се иска да сменя сегашното си аудио, да платя висока цена, да монтирам камери и накарая да се окаже, че мултимедията не става.

Може да се вземе и от вън, но основното ми питане е дали цялото това упражнение си струва?

nixel
потребител
потребител
Мнения: 100
Регистриран: 06 фев 2015, 10:40
Модел на автомобила: Ford Focus 2.0 GPL
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от nixel » 15 сеп 2016, 09:08

От китай са поне 2 пъти по евтини. Тези цени просто не си струват.
Аз лично не виждам смисъл от такава мултимедия, но всеки сам си решава.

Потребителски аватар
audio_mania_max
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 27 яну 2011, 04:54
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от audio_mania_max » 18 сеп 2016, 04:27

Как звучи само - Αndroid мултимедия - а всъщност си е най-обикновено китайско дърво без марка и име, ама нали е евтино...
А защо ли е казано - не съм толкова богат, че да си купувам евтини неща!
То има и китайски Great Wall от Ловеч, ама май сме избрали Форд. :)

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от Eastbourne » 18 сеп 2016, 16:11

"А защо ли е казано - не съм толкова богат, че да си купувам евтини неща!"
Това не звучи много правилно във форум на форд, тъй като голяма част от хората си взимат форд, защото са с по-ниски цени.

Мултимедиите и голяма част от продуктите по България са именно внос от Китай, така че разликата е в цената и в това, че нямаш гаранция.

Потребителски аватар
audio_mania_max
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 27 яну 2011, 04:54
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от audio_mania_max » 19 сеп 2016, 03:20

Eastbourne написа:...тъй като голяма част от хората си взимат форд, защото са с по-ниски цени.

Мултимедиите и голяма част от продуктите по България са именно внос от Китай, така че разликата е в цената и в това, че нямаш гаранция.
Форд е с по-ниски цени от китайските автомобили??? :shock:

А разликата между продукт без марка и такъв с марка толкова очевидно няма как да бъде само в това "че нямаш гаранция", че всякакви обяснения са излишни. Хайде да ми внесеш Форд от Китай на половин цена, ще преживея липсата на гаранция! :D:
Дори китайците от Ловеч се опитват да създадат марка, ама тях в това много-много не ги бива...

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от kito » 19 сеп 2016, 09:14

Според мен колегата е искал да каже, че не кара Мерцедес, Ауди, БМВ или нещо по луксозно , защото няма пари за тях, а не че са от Китай!
Това, че мултимедията е от Китай не я прави по-лоша! Китайците имат, както качествени, така и не толкова качествени продукти!

Потребителски аватар
robber
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 31 авг 2014, 19:37
Модел на автомобила: Ford Focus C-Max 2004. 136 коня, дизел.
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от robber » 20 сеп 2016, 20:57

Въпрос на решение от всеки. Аз ползвам мултимедия производство Хонг Конг и съм супер доволен засега. Дори надмина очакванията ми, но това е друга тема. Станах свидетел на поставянето на още две подобни. Притежателите също са доволни. Тук много може да си говорим, можем да съсипем много теми с философии. Затова, ако автора на темата го интересува нещо конкретно нека пише на лично.
Ако знам казвам, ако не знам питам! Лична мъдрост :D
Ford Focus C-Max 2004. 136 катъра!

Потребителски аватар
audio_mania_max
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 27 яну 2011, 04:54
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от audio_mania_max » 21 окт 2016, 03:05

При количеството стока, произвеждано от китайците през последните години, очевидно трябва да има хора, които да им я купуват, а сред тях дори такива, които да са супер доволни. Че то у нас има хора, които си купуват сирене без капка мляко в него и са супер доволни... :D

jo_jo
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 01 юли 2014, 20:19
Модел на автомобила: mondeo mk4
Status: Извън линия

Re: RE: Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от jo_jo » 21 окт 2016, 09:09

audio_mania_max написа:При количеството стока, произвеждано от китайците през последните години, очевидно трябва да има хора, които да им я купуват, а сред тях дори такива, които да са супер доволни. Че то у нас има хора, които си купуват сирене без капка мляко в него и са супер доволни... :D
Разбрахме ти мнението от предния пост. Както отбелязваш за всеки влак си има пътници. Една навигация е не само източник на музика. Аз също съм доволен от моето китайче, за разлика от марковите (също произведени в китай) има безплатни и качествени карти. Имам допир до качествена аудио техника и знам каква е разликата, но не държа колата да е "дискотека".

Потребителски аватар
Jhereg
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 14 юни 2016, 22:46
Модел на автомобила: C- Max 1.6 TDCI- 2004
Местоположение: Кула
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от Jhereg » 20 ное 2016, 09:21

И аз съм с "китайче" от Алиекспрес а не от БГ и съм доволен. Бях се навил да си купувам от тук и добре, че нямаше налични, защото щях да се изръся 860 лв за нея. От Али-то ми дойде на 480 с двете камери. Вярно, че няма гаранция, но пък и да стане нещо, ще си поръчам друга и пак по-евтино ще ми излезе :D :D . Единствено има проблем с контрола от волана, но скоро време ще го реша и него.
Ето и малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Estefanos
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 30 авг 2016, 20:21
Модел на автомобила: Ford S-max
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от Estefanos » 24 ное 2016, 10:41

Благодаря ви колеги. Аз в крайна сметка се отказах от идеята поне за сега.
Иначе по-качествените китайски производители са добра алтернатива и дават много възможности, стига да ги ползваме. Другите варианти на пазара се поставят със стойка, оригиналната навигация е скъпа и без кой знае какви възможности, а и добавянето на повечето оригинални екстри си е често под въпрос.

Потребителски аватар
Estefanos
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 30 авг 2016, 20:21
Модел на автомобила: Ford S-max
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от Estefanos » 24 ное 2016, 10:48

audio_mania_max написа:При количеството стока, произвеждано от китайците през последните години, очевидно трябва да има хора, които да им я купуват, а сред тях дори такива, които да са супер доволни. Че то у нас има хора, които си купуват сирене без капка мляко в него и са супер доволни... :D
Така вече минаваме в заядливи тонове колега и все пак всеки заслужава това, което яде, пие, слуша, както и приятелите си.
Темата с храната е дълга и може би съм по-подготвен в нея и за това питанията са ми в друга насока. Мнението ви ми стана ясно с първият ви пост и го уважавам, но аз гледам по-практично на техниката, отколкото на храната например.
Призива ми е, ако можем да сме полезни на някого, да го направим.
Ако ли не, живи и здрави!

Потребителски аватар
audio_mania_max
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 27 яну 2011, 04:54
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от audio_mania_max » 08 дек 2016, 17:53

Няма лошо,твое право е да причиняваш на ушите и очите си това, което не искаш да причиняваш на стомаха си! :)
Ама защо да не предупредим тези, на които не само стомаха, но и другите органи са им важни (това по повод призива за полезност, към който силно се присъединявам).

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от imitev » 21 дек 2016, 00:05

Монтирах си в мондеото мк4 2008 навигация XTRONS PF75FSFAP-S преди седмица:
Image

Android 5.1, 16GB. Пасва добре с малка доработка със секачките - не са перфектни местата за лягане на панела на колата.

Положителни отзиви:
1. GPS е доста точен, хваща бързо сигнала
2. Радиото лови добре станциите. Засега не съм имал проблеми с обхвата.
3. Bluetooth-а работи изненадващо добре с вградения микрофон. Бях се нагласил да подкачвам оригиналния в плафона, но не е необходимо според мен.
4. Андроида върви прилично бързо. Стартирането е в рамките на 30на секунди - горе долу колкото е и на жената на Октавията оригиналната навигация Columbus за 4к лв.
5. Бутоните на волана се връзват чрез CanBus box и работят.
6. Звук - много по-добър от оригиналното гадно радио CD6000. Честно казано - впечатлен съм. Не е на нивото на Pioneer и компания, но е отличен за нормални хора (не аудиофили).
7. Пускането на музика през A2DP е изключително лесно.
8. Автоматично си намалява яркостта на дисплея при светване на фаровете.
9. Има работещ RDS
10. Закачих си камера на мястото на плафона за осветление на задния номер за смешни пари.

Негативни отзиви:
1. Изисква четене по форумите за оправяне на дребни проблеми по настройката на андроида и MCU.
2. Има какво още да се желае от дисплея, но няма проблем да се вижда.
3. Има недомислици и недоизпипани неща по менютата и скиновете.
4. Не изкарва RDS инфо и имената на музиките към дисплея на колата. Реално няма никаква връзка с колата. Цялата комуникация става през бокс-а на CanBus.
5. Реално еквалайзера е 3 канален.
6. WiFi с антената, която получих, няма добър обхват.
7. Откачи ми се буксата miniUSB още преди да го монтирам както трябва - наложи се да я разглобя и да презапоим нужното. Вътре изработката е на ниво. Няма "китайщини". Всичко е с лентови кабели и букси.
8. Извади ми се единия кабел на буксата отзад, че се наложи да го побългарявам.
9. Оказа се, че не мога да извадя преходната букса от тая на колата. Заклиниха се. Ако се наложи да се сваля ще е бааааси гадорията... Но не и невъзможно - режа кабелите и понаждам оригинална :)
10. Ако се сетя още нещо - ще допълня :)

Заключение:
Повече от перфектна инвестиция за 340 долара, които броих за нея. Не ми остава време да снимам, но обещавам да кача снимки след нова година.

Потребителски аватар
Jhereg
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 14 юни 2016, 22:46
Модел на автомобила: C- Max 1.6 TDCI- 2004
Местоположение: Кула
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от Jhereg » 21 дек 2016, 08:51

imitev написа: 9. Оказа се, че не мога да извадя преходната букса от тая на колата. Заклиниха се. Ако се наложи да се сваля ще е бааааси гадорията... Но не и невъзможно - режа кабелите и понаждам оригинална :)
Това се случи и при мен. За сега не е проблем, но ако се налижи да е свалям, май ще бъде с резачките. Камери монтира ли?

Иначе има дребни забележки относно ОС. Като ми остане време ще видя дали мога да сменя ROM-a.

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от imitev » 21 дек 2016, 15:40

Камера за заден ход на мястото на единия плафон за осветление на номера + парктроник (не е свързан към навигацията).

Напред засега виждам и сам, но назад обзора на това мондео е меко казано отвратителен :lol:

Навигация сложих Sygic, че тръгва сравнително бързо и сама се превключва в режим "кола" когато тръгна. Имам инсталирано и iGO, но интерфейса не ме кефи как изглежда специално на тази навигация, а и много църка и ми прекъсва музиката :twisted:

Другото което ме дразни е че когато заспи и след малко я събудя ми дава грешка Google play services stopped working... И това е само при първото събуждане, когато не е изключила, а само заспала. След това ако се изключи пак - при първото събуждане след заспиване отново дава грешката. Не знам дали обясних правилно :) Не е болка за умиране, но дразни. Опитвам се да локализирам проблема, защото докато не накачих всичките глупости не даваше грешка. Даже ъпдейтвах андроида заради това, но явно не свърши работа...

Трябва да взема да я снимам накрая...

Потребителски аватар
Jhereg
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 14 юни 2016, 22:46
Модел на автомобила: C- Max 1.6 TDCI- 2004
Местоположение: Кула
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от Jhereg » 21 дек 2016, 17:22

И при мен излиза тази грешка. Не съм установил точно кога, но от време на време се появява. При мен не тръгна командването от волана и не знам как да го оправя. Май трябва допълнителен модул?!?

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от imitev » 21 дек 2016, 17:59

Изключи синхронизацията с гугъл и ще се оправи...

Трябва ти кабелен сноп с CanBus Box за връзка с волана.

Ако имаш - в factory settings трябва да укажеш тип на CanBus - none

Потребителски аватар
Jhereg
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 14 юни 2016, 22:46
Модел на автомобила: C- Max 1.6 TDCI- 2004
Местоположение: Кула
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от Jhereg » 21 дек 2016, 19:24

35$ мисля, че мога да мина и без него.
Това с изключване на синхронизацията е ясно. Въпроса е защо го прави и каква е причината? Сега ми е малко студено да вися в колата и да търся проблема. Пък и не е проблем.

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: Мнения за допълнително поставена Android мултимедия за Ford S-max / Mondeo

Мнение от imitev » 21 дек 2016, 20:41

При мен беше включен в цената - системата беше за форд с изчанчената му визия 8)

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 16 госта