Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Отговори
stefan4o
Потребител
Потребител
Мнения: 11
Регистриран: 14 юни 2021, 07:05
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от stefan4o » 07 юли 2021, 06:50

Здравейте,
от месец съм собственик на Фокус Мк3 2016г. Едно от малкото неща, които не ми харесват у него е липсата на блутуут в аудио-системата (трудно ми е да повярвам, че кола тази година на производство няма да го предлага като стандартно оборудване). Както и да е, с това се примирих (засега). Има изведен USB-порт в централната конзола, но от него за съжаление мога само да си зареждам телефона. Опитвах с една флашка да пусна музика - без резултат, на дисплейчето на радиото ми пише от сорта "no media" или нещо такова беше.
Има ли някаква особеност за файловата система на флаш-паметта? Пробвах NTFS, FAT32 без резултат. Качих два албума в папки, в които са музикалните файлове, но... греда. Моля, за жокери, може и в мен да е грешката някъде.
Относно мултимедията - има вариант да сложа китайска - може ли да ми препоръчате някоя читава, която е пробвана, че работи и вади приличен звук (държа на RDS и Bluetooth само)...

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от Ozzie » 07 юли 2021, 08:05

stefan4o написа:
07 юли 2021, 06:50
Има изведен USB-порт в централната конзола, но от него за съжаление мога само да си зареждам телефона.
Ако на USB-то не пише AUX, то очевидно става само да зареждаш мобилни устройства на него.
Виж какво пише в упътването, ако имаш такова. Ако нямаш, потърси на https://www.ford.bg/users-manual
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от F Focus » 07 юли 2021, 23:00

Ако си мераклия за около 400-450лв. от Али-експрес можеш да си поръчаш разкошна мултимедия с максимален размер точно за модела с всички възможни екстри.
Но май вече яко ще обмитяват всичко от поднебесната империя, та не знам какви ще са цените.
Аз съм с такава отпреди 4-5 години и е с по-малки възможности, но върши работа.
Много автомати-слаби резултати!

stefan4o
Потребител
Потребител
Мнения: 11
Регистриран: 14 юни 2021, 07:05
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от stefan4o » 08 юли 2021, 07:23

Благодаря за включването.
Нищо не пише. Вчера питах в Мото-Пфое - според тях този изход може да се ползва само да си зареждам телефона. Това е меко казано скандално - дори при евтините Дачии има система с блутуут и усб за музика и разговори, а тук - само в горните нива на обзавеждане :shock: Форд ме изумяват с техните мултимедии.

Coldgrave
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 15 дек 2019, 02:54
Модел на автомобила: Ford Focus 2015 Facelift RS 1.6 TDCI 95 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от Coldgrave » 08 юли 2021, 11:58

Относно митата мисля че можеш да минеш по-евтино, ако поръчаш медията до адрес в Англия и от там ти я пратят. Има такива фирми и сестрата ги ползва редовно за неща от Китай.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от ivo_63 » 08 юли 2021, 19:35

Няколко мои приятели си сложиха мултимедия от Алито и до един съжаляват. Екстри много , но звукът е калпав. Някой / които са със Сони радио/ си върнаха старата музика и сега продават в ОЛХ новите придобивки. Ако не държите на хубав звук , а търсите екстри / интернет , камери и т.н./ става, но ако искате хубав звук ще останете разочаровани.

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от F Focus » 08 юли 2021, 22:01

Иво-универсалните и по-евтини мултимедии за около 200лв. са такива.А, и тунерът им е по лабав и не изписва станцията, която хваща, но новите и по-скъпи са си ок отвсякъде, и са с всички възможни екстри.
Много автомати-слаби резултати!

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от ivo_63 » 09 юли 2021, 21:22

Сони радио и хуй-ай-вей -лай-дън не сравнявай. Ако не вярваш купи си мултимедиа от алито и после ще споделиш.

viewtopic.php?f=88&t=80784

stefan4o
Потребител
Потребител
Мнения: 11
Регистриран: 14 юни 2021, 07:05
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от stefan4o » 10 юли 2021, 22:32

Ужас.
Аз обаче гледах медии от по 250 долара в Алиекспресс. ДДС-то е неизбежно, ЕС го е измислило, няма разминаване, без значение, откъде ще я прати китайчето - алиекспресс си начислява ВАТ - ако не ми вярвате, опитайте. ;):
Има вариант да вмъкнем един блутуут модул на мястото на ЦД-до, но ще ми е нужна схема на радио-модула, за да го направи мой колега, който е в час с нещата (запоява се на предусилвателя на цд-то). Ако някой се сеща за други варианти? Друг мой колега сподели, че на Субару-то сложил блутуут модул, на цд-чейнджър входа на радиото, но не зная моето има ли такъв вход изобщо, предполагам - НЕ.
Има май и още една опция - да търся SYNC варианта (със Сони), той има блутуут, доколкото зная? На косъм съм да си сложа Pioneer-MVH-S520BT, който е много добър плеър и ми остана от предната кола, а е почти нов. Има ли вариант да го наместя с 1-дин конзола и преходник?

dimpex_01
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 10 окт 2020, 17:10
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от dimpex_01 » 30 апр 2023, 15:26

Здравейте,
Да използвам темата и да питам. Аз съм с фокус от 2010. Той има вход за USB в жабката и от там свирят mp3-ките. Няма грижи.
Наскоро синът ми взе книжка и разрови радиото за да си закача телефона. И стана. Разчита го като Ipod. За целта на телефона си записал една песен и сега пуска Youtube и Waze, а звука излиза през колоните на колата. До тук добре. Пускаш WAZE, после Youtube. Слушаш музика и предупреждения за полицаи.
Обаче аз искам вместо youtube, да ползвам deezer. В този случай музиката е като фон, а на дисплея е WAZA. Караш и когато те предупреди, поглеждаш в дисплея. Ама не, като пусна deezer-a. Не върви гладко всеки път, не може да стартира следваща песен. Със Спорифай подобно
Някой да е преборил тоз проблем?

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 02 май 2023, 17:34

dimpex_01 написа:
30 апр 2023, 15:26
Обаче аз искам вместо youtube, да ползвам deezer.
Deezer On Waze
или
Spotify on Waze
Опитай това.
А колкото до зареждането на песните в Deezer, мисля, че е заради проблеми от страната на Deezer, т.е. техните сървъри.
Друг възможен проблем е, ако си с ниска скорост на мобилните данни, то трябва време между двете песни, в което време приложението да буферира следващата песен, съответно за теб се усеща като прекъсване.
Трети възможен проблем може да е самото приложение. Обикновено изчистването на кеша може да оправи това, но ще трябва да се логнеш наново в профила си.
Четвърти, но много малко вероятен вариант е - телефонът ти е старичък или респективно процесорът му е вече слаб и немощен. Така двете приложения Waze и Deezer му идват тежко, когато ги ползваш едновременно.
*fe*

dimpex_01
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 10 окт 2020, 17:10
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от dimpex_01 » 02 май 2023, 22:14

Благодаря за насоката.
утре ще тествам и ще пиша. Междувременно днес сложих едно приложение за радио. Работеше нормално, но след като закаих USB-то към колата започна да засича ТРЪГНЕ-СПРЕ :(

dimpex_01
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 10 окт 2020, 17:10
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от dimpex_01 » 03 май 2023, 15:24

Здеавейте,
Тествах и ситуацията е идентична, като да ползвам двете приложения едновременно.
Някакъв бъг ще да е. :(

dimpex_01
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 10 окт 2020, 17:10
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с USB - възпроизвеждане на мп3

Мнение от dimpex_01 » 24 авг 2023, 15:11

Здравейте,
понеже форума е за взаимопомощ. От няколко дни установих, че когато заряда папка в Youtube music, пусна waze и след това закача кабела към радиот и стартирам режим AUX Музиката си върви и излизат нотификации от WAZE. Просто не трабва да се сменят папки или песни в YOUtuba. Пипне ли се зацикля и трябва да се изкл кабела и като запее да се сложи отново. Отпадна ми мисълта за смяна на радиото.
Лек ден

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта