Не мога да извадя диска от CD то. Error E83

Отговори
Потребителски аватар
hiron
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 07 фев 2022, 10:24
Модел на автомобила: Ford Fiesta 5 1,4 TDCI 2005г.
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Не мога да извадя диска от CD то. Error E83

Мнение от hiron » 03 ное 2022, 19:10

Здравейте.

Колата ми е Ford Fiesta 5 1,4 TDCI 2005. Правя си дискове на комютъра от FLAC, чува се доста приятно, също слущам и оригинални дискове. Няколко пъти CD то отказа да извади диска, но когато премина през някоя дупка диска изскача. Сега обаче от два дни през каквито и дупки да минавам не ще и не ще. Дискът е оригинален. На 6 песен почна да прескача, преместих песента, след това сам излезе. Бутнах го отново и повече не пожела да излиза. Иначе си свири, но до 6-7 песен. Гледах видеа какво може да се направи, но като видях какво сваляне на пластмаси и колко време се отказах. Някой писа , че като махна 4 те копчета отдясно има болтове. Да, но нищо не става.

Ще бъда благодарен, ако някой сподели лесен начин за изваждане на диска, който повече няма да сложа. MP3не слушам.

Има такива се продават в сайтове за продажба, но каква е гаранцията, че ще работи. Благодаря на отзовалите се. >:D<:

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Не мога да извадя диска от CD то. Error E83

Мнение от Ozzie » 03 ное 2022, 20:08

'оди на сервиз, дето се занимават с авто аудио системи, они вероятно мо'ат да помогнат
При мен също не се вадеше диска - проблема беше в някакъв зацапан контакт. Оправиха ми го в сервиз пред мен, за има-няма 20 мин.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
hiron
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 07 фев 2022, 10:24
Модел на автомобила: Ford Fiesta 5 1,4 TDCI 2005г.
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Не мога да извадя диска от CD то. Error E83

Мнение от hiron » 11 ное 2022, 16:09

Получи се изваждането без ходене на майстор. По препоръка на YouTube навих чист парцал върху линия за измерване. Напръсках го със спирт и с няколко вкарвания и изкарвания по цялата дължина и парцалът почерня и дискът излезе на третия път. Понякога след излизана се чува здраво виене за известно време, понякога прескача на оригинални дискове, но не и на правени на записвачка.
Искам да попитам дали може да се свърже женско USB за флашка по някакъв начин към усилвателя, който заедно с тонколоните свирят доста добре. Пробвал съм с трансмитер и MP3ки. Ужасен звук. Мисля, че гледах такива устройства, които да могат да четат FLAC файлове от флашка, свързани с ресивъра на колата като това "USB интерфейс WEFA с вграден BLUETOOTH за Ford". Не става ясто дали става за моя модел ресивър. Благодаря на отзовалите се. >:D<:

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта