ролки на пистов ремък фокус 1.6

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
hr_georgiev
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 04 юни 2008, 19:55
Модел на автомобила: Ford Focus Turnier I, 1.6 SE, 2000г.
Местоположение: Gabrovo
Status: Извън линия

ролки на пистов ремък фокус 1.6

Мнение от hr_georgiev » 11 авг 2013, 19:45

Здравейте,
Решил съм да сменя обтяжната и паразитната ролка на пистовия ремък. Става въпрос за смяна само на обтягащата ролка не на целия обтегач. Имам обаче притеснение с развиването на съответните болтове. Какво имамам в предвид. За да се свали ремъка, обтяжната ролка се завърта с ключа обратно на часовниковата стрелка. За да се сложи отново пак се напъва пружината обратно на часовниковата стрелка т.е. за да се развие болта държащ ролката би следвало да се завърта по посока на часовниковата стрелка т.е. да е с обратна резба. Незнам дали стана достатъчно ясно, но моля колеги които знаят да кажат. Същото ми е питането и за паразитната ролка. Предварително благодаря на отзовалите се.

malhi4o
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 22 юли 2009, 02:24
Модел на автомобила: Focus mk1 1.6 SE
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ролки на пистов ремък фокус 1.6

Мнение от malhi4o » 11 авг 2013, 21:24

Двата болта са с нормална резба. Подлагах с къса щанга за да не се опъва до край пружината, че нямах ход на лулата. Аз смених само лагерите.

hr_georgiev
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 04 юни 2008, 19:55
Модел на автомобила: Ford Focus Turnier I, 1.6 SE, 2000г.
Местоположение: Gabrovo
Status: Извън линия

Re: ролки на пистов ремък фокус 1.6

Мнение от hr_georgiev » 13 авг 2013, 20:18

malhi4o, благодаря. Днес смених ролката на обтегача и шума който ме притесняваше изчезна. Другия месец ще сменя и паразитната, че и тя нещо зърка. Каза, че си сменил само лагерите. Паразитната ролка е метална, но обтягащата е пластмасова, не се ли чупи или деформира при избиването на лагера?

malhi4o
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 22 юли 2009, 02:24
Модел на автомобила: Focus mk1 1.6 SE
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ролки на пистов ремък фокус 1.6

Мнение от malhi4o » 15 авг 2013, 22:07

По-лесно е да се смени цялата ролка. Аз реших да пробвам и не ми пукаше и да я бях счупил, абе доста е здрава. Запомни пътя на ремъка ,че аз нещо се бях оплел нещо. При ибора на подходящ замести на легера също е филм Обороти ; Работна температура ; Прахозащитните капачки , абе почна се с едни таблици и сравнения.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта