Ford Focus 1.8TDDI ESP изключване

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
polkut
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 10 апр 2015, 00:17
Status: Извън линия

Ford Focus 1.8TDDI ESP изключване

Мнение от polkut » 03 юли 2015, 18:54

Здравейте колеги, искам да попитам има ли вариант да го изключа това просто ESP на фордчето. Един приятел има същия форд като моя 1:1, но при него няма ESP. Също така имам чувството, че дори да не се включва ESP-то сякаш има някакъв ограничител на мощността когато съм на 1-ва скорост. Давам гас до дупка и тръгвам все едно карам лада. Много е дразнещо, когато трябва да се изнесеш по-бързо от кръстовище или когато трябва да тръгнеш по баир. Иначе колата си върви нормално и нямам други проблеми. Поздрави smileys-car

polkut
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 10 апр 2015, 00:17
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.8TDDI ESP изключване

Мнение от polkut » 09 юли 2015, 09:38

Никой ли не знае нищо по въпроса :?

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.8TDDI ESP изключване

Мнение от kito » 09 юли 2015, 09:46

Не е като да няма идея никой по въпроса!
Въпроса по-скоро е, за какво искаш да правиш такива за мен лично "глупости"?
Хората дават пари за да имат ESP, а ти искаш да го махаш! Тази екстра не веднъж ме е спасявала в крайни ситуации, не напразно и я въведоха като стандарт вече в новите автомобили от определена година на производство, ако не се лъжа.
Като си натиснеш копчето за ESP, ще ти светне на таблото, че е изключено, така ще можеш да си правиш експерименти и ще видиш, че ESP-то не ти е никакъв проблем при потегляне и т.н.
Ако гумите ти са гадни и нон-стоп въртиш, е нормално да се бавиш на първа при потегляне от ESP, ама с това 1.8 дизелче едва ли си състезател.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта