1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
K_O_B_R_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 авг 2022, 12:11
Модел на автомобила: Ford Cmax
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от K_O_B_R_A_T_A » 15 авг 2022, 12:29

Здравейте и така направо да започна с лошото.... :lol:
Влязох в автокъща за друга кола но още от вратата се насочих към едно Форд фокусче 3 генерация 2011г 1,6 екобууст 150 коня и го купех съвсем непланирано и явно необмислено :D
Та след гледане и тестване всучко изглеждаше супер. Колата вървеше прилично антифриза беше като излязъл от завода и нищо не предвещаваше толкова проблеми....
Купих го,закарах го за пълно облсужване от....до.
Та при смяна на антифриза получих обаждане,че радятора е запушен... Отвили пробката и било затлачено....Казах и да направят една хубава промивка и да видим какво ще стане.След това казаха,че след промивката няма обезваздушаване нази кола....купиха си даже специален инструмент...отидох да видя за какво иде реч и какво да видя.....Казанчето балбука и очевидно излиза повече въздух от там от колкото от ауспуха *maikomila*.....
Нещата бяха ясни....отиваме към отваряне на мотора....
Отворихме мотора и какво да видим....3 пукнатини в блока който явно са били доста добре успешно замаскирани с добавки.....

Та идва големия въпрос сега какво? Блок в българия НЯМА в чужбина проучих и за сега нищо не излиза....
Пробвах на няколко места с запитване за ремонт на блок... ризи и прочие но само като чуят екобууст и казват забрави.....

Та може ли някой да ме насочи или от къде да намеря блок,Има ли взаимозаменяеми блокове с други модели на този мотор
Може ли лесно да се сложи друг вид двигател без кардинални рязаници на инсталации и цялостно разколачване....

П.п Варианта давай я на морга не ми се иска понеже колата я купих за 10к след пълно обслужване на мотор,спирачки гуми и прочие идва на 14к а загуба от 10к + е направо убийствена....

Нов блок(2 ръка) в форд ми обявиха 7к *57300*

Като цяло приемам всякакви идей и съвети понеже се изчерпах :D Варианта да го затваря така и да го напълня с добавка и да го продам също отпада *0123405*

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от ivchotr » 15 авг 2022, 14:12

С най-малко разправии ще минеш, ако намериш друга подобна каруца с тотализирана задница, но със здрав двигател. Всеки друг мотор, различен от твоя като модел, ще иска и придобиване на цялата му ел. инсталация с периферията. Не съм наясно дали са им съвместими скоростните кутии, а от там полуваловете и т.н.

А защо не искат да му набият ризи и да се приключва?
Знам всички вицове за Форд :D

K_O_B_R_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 авг 2022, 12:11
Модел на автомобила: Ford Cmax
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от K_O_B_R_A_T_A » 15 авг 2022, 14:30

кату чуят Екотек и отговора е негоден материал не поемаме гаранция и не се занимаваме с това.....

Инече да и аз търся цяла но няма за сега нищо,никъде..... *suicide2*

Излезе една швейцарка и докато ги питам да се разберем за да я взема и вече беше продадена моторите също....
Направо не доумявам как толкова масов модел кола и мотор който е толкова известен и се слага на толкова коли е толкова рядък толкова неоткриваем и неуспешен сато концепция :shock:

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от ivchotr » 15 авг 2022, 16:10

Ами щом е успял да спука блока, явно наистина не му струва материалът. Което вероятно важи за всички двигатели от модела. Което пък от своя страна обяснява липсата им на пазара на резервни части и агрегати. Другият вариант е да са изключително корави и само ти и няколко майстора да сте попаднали на редки случаи на спукани блокове :D

Иначе като екстериор и интериор е много добър, ама голяма файда с тези мотори...
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от ЯЛТА » 15 авг 2022, 16:57

Моето мнение е че най евтина,-/макар и скъпо/, ще ти излезе да изпратиш твоя мотор в Германия в завода за ремонт, и ако ти излезе 10- бона- да се радваш.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

varby
потребител
потребител
Мнения: 409
Регистриран: 15 фев 2010, 17:36
Модел на автомобила: Форд Фокус МК3 1.6 EcoBoost 150 к.с.2011 г. .
Местоположение: гр. Силистра
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от varby » 15 авг 2022, 17:58

Ford Mondeo 1.6 EcoBoost ремонт двигателя | Он все-таки ЖИВ (Теория ДВС) https://www.youtube.com/watch?v=FzYslfstVBo

K_O_B_R_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 авг 2022, 12:11
Модел на автомобила: Ford Cmax
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от K_O_B_R_A_T_A » 15 авг 2022, 18:02

Оооо....абсурд да дам 10 бона за ремонт на неремонтируем блок със съмнителен живот... при положение че на 70К км е спукан на 3 места оригинален....
10 бона блок 2 бона слагане и прочие и досегашните 13+ то къде е сметката..... да дам колкото чисто нова кола за 12 годишна такава със доста съмнителна трайност.....

Търся нещо икономически максимално оправдано....


Инече си има сервизен бюлетин че моторите са с калпав материал и че се пукат и губят антифриз в цилиндрите но.... не съм го знаел на време....

П.п Даже при загуба на антифриз прегряват, изхвърлят маслото и се самозапалват това е доста сериозен проблем и след рекола слагат читав блок и датчик на казанчето но са доста некоректни да продават стария блок 2 ръка за 7к при положение на инженерна недомислица.....

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от freeway » 15 авг 2022, 23:01

Нямаш опция да вкараш тази кола в движение и да ти излезе като цяло под 20к.Кавото и да правиш и кавито и гимнастики да се измилят.

Потребителски аватар
MamaMy
потребител
потребител
Мнения: 88
Регистриран: 18 мар 2021, 22:05
Модел на автомобила: Galaxy 1,9 TDI 2003г
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от MamaMy » 15 авг 2022, 23:13

При тази лоша слава на екобуста аз лично бих потърсил майстор който да монтира втора употреба двигател от старите надеждни типове. Като себестойност двигател със все кутия и инсталация едва ли ще бъде повече от 1000лв. Майстора да вземе 600 и с технотест, пак няма как да мине 3000 лв и ще имаш надежден автомобил с евтина поддръжка и доста по-голям живот. Ще е ремонтопригоден, ще носи на газ и всякакви други екстри. :D
По-добре млад, здрав, красив и богат отколкото стар, беден, болен и грозен :wink:

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от imitev » 16 авг 2022, 02:58

Честно казано изобщо не вярвам че майсторите ще успеят да подкачат PCM на дъртия дуратек към всичкото останали компютри във въпросният Фокус.

Търсете шортблок при производителя (блок + бутална група + колянов вал), така и така сте се наиграли с таралясника, поне да го направите да се кара следващите 150000 км...

K_O_B_R_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 авг 2022, 12:11
Модел на автомобила: Ford Cmax
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от K_O_B_R_A_T_A » 16 авг 2022, 14:34

За идеята за стария модел и на мен ми хрумна първо и е възможно най доброто нещо но ме съмнява ,че няма да трябва само както спомена двигател и кутия а и цялата електроника с все всички модули и инсталация... Предвид,че е и старт стоп и не само.... Макар че и в този модел се поставя PNDA 1.6 но имам съмнения че трябва да се разколачи всичко от до.... А това майстор ще иска 2к+ и донор още 4к но дори и донор няма на този етап....

За Форд ,както споменах единственото което предложиха е блок и то с цялата си наглост от СТАРИЯ дефектен модел 2 ръка а не новия поставян след рекола..... и то за 7к лева + и няколко месеца почти година доставка *00124*


Инече доколкото знам и стария модел без директно впръскване и без турбо пак не обича газ и гори клапанчета както от време оно на форд :lol:

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от imitev » 16 авг 2022, 14:59

Провери колко струват буталата, сегментите, основни и биелни лагери, блок втора употреба, сложи и работата - може да се окаже, че 7000 не са толкова много пари, колкото ти се струва...
Последна промяна от imitev на 16 авг 2022, 15:16, променено общо 2 пъти.

K_O_B_R_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 авг 2022, 12:11
Модел на автомобила: Ford Cmax
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от K_O_B_R_A_T_A » 16 авг 2022, 15:05

говорим за гол блок не за цялостно подготвено долнище.... което е свалено от кола върната за смяна на блок който е с производствен дефект (недомислен) и за това + поставяне е колкото това кола (2 Ръка) и това всичкото при положение ,че знаеш че рано или късно ще се спука :lol: за мен това не е особено сериозно.....

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от imitev » 16 авг 2022, 15:17

Не вярвам, че МотоПфое ще ти продадат блок втора ръка.

Отиди на място и преговаряй с хората, по телефона не стават тези неща.

Вариант Б - търси двигател от кола за части, няма да стане бързо, но поне ще е по-евтино.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от aspasia » 16 авг 2022, 15:37

Малееее казват че Българина бил беден ама като гледам какви пари се хвърлят за таралясници си мисля че народа тотално е оглупял. Ако давам 10К за кола втора ръка по добре нова от магазина пък ако ще и да е Дачия.

K_O_B_R_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 авг 2022, 12:11
Модел на автомобила: Ford Cmax
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от K_O_B_R_A_T_A » 16 авг 2022, 15:59

7,400 за (проверен отремонтиран) блок 2 ръка ми казаха (само блок.)

2 ръка кола за сега не излиза никъде из европа за мотор всичко до което имам достъп и знам е проверено....

Относно да колега и аз не смятам за сериозно да дам 10к за ремонт който не се знае дали ще е успешен на мотор който се знае ,че е дефектен и това цялото упражнение да струва колкото съм дал за цяла кола....

Не искам да я давам на вторични понеже е запазена бройка и си заслужава да се ремонтира но в границите на разумното все пак....

И П.п И да ако е така колата е 10к ремонта 10+ и обслужвания 3+ то за 23+ с неизвестен ресурс наистина е по добре чисто нова :x

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от ivchotr » 16 авг 2022, 16:15

Хм. 10 годишна за 10 хиляди лева е добра оферта към този момент, макар че на мен ми се вижда двойно увеличена цената спрямо тези от преди 5 - 6 години. Но такива са времената сега. Никой никого не гони да си дава парите за купчина ламарини.
Та същата кола нова струва примерно 45 хиляди и тези 10, дето ще ги дадеш за употребявана, са за предпочитане. Говорим за изправна кола, разбира се. Не за сглобена счупена още в завода като въпросните недоразумения на Форд.
Знам всички вицове за Форд :D

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от aspasia » 16 авг 2022, 19:15

Може и наистина да е запазена за 10К даже и малко да е карана ама за тези години просто да седи всичко гумено се скапва като почнеш от тампони до маркучите просто стареят е напукват а и фокус 3 не е премиум сегмент даже не и среден. Когато купувах моят фокус МК1 беше на 8 години и знаех че този модел двигател има фабричен дефект от завода калпави сегменти и си бях направил сметката колко са частите. Още на огледа на колата се видя че харчи масло като настъпех газта пушеше синкава дим търговеца го знаеше много добре и бързаше да се отърве и го взех за 1500 лева и 600 лева ремонт.

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от F Focus » 16 авг 2022, 19:28

За Протокола-поне донякъде читави употребявани двигатели дуратек 1.8 и 2.0 просто няма, ако има в днешно време ще са над 2Х лв. ( без ск. кутия).
По едно време ми беше протекла мисъл( :) ) да си сменя двигателя с 2.0 барабар със ск. кутия- никакъв шанс, щото и дуратеците не са дълголетници!
Абе, колкото по-стари, толкова по-надеждно и ценно...като мен, и още неколцина тук! :)
Много автомати-слаби резултати!

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от F Focus » 16 авг 2022, 19:43

А, по темата не е добре да се критикува и осмива авторът-човекът изобщо не е предполагал какво е възможно да го сполети. Аз, преди да купя кола чета в съотв. форум и тогава решавам, но да си призная добичето го купих без да влезна тук, че ми беше писнало от месеци гледане на кенефи, но извадих късмет
Както се казва мачът е свирен-остава да сме полезни, ако можем.
П.С. Наскоро си залях клавиатурата на лаптопа с вода, което е срамота-да беше с ракия щеше да е за предпочитане, та пиша от телефона, което ми е мъка, и трезвен, а на три ракии хептен! :) :)
Много автомати-слаби резултати!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 54 госта