Играят ми оборотите при студен двг?

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
ZuNinjaz
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 25 май 2007, 19:31
Модел на автомобила: '99 Ford Focus 2.0 16V 131hp
Status: Извън линия

Играят ми оборотите при студен двг?

Мнение от ZuNinjaz » 10 юни 2007, 14:44

Каква може да е причината да ми играят оборотите като я запаля и е студен двигателя?

cocoff
потребител
потребител
Мнения: 1543
Регистриран: 17 окт 2006, 18:30
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Zetec 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от cocoff » 10 юни 2007, 17:39

Неподходящо масло, спукано или прегънато маркучле(някое от многото за вакуум) например, подгряването на ламбдата...

wsi4koznaj
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 15 юни 2007, 11:44
Модел на автомобила: Ескорт Комби 1.6 16V 1995г.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

игра на оборите

Мнение от wsi4koznaj » 19 юни 2007, 21:19

Преди няколко месеца имах същия проблем. Оборотите играеха не само при студен двигател, а когато не давам газ. Ходих при диагностика на Мобексперт(Фулдата) на Симеоновско. Той започна с ламбда сонда, след това свещи, след това добавки за бензин(това продължава 2 седмици без ефект) и беше на път да ми чисти дюзите на ултразвук, когато вече ми писна да ме тръска за пари, вдигнах скандал на приемчика, който сконфузено ме прати при други техни колеги.
Пробелът беше Г-образно вакуум маркуче, дълго колкото поаказалеца ми. Момчетата го смениха и моторът заспа. Само дето аз бях олекнал с 300лв. преди това - помислете си за Фулдата!!!
Заслушай двигателя - на празен ход се чува ено тихо фъскане, ако има проблем с вакуумите.
Да си Форд - значи да си горд... и да създаваш проблеми.

toniiiy
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 15 май 2011, 10:32
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Играят ми оборотите при студен двг?

Мнение от toniiiy » 07 сеп 2011, 21:26

Здравей колега.Имам същия проблем ,но когато е загряла и не го прави постоянно за това още не сам ходил на майстор ,а от врвме на време.Мога ли да те помоля да качиш една снимка или за малко по подробна информация каде по точно се намира това Г - образно маркуче.

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Играят ми оборотите при студен двг?

Мнение от gurcayy » 07 сеп 2011, 23:04

Възможен проблем може да се окаже и ш*ибатана демпферна шайба!Ако с колебанието на оборотите усещаш и леки вибрации- 90% е от нея!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 112 госта