Тече масло от скоростната кутия - фатално ли е?

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Ford_D
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 08 фев 2005, 12:33
Модел на автомобила: Focus MK2 '08, 1.6i (100hp)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Тече масло от скоростната кутия - фатално ли е?

Мнение от Ford_D » 15 мар 2005, 17:11

Привет! Леле, аз съм пълен с проблеми и само пускам теми, ама какво да направя като машинката е стара и си плаче все за ремонт :cry: :roll:
Отивам аз онзи ден да сменям маслото и да видят нащо гарнитурка, щото все нещо капе... Обаче се оказа, че капе не от мотора а от скоростната кутия. Първо от датчика, който включва светлините за задната. Ходих, купих нов, смениха го и доляха 300 ml масло в кутията. Казаха, че всичко е ОК.... Да, ама тази сутрин лягам аз профилактично да надникна под колата и какво да видя :shock: - пак капе но вече от лявата страна на скоростната кутия от страната на картера :cry: Оттам май се отваря самата кутия щото има болтове (и сигурно гарнитурка, от която тече). Та въпроса ми е, мога ли така да си карам, че не ми се отваря цялата кутия за смяна на тази гарнитура :?: Нормално ли е да протича оттук-оттам на фордовете :?:

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 15 мар 2005, 18:45

При форд е ноермално да имаш омаслени части, но чак да тече... не ми харесва работата. Локва прави ли?

Ford_D
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 08 фев 2005, 12:33
Модел на автомобила: Focus MK2 '08, 1.6i (100hp)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Ford_D » 15 мар 2005, 20:45

Е, чак локва не :roll: Например около десетина капки за през ноща. Щом като смениха датчика, доляха около 300мл и това за около година, откакто е купена колата.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта