Страница 1 от 1

Проблем със скъсано болтче....

Публикувано: 10 окт 2008, 22:53
от BeBoKiRiL
Здравейте приятели , ето какво ми се случи преди няколк дни:
Реших да си проверя термостата дали не е в постоянно отворено положение защото имам такова съмнение и почнах да му развивам трите болтчета , горните две тръгнаха да се развиват и тях ги разхлабих съвсем леко и се заех с долното болтче , обаче нещо не искаше да се развива! Почукнах го леко и внимателно опитах отново да го развия , обаче стана белята - болтчето се скъса и аз какво да правя , затегнах другите два и засега няма проблем , няма изтичане на антифриз , вече минах около 150 км. , но искам да го оправя проблема. Ако развия другите два болта и при монтажа наново на кожуха на термостата намажа гарнитурата със силикон и затегна другите два болта дали ще имам теч? Ох , дайте някъкъв акъл! Благодаря предварително! Автомобила е Ескорт , двигателя е CVH 1.6 карбуратор , производство 1992 година.

Re: Проблем със скъсано болтче....

Публикувано: 11 окт 2008, 00:26
от HACKO
Щом не тече, карай си така. Дори в последствие да протече няма да е с катастрофални размери, така че да те остави на пътя. Ако въпреки това искаш задължително да го оправиш опитай с обратен метчик да извадиш парчето или разпробий и мини на 8мм.

Re: Проблем със скъсано болтче....

Публикувано: 12 окт 2008, 18:08
от g.taskov
Не съм съгласен с Наско само за използването на обратен метчик стоманата и корозиралия алумини е равно на заварка , така че или карай така или внимателно разпробивай и минавай на по-голям размер болт.Преди да завиеш болтовете сложи хубаво графитна смазка на тях.