Въпросче за трудно влизащи скорости Focus 1.6 '99

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
BODY
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 14 апр 2008, 14:27
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.6 Zetec бензин (2000г.)
Status: Извън линия

Въпросче за трудно влизащи скорости Focus 1.6 '99

Мнение от BODY » 16 фев 2009, 10:28

  • Здравейте,

    Случи ми се нещо много странно за мен. Принципно аз съм така да се каже само ползвател на Форд Фокус 1.6 1999 и идея си нямам за някой от процесите случващи се под предния ми капак. Та на проблема ...

    Бях за уикенда във Влинград и първата нощ спрях на едно леко наклонче надолу, натиснах си спирачките опънах си селски ръчната до горе, изгасих си двигателя и по неведоми пътища боднах задна отпуснах си леко съединителя, като колата почти не трепна, заключихси и си тръгнах. За да изключим предположението за пързаляне надолу да кажа че асфалта на който спрях беше перфектен и абсолютно сух. Та на следващата вечер се качвам аз в колата, запалих с натиснат съединител, не помня как изкарах лоста от задната скорост дали лесно или трудно, но вкарването на която и да е скорост след това си беше направо бодибилдинг, а на задна прехъркваше за да влезе и то с лек ряз. След 3-5 километра разходка скоростите поолекнаха и взеха да влизат, но задната продължаваше да се прави на интересна но с по леко изхъркване и по леко влизане. След още един ден се прибрах до Пловдив с почивка за кафенце в Пазарджик (на около 30-40км от началната точка). В началото всичко беше същото като предната вечер - трудно влизаше което и да било. Горе долу 10 километра след старта всичко беше добре, а в Пазарджик и задната работеше както трябва без шумове и т.н. а в Пловдив вече всичко беше съвсем безпроблемно ... до тази сутрин ... когато ситуацията се потрети ... Ако това също носи някаква информация най трудно влизаше 3-та предавка ...

    Моля като хора с повече опит в цапането на ръцете си и с повече идеи какво е това скоростна кутия и как работи да изкажете някакви предположения какво по дяволите се случи с моя Фокус и какво мога да направя за да си направя шофирането по-приятно и безпроблемно ... :D

Потребителски аватар
energy76us
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 01 дек 2007, 12:45
Модел на автомобила: FORD Mondeo MK I- 1.8 16v Zetec
, FORD Fiesta 1.4 16v zetec s Ford Focus MK I 1.6 benzin
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпросче за трудно влизащи скорости Focus 1.6 '99

Мнение от energy76us » 17 фев 2009, 10:50

Колега,аз мога само да изкажа едно предположение.На мен сутрин в това стуедно време,много трудно ми влизат 1,2,3 и така е докато не постопли колата.Идеята ми е,че маслото в скоросната кутия е студено,и второ съеденитела не е много нов,та и от него може да е.А може и щангичките на скоросния лост да са се разсъхнали,от прекаленото обсипване на пътищата със сол .Предположения :!:

Потребителски аватар
eekset
потребител
потребител
Мнения: 168
Регистриран: 02 май 2007, 11:56
Модел на автомобила: три две нула
Местоположение: big city lights
Status: Извън линия

Re: Въпросче за трудно влизащи скорости Focus 1.6 '99

Мнение от eekset » 17 фев 2009, 11:25

пробвай нещо: като позапъне пак натисни максимално съединителя и опитай да вкараш задна(дръж педала макс. надолу)докато влезе изцяло.
ако има хъркане - по-скоро съединител
ако няма хъркане, но влиза трудно - по-скоро масло в скоростите
и пак не е изключено нещо друго...

Успех!
http://i.data.bg/08/01/21/770926_orig.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Въпросче за трудно влизащи скорости Focus 1.6 '99

Мнение от focusfocus » 17 фев 2009, 13:46

напомпвай съединителя и ако тогова проблема отшуми си виж помпчиаката на съединителя и течността разбира се.

BODY
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 14 апр 2008, 14:27
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.6 Zetec бензин (2000г.)
Status: Извън линия

Re: Въпросче за трудно влизащи скорости Focus 1.6 '99

Мнение от BODY » 17 фев 2009, 13:51

Здравейте,

Благодаря за идеите :) Днес докато аз работя съм оставил "Илюзиониста" на преглед при Джи Пи-то му ... та до преди малко становището беше че педала е потънал малко по ниско от нормалното му положение и след като е бил издърпан посредством майсторски горен мъжки крайник си е застанал там дето господа испанците са го поставили за пръв път :) Майстора смоталеви нещо за някаква хидравлична хава в горния край на педала на съединителя, която може би можело да е проблемна, но след няколко разходки не била дала признаци на постоянна повреда, което може само да ме радва ... :) Та сега чакаме да се скапе напълно ако ще се скапва та да знаем със сигурност че е това проблема ...

Като си я взема довечера и я покарам някой и друг ден ще споделя дали пак се е проявявало :)

Колкото до съединителя ... колата снощи направи 95 000 км и я карам ... нека го наречем разумно ... та не ми е направило впечатление да приплъзва съединител, пък и ако повредата е в него не би ли трябвало да си остава и след като загрее автомобила ? :shock:

focusfocus - коя помпичка от 2-те ? питам да знам ако пак се появи да пробвам ... иначе майстора проверил маслото и хидравличната течност и каза че си били ОК :)

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Въпросче за трудно влизащи скорости Focus 1.6 '99

Мнение от focusfocus » 17 фев 2009, 14:02

suedinitel.jpg
тя е една на педала

BODY
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 14 апр 2008, 14:27
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.6 Zetec бензин (2000г.)
Status: Извън линия

Re: Въпросче за трудно влизащи скорости Focus 1.6 '99

Мнение от BODY » 17 фев 2009, 23:03

Благодаря на всички отзовали се на моите неволи :)

Та както казват старейшините на нашето племе - всяко глупаво начинание (проблем) си имат разумно или не чак до там разумно обяснение :)

Крайни резултати :

Доктора се произнесе още на първия час :)
>>> пропаднал педал на съединителя с 2-3 сантиметра, по неизвестни причини ... решение на проблема - издърпан на ръка
>>> след дърпането проблема моментално изчезнал и не се появил повече :)
>>> 20 мин разглобяване на кори отдолу и проверка на нивото на маслото - резултат - добре си е ... там е, не е избягало ...
>>> минимално омазняване на не знам си коя трабичка дето влизала не знам си къде ... след 2-3 дни като я погледне пак ще види дали се е омазнила отново и дали трябва да се вземат мерки
>>> допълнителни екстри - доливане на спирачна течност, че доближавала минимума
>>> финансова страна на проблема - малко лева с консумативите :)
>>> слухов и драйв тест на предишния ремонт {полу основен ремонт поради използването на "качествени" добавки довело до "цъвфане" на клапан (добре че имах още 15, че да ида до морето и да се върна :P)} и отхвърлена необходимост от замерване на компресия поради перфектната му работа и липса на вибрации

Аз - много щастлив и доволен - все пак това е по евтино от колкото дори предполагах ... как да не съм щастлив ... те за повече пари ми сменят летни/зимни гуми 8) Сега само стискам палци да не се прецака горе-показаната фъщялка (помпичка, буталце или както там му викат тия от мотофое дето искат много пари за него) :mrgreen:

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта