Проблем много ми загрява двигателя

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
lans3r
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 юни 2009, 04:47
Модел на автомобила: Форд Мондео Комби 2.0i 16v Zetec 136hp
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Проблем много ми загрява двигателя

Мнение от lans3r » 28 юни 2009, 15:08

Здравейте колеги :)
Имам проблем . колата е мондео 96 2.0i 16V 136hp Zetec , и в градски условия нещо започна да загрява често.помислих,че е от жегите през летния сезон,но явно не е .дойде есен и смених антифриза след което на следващия ден всичко беше изтекло.проверих всички връзки и никаде не открих проблем.сложих на ново и пак същата история.възможно ли е да от водната помпа?не е от радиаторите 100%.и също какъв антифриз като марка препоръчвате за този тип двигател?
Забелязах ,че докато термостата не отвори теч няма.след отварянето на термостата и завъртането на течноста започва теч :shock:
Ако някой е имал такъв проблем или знае решение ще съм му благодарен да сподели .
Изображение

Потребителски аватар
nedkos
потребител
потребител
Мнения: 167
Регистриран: 22 ное 2008, 17:25
Модел на автомобила: Vectra B 1.6 automat
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Проблем много ми загрява двигателя

Мнение от nedkos » 29 юни 2009, 11:44

Здр. колега. Значи казваш,че теч има,но не го виждаш къде е . А капе ли на земята поне да се види,че тече навънка. Питам понеже ако теч няма значи се засмуква през цилиндрите,а това предполагам,че се досещасш какво значи.
А случайно да ти се запотява предното стъкло? Понеже ако тече от към радиаторчето на парното се получава този ефект.
Изображение

Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Re: Проблем много ми загрява двигателя

Мнение от Mondeo18TDI96 » 29 юни 2009, 11:52

на стария я ми отион 1.6д имах подобен проблем - антифриза изтичаше ... наливам и карам 2-3 дни ... и пак (изведнъж) го няма ...
проблема беше водната помпа - като текне - всичко изтича за секунди ... (ама понякога)

lans3r
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 юни 2009, 04:47
Модел на автомобила: Форд Мондео Комби 2.0i 16v Zetec 136hp
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Проблем много ми загрява двигателя

Мнение от lans3r » 29 юни 2009, 12:17

Колега ,
Всичко което изтече е по земята.може би точното положение е задната част на двигателя,може би го алтернатора някаде.и се самнявам ,че е водна помпа.
Изображение

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем много ми загрява двигателя

Мнение от The seven » 29 юни 2009, 12:53

Не съм се заглеждал къде е алтернатора на мондеото, но логиката е да е покрай ремъците. Което ще рече че водната помпа също е там. Така че най-вероятно е тя. Сменял ли си ангренаж ? Ако да водната помпа сменена ли е заедно с него ?
Поздрави
Изображение

lans3r
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 юни 2009, 04:47
Модел на автомобила: Форд Мондео Комби 2.0i 16v Zetec 136hp
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Проблем много ми загрява двигателя

Мнение от lans3r » 29 юни 2009, 13:04

Колега ,
точно където са ремъците е теча,но понеже там е трудно да се види всичко в детайли немога да разбера докато не се разглоби нещо.по въпроса ти мисли ,че като ми сменяха всички консумативи им казах което е за смяна да се сменя и накрая по фактура не видях за водна помпа.Обаче сега като се сетя ,като ми докараха колата и като я запалих има странен звук нещо като много слабо тапо тракане.може ли да е от помпата .при положение ,че не са я сменили да е загубила центровка.
Изображение

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем много ми загрява двигателя

Мнение от The seven » 29 юни 2009, 13:34

Помпата няма какво да и се центрова. При мен когато сменях ангренажа, гледахме помпата, т.е. не сме я сваляли а само я завъртяхме и не се усети да има луфт и не я сменихме. След 2 дни обаче текна и се наложи да я сменям и нея. Проблема е в това че новите ремъци са по натегнати и са разбили уплътнението и.
Поздрави
Изображение

lans3r
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 юни 2009, 04:47
Модел на автомобила: Форд Мондео Комби 2.0i 16v Zetec 136hp
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Проблем много ми загрява двигателя

Мнение от lans3r » 29 юни 2009, 13:43

Ясно колега значи ще сменям помпа и вече като се махне всичко пак ще се огледа от къде може да е ако не от нея . мерси за инфото. _friends_
Изображение

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта