Стича се масло по педала на съединителя

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
itzov
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 18 юни 2007, 01:17
Модел на автомобила: fokus 1,4 16V 2002г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Стича се масло по педала на съединителя

Мнение от itzov » 17 яну 2010, 22:48

Здравейте!
Вчера видях, че ми е капало по стелката. Стича се по педала на съединителя. Колата е Фокус 1,4 бензин 2002г. Какво може да е и къде да я заведа. Ако някой е имал подобен проблем да сподели. Благодаря!

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Стича се масло по педала на съединителя

Мнение от MapTo_D » 18 яну 2010, 10:31

itzov написа:Здравейте!
Вчера видях, че ми е капало по стелката. Стича се по педала на съединителя. Колата е Фокус 1,4 бензин 2002г. Какво може да е и къде да я заведа. Ако някой е имал подобен проблем да сподели. Благодаря!
Тече ти от горната помпа на съединителя, явно е за смяна. Мисля че в който и сервиз да отидеш, стига да не е много мизерен и пълен с ''майстори'' ще ти я сменят за около час може би. Моята я сменяхме есента като сменях и съединител, не беше протекла, но пък беше запушена и маслото не циркулираше.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Стича се масло по педала на съединителя

Мнение от mrdds » 18 яну 2010, 11:43

И аз имах този проблем като взех фокуса.Изпика ми се една сутрин на крака.

Смених я с втора употреба от морга.Нова я намерих само в мото пфое на цена ххх лв.
От моргата за 40лв.Става от всички фокуси.Една и съща е.
Заместител никъде не намерих.Евро 07,елиткар,интеркар и т.н я нямаха.От Евро 07 казаха,че могат да я поръчат за доставка,но трябваше да чакам поне седмица.
Свалянето и не е много трудно ако имаш свободно време и малко сръчни ръце.По големия проблем е ,че трябва да откачиш и закачиш после скобите на маркучите,които се явяват на много шибано място.За да стигнеш до тях трябва да демонтираш кутията на филтъра,кутията на релетата и казанчето за спирачното масло,което е общо и за тази помпа.
След смяната се налага обезвъздушаване.Има холендър на скоростната кутия.Трябва ти канал и втори човек,който да помпи.
Помпата е пластмасова,което много ме учуди,но форд са известни с неразумните си решения, а и все пак трябва все нещо да се развали по тази кола,иначе ще фалира марката. :D: :D

itzov
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 18 юни 2007, 01:17
Модел на автомобила: fokus 1,4 16V 2002г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Стича се масло по педала на съединителя

Мнение от itzov » 18 яну 2010, 13:36

ОК
Благодаря ви за отговорите.
Ще питам до нас в един сервиз дали и кога могат да я сменят.

Потребителски аватар
Master
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 21 яну 2009, 01:22
Модел на автомобила: Focus 1.8 tdci
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Стича се масло по педала на съединителя

Мнение от Master » 18 яну 2010, 20:48

И аз имах тоя проблем с протеклата помпа. Сам си я смених за около 2-3 часа. Малко е играчка смяната, но не е невъзможно. Цената на нова помпа е 165 лв.

itzov
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 18 юни 2007, 01:17
Модел на автомобила: fokus 1,4 16V 2002г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Стича се масло по педала на съединителя

Мнение от itzov » 18 яну 2010, 22:00

Master написа:И аз имах тоя проблем с протеклата помпа. Сам си я смених за около 2-3 часа. Малко е играчка смяната, но не е невъзможно. Цената на нова помпа е 165 лв.

А ти от къде я купи? Имаше ли я налична или я чака да я доставят?

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Стича се масло по педала на съединителя

Мнение от MapTo_D » 18 яну 2010, 22:36

Аз моята я взимах от Euro07 във Варна, чаках около 3 часа да я докарат от главния им склад, мисля че струваше 137 лв. но беше оригинална LuK, същата като тая дето я свалихме от колата. Малко тъпо наистина за няква пластмаса толкова пари ама както каза колегата трябва да има какво да се разваля все пак :evil:

Потребителски аватар
Master
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 21 яну 2009, 01:22
Модел на автомобила: Focus 1.8 tdci
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Стича се масло по педала на съединителя

Мнение от Master » 19 яну 2010, 19:20

itzov написа:
Master написа:И аз имах тоя проблем с протеклата помпа. Сам си я смених за около 2-3 часа. Малко е играчка смяната, но не е невъзможно. Цената на нова помпа е 165 лв.

А ти от къде я купи? Имаше ли я налична или я чака да я доставят?
Взех я от един магазин за форд части в Пловдив където собственика ми е познат. Мисля че и в МП цената е същата.

Потребителски аватар
gorby
потребител
потребител
Мнения: 71
Регистриран: 15 мар 2008, 20:19
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TDI-99.
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Стича се масло по педала на съединителя

Мнение от gorby » 19 яну 2010, 19:46

Тече ти от горната помпа на съединителя, явно е за смяна. Мисля че в който и сервиз да отидеш, стига да не е много мизерен и пълен с ''майстори'' ще ти я сменят за около час може би. Моята я сменяхме есента като сменях и съединител, не беше протекла, но пък беше запушена и маслото не циркулираше.[/quote]
Здравей колега,какви бяха симптомите на помпата ти ,когато беше запушена?При мен педала на съединителя отделя високо и имам чувството че не зацепва добре притискателния диск.Сменях го преди 30 000км.Сега набира мудно и вдига оборотите.
карам си форда!

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Стича се масло по педала на съединителя

Мнение от MapTo_D » 19 яну 2010, 21:03

Еми аз симптоми не забелязах да има, като сменях съединителя хората гледали там нещо и установили че е запушена. И аз не бях очарован че трябва да купувам нова, ама като я свалихме наистина се оказа че е запушена, не знам точно какво пречеше това ама явно е имало нещо, щом не искаха да ми събират колата докато не я били сменили. Иначе си вървеше много добре колата ама много почна да буксува съединителя и за това се нагърбих. Има някъде отделна тема където съм писал перипетиите си.

itzov
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 18 юни 2007, 01:17
Модел на автомобила: fokus 1,4 16V 2002г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Стича се масло по педала на съединителя

Мнение от itzov » 19 яну 2010, 22:07

MapTo_D написа:Аз моята я взимах от Euro07 във Варна, чаках около 3 часа да я докарат от главния им склад, мисля че струваше 137 лв. но беше оригинална LuK, същата като тая дето я свалихме от колата. Малко тъпо наистина за няква пластмаса толкова пари ама както каза колегата трябва да има какво да се разваля все пак :evil:
И аз благодаря!
От моя сервиз се обадиха и купиха помпата от Евро 07 за 137лв и ми я смениха след обяд. Доволен съм от сервиза.
И много благодаря за съдействието от ваша страна. В два други сервиза ми искаха по 330лв за помпата със смяната.
Ако не ми беше казал за Евро 07 щях още да изгоря.

Благодаря!

След няколко дни ще пиша дали всичко е ОК!

d3s0
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 26 юли 2012, 12:15
Модел на автомобила: Ford focus 1.8 tdci
Status: Извън линия

Re: Стича се масло по педала на съединителя

Мнение от d3s0 » 16 окт 2012, 23:42

И аз от преди две седмици за пръв път видях, че имам масло по стелката и ще сменям помпата, дори си я поръчах от ebay.co.uk ( излезе 27 паунда). Като пристигне я сменям :)

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 27 госта