преработка на стъпково моторче от електрическо с механично

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
georgepl
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 11 яну 2010, 20:38
Модел на автомобила: fort mondeo
Местоположение: sandanski plovdiv
Status: Извън линия

преработка на стъпково моторче от електрическо с механично

Мнение от georgepl » 03 фев 2010, 11:08

здравеите колеги искам да помоля за един савет преди 1 месец ми се развали стъпковото моторче свалихго почистихго но ништо несе промрни то на право е блокирала ватре електри4еската част моторчето и сега ас какво мисля да направя викам да одрежа отзат моторчето да запша отвора и нали отпред има две дупки на мотор4ето да ги разпробия и да завара дветрабички тех да тех даги свържа с маркуч и да сложа едно кранче "такова кадето слагат на газовите опедби кадето реголират гаста" и ас да си реголирам оборотите рачно но се опасявам че те шебъдат различни при топъл и студен двигател ас примерно шесиги настром при топал двигател да ми работи добре ама при студен да не гасне това ме притеснява понеже стъпковото моторче го реголира компутара
ако има ня запонат нека ми даде нчкое мнение благодаря предварително

Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Re: преработка на стъпково моторче от електрическо с механично

Мнение от Mondeo18TDI96 » 03 фев 2010, 11:38

кЪт ти гледам кривописа - по добре си купи ново (едва ли е повече от 20-30лв!) !

Потребителски аватар
Miri4
потребител
потребител
Мнения: 367
Регистриран: 05 май 2009, 20:42
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI 2002 г. 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: преработка на стъпково моторче от електрическо с механично

Мнение от Miri4 » 03 фев 2010, 11:55

Тува сас кранчиту на гзувътъ уретбъ нямъ да стани Ни съ стискай ми си купи нову Жалку чи нямъ вечи вичерни училища

cvetozar
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 18 яну 2010, 16:27
Модел на автомобила: ford mondeo
Status: Извън линия

Re: преработка на стъпково моторче от електрическо с механично

Мнение от cvetozar » 03 фев 2010, 18:09

Колега,най-добре е да отидеш в една автоморга и да си вземеш стъпково моторче втора употреба ( ако нямаш пари за ново де ),защото като те слушам само ще разсипеш колата и ще стане по-лошо. *banned*

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: преработка на стъпково моторче от електрическо с механично

Мнение от vargala81 » 03 фев 2010, 19:05

Mondeo18TDI96 написа:кЪт ти гледам кривописа - по добре си купи ново (едва ли е повече от 20-30лв!) !
сложи по още една нула отзад ;): колегата доста добре го е измислил !само,че кво правим с грешката която ще запише в компа?клапана трябва да остане вклучен за да не отчита грешка.Това съм го мислил и аз но по малко по различен начин :lol: мислех да изрежа една ламаринка по гарнитурката на клапана и да запуша напълно отворите,като клапана остане вклучен.Да пробия на дроселовата клапа дупчица с подходящ размер или да ида при газаджия ,да разпробие дросела след клапата и да сложи щуцер,по същия начин и пластмасовия въздуховод .После се свръзва със парче маркуч и кранче за газ.Но и аз като теб се замислих за оборотите при студен двигател, и в крайна сметка взех от една морга ,само ,че се указа по-зле и от мойто :twisted: почистих си мойто и работата се оправи.Когато търсих по моргите такъв клапан попаднах на един който беше запушван с памук ;): но не обърнах внимание дали е побългаравано :D:

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта