Смяна на гарнитура на картера на мондео 1.8

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
GalinBelos
потребител
потребител
Мнения: 161
Регистриран: 02 авг 2007, 22:41
Модел на автомобила: Mondeo 1.8/115 АГУ/хетчбек 1994
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Смяна на гарнитура на картера на мондео 1.8

Мнение от GalinBelos » 02 окт 2010, 19:37

Съжалявам ако има подобна тема , но търсих и не открих .
Става въпрос за Мондео 1.8/115 к.с. набор 94 г. - интересува ме някой сменял ли е гарнитура на картера и ако може да опише процедурата. Интересува ме най-много може ли да се свали картера , само ако се свали аспуха и се развият винтовете на картера .Предстои ми смяна на маслото и искам да знам заслужава ли си да купувам и гарнитурата , ако смяната е прекалено сложна засега ще я карам така докато не шурне съвсем .

Sleepwalker
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 21 юли 2008, 21:31
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1800 115 к.с
Status: Извън линия

Re: Смяна на гарнитура на картера на мондео 1.8

Мнение от Sleepwalker » 02 окт 2010, 21:47

Трябва специален ключ за да се развият болтове между картера и скоростната кутия ако нямаш такъв трябва да се сваля скоростната кутия мисля че така е.Успех.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна на гарнитура на картера на мондео 1.8

Мнение от S_C » 03 окт 2010, 00:04

Да свалиш картер без подемник и инструменти...Забрави я тая мечта.Сваля се,но колата трябва да е на подемник-да имаш място да се завираш отдолу.Точи се маслото,охлаждането (маркучите пречат),май тампони на мотора се откачаха за да се повдигне леко двигателя,ауспуха...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
Danchev
потребител
потребител
Мнения: 647
Регистриран: 09 фев 2008, 02:47
Модел на автомобила: 89' B-road sleeper
Status: Извън линия

Re: Смяна на гарнитура на картера на мондео 1.8

Мнение от Danchev » 03 окт 2010, 04:05

Sleepwalker написа:Трябва специален ключ за да се развият болтове между картера и скоростната кутия ако нямаш такъв трябва да се сваля скоростната кутия мисля че така е.Успех.
Абсолютно си прав :)
Tuned and performed by
Изображение
The people who once spent on the Mk3 have grown up and moved on, there's only a few nutters like us who still work on them

GalinBelos
потребител
потребител
Мнения: 161
Регистриран: 02 авг 2007, 22:41
Модел на автомобила: Mondeo 1.8/115 АГУ/хетчбек 1994
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Смяна на гарнитура на картера на мондео 1.8

Мнение от GalinBelos » 03 окт 2010, 08:10

Благодаря за отговорите. Колкото за подемник - наистина нямам , но имам гараж с канал . Но явно няма да стане . Щом трябва да се откачат тампоните и да се вдига двигателя .За сега ще доливам и ще карам . Колкото да специалният ключ - мисля че бъркате двигателя - проверявал съм го - на 1.8 Зетека няма болтове между картера и скоростната кутия . Да не го бъркате с 1.8 дизела ? Мислех че може да се свали без да се мърда двигателя , ама явно не става . Явно като дойде реда на съединителя ще свърша и тази работа .

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 52 госта