Възможен проблем с Мондео 1.8 MK3 2001 г.,125 HP,92kW,бензин

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
kodo66
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 09 юни 2009, 16:48
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8i 16V 125 HP,Х7078ВМ
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Възможен проблем с Мондео 1.8 MK3 2001 г.,125 HP,92kW,бензин

Мнение от kodo66 » 07 апр 2011, 23:27

Търсейки информация за прословутите слаби клапани на Мондео и Фокус произведени след 2000 г.,попаднах на това: http://www.fordwiki.co.uk/index.php?tit ... Mondeo_Mk3" onclick="window.open(this.href);return false;"
Който е по-в час с английския нека да преведе.Аз разбрах това:
http://www.fordwiki.co.uk/images/a/ab/M ... fold-1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Във входящия колектор има едни пласмасови пластини които се въртят около оста си при засмукване на въздух от двигателя.Целта им е да създадат по-качествено смесване на въздухът и бензина.С времето явно и м се износват осите и те падат като е възможно въздушната струя да ги засмуче и да ги вкара в цилиндрите или пък да прецакат клапаните.Доколкото разбрах става въпрос за автомобили произведени от 2000 г. до 2002 г.,като няма гаранция че при всички автомобили произведени в този период има такива пластини.
Та,въпросът ми е ,знае ли някой нещо по въпроса или пък ако има желание може да преведе статията от горния линк.
Manifold-port-1.jpg
Ето за тези пластинки иде реч.
Знаете ли,че правене на секс под 52 пъти в годината води до две тежки заболявания?Първото е загуба на памет,а второто...не го запомних.

Потребителски аватар
zfocus
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 19 апр 2010, 10:49
Модел на автомобила: Форд Фокус 2000 год. 1.6 16v zetec
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Възможен проблем с Мондео 1.8 MK3 2001 г.,125 HP,92kW,бензин

Мнение от zfocus » 08 апр 2011, 10:57

Тези пеперуди ги има при Дуратек двигателите на форд.Не сум сигурен дали ги има при Зетек? Ако някои има повече инфо да сподели,темата е интересна.

krasimir.petkov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 08 яну 2017, 18:44
Status: Извън линия

Re: Възможен проблем с Мондео 1.8 MK3 2001 г.,125 HP,92kW,бензин

Мнение от krasimir.petkov » 08 яну 2017, 18:48

Здравейте, случайно попаднах на оригиналните дискусии по тая тема в разни английски форуми, както и на това описание: http://www.robertjenkins.co.uk/mondeo/index.php

Аз имам същия Форд (произведен август 2001) и тая работа ми се вижда доста обезпокоителна - има ли някакво развитие по въпроса откакто е пусната темата (колата работи ли с оригиналния комплект)? Някой друг във форума имал ли е такива казуси и обсъждано ли е някъде (понеже не знам точно как се казват чарковете на български, дори тази тема намерих с английското име на "колектора")?

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта